Юні дослідники розмножують паростками орхідеї, лікують зір чорнобривцями і тримають вдома отруйних сколопендр

Юні дослідники розмножують паростками орхідеї, лікують зір чорнобривцями і тримають вдома отруйних сколопендр

Як завжди, багато цікавого можна було почути і побачити на обласному етапі конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт з природознавства та біології «Юний дослідник». Вона пройшла на базі обласної станції юннатів. Захід урочисто відкрила директор обласної станції юннатів, заслужений працівник освіти України Ольга Драгомирецька.

В конкурсі взяли участь 70 дітей віком 9-11 років. Вони представляли 18 районів і міст Вінниччини. Школярі працювали у різних напрямках: «рослини навколо нас», «тваринний світ», «я і природа», «народознавство та краєзнавство», «охорона здоров`я».

Напевно, найбільше здивував 9-річний вінничанин Сергій Страшевський, який вивчав домашню сколопендру. Через свій страхітливий вигляд, велику швидкість пересування і, часом, раптову появу ця комаха нерідко вселяє жах мешканцям будинків і квартир. Сергійко наголошує, що сколопендра отруйна, але за умов виконання техніки безпеки не приносить шкоди. До того ж її отрута дуже слабка, щоб завдати істотної шкоди людині.

-Я тримаю сколопендру вдома в банці. Годую шматочками яблук, шкірками ківі, комахами. Відкриваю банку і кидаю їжу. Сколопендра не може самостійно вилізти з банки. Комаха залазить до її половини і далі спускається донизу, – ділиться Сергій Страшевський. – Я також досліджував реакцію домашніх тварин на сколопендру. Пес на неї не реагує, а ось кицька може з’їсти.

Відео дня

Світлана Рибак (Хмільник) досліджувала чорнобривці. Як виявилося, вони відганяють шкідників на полі. А також містять багато поживних речовин, одна з який лютеїн.

- Він допомагає покращувати зір. Бо найбільша концентрація лютеїну – в центральній частині сітківки ока, яка відповідає за гостроту зору, – пояснює  Світлана Рибак. – Чай з чорнобривців – досить гіркий, я пробувала. Але з додаванням інших трав та цукру він виходить дуже смачним.

Анастасія Безп`ячук (Ладижин) розводить модні і дорогі нині орхідеї.  Ці стародавні рослини з`явилися ще до нашої ери!

- Їх важливо не переливати водою, щоб не зашкодити корінню і листю, – каже Анастасія Безп`ячук. – Орхідеї я розмножую не насінням, а паростками, які відрізаю від великої рослини. Через три-чотири місяці вони проростають.

Юлія Рейтаровська (Гнівань, Тиврівський район) вирощує тую. У дівчинки вдома є чотири паростки цього дерева.

- Туя дуже гарна, вона схожа на свічку та ялинку. Тому я досліджую її заради естетики та задоволення, - розповіла Юлія Рейтаровська.

Лілія Неїлик (Тростянець) займається розмноженням рідкісних африканських фіалок сенполій, причому різними способами. Як виявилося, її розведення практично не відрізняється від цього ж процесу у звичайних фіалок.  Дмитро Дімітров  (Гайсин) працює з кристалами кухонної солі. Хлопчик сам їх вирощує, при цьому ставить справжні хімічні досліди.

Роботи переможців у різних номінаціях будуть представлено на Всеукраїнському етапі конкурсу «Юний дослідник».

- Конкурс виявився досить масовим. Тому практично в кожній секції було понад 15 учасників. Юні краєзнавці залюбки досліджували українські традиції, їжу, побутові звички. Багато школярів займалися вивченням рослинного світу. Приміром, вони аналізували вплив вологи, поживних речовин та світла на рослини – сільськогосподарські, плодово-ягідні, лікарські, а також овочеві культури. В секції «основи здоров’я» діти вивчали методи, як покращити свій фізичний стан, – підсумувала координатор конкурсу, методист обласної станції юннатів Любов Жовтоножук.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:22 Уряд уточнив перелік ВПО, які отримуватимуть допомогу на проживання. Що нового? 10:21 Де у Вінниці 28 березня не буде світла, гарячої та холодної води. Адреси 09:36 Вночі ворог застосовував стратегічну і тактичну авіацію, атакував кількома хвилями дронів 09:11 «На щиті» повернувся додому Андрій Цвях. Сьогодні Героя проводжатимуть в останню путь Від читача 00:11 Учні з Вінниці здобули призове місце на Таборі підприємництва у Львові 09:00 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 08:17 Сьогодні відзначають Всесвітній день історика. Історія, заборони та прикмети 28 березня 21:11 Чоловік здійснив 38 транзакцій і перевів собі з карти знайомого понад 255 тисяч 20:18 В один день на Вінниччині сталось одразу чотири автопригоди, в одній з них загинув пішохід photo_camera 19:45 Не лише комуналка. Які пільги має родина учасника бойових дій 19:19 Сварка через свійську тварину ледь не закінчилася трагедією 18:53 «Дочка у снах кличе тата, а в мене від того серце розривається». Жінка просить підтримати петицію 18:23 З нагоди річниці створення Нацгвардії відзначили військовослужбовців Вінниччини photo_camera 17:33 Тяжилівського різника волосся забрали в Дніпро. Що про це кажуть мами постраждалих дівчаток? 17:30 Куди віддати дитину: гуртки Вінниці, студії та позашкільні заняття (партнерський проєкт) 17:21 До 14-ти років ув'язнення засудили «прокурора» з окупованої Луганщини 16:23 Понад 200 гектарів лісу вартістю 3,2 млрд грн повернуть у комунальну власність Вінницької області 15:23 Найбільше мікрогрантів на розвиток власного бізнесу видали на Вінниччині 14:45 У Вінниці будують четвертий McDonald`s. Поряд ще зводять п’ятиповерхівку photo_camera 14:25 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up