Наше минуле

38 років тому у Чорнобилі пролунало два вибухи на атомній станції. Пізніше аварію назвуть найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. У травні на ліквідацію наслідків виїхав зведений загін пожежників з Вінниці у складі 220 осіб. Протягом 15 днів виконували завдання у радіоактивній зоні, у різні періоди на ліквідації працювали також 300 вінничанок. Спогадами ділиться Михайло Ястремський, він був заступником командира зведеного загону пожежників.

Перший кінотеатр, перший ліфт та перший маршрут тролейбусу. Чи добре ви знаєте історію Вінниці? Пройдіть тест і дізнайтесь наскільки хороший з вас краєзнавець.

З відновленням Незалежності України у Вінниці виникла ідея заміни міського герба. Автори передали свої перші ескізи до Музею Вінниці.

На початку XX століття у Вінниці постало питання про надійний зв'язок центральної частини міста з Замостям, де розташувались основні промислові підприємства та залізнична станція. До того часу цей зв'язок здійснювався через дерев'яний міст, що був перекинутий в 1886 році через Південний Буг.

Вінницький центральний парк: створений на кладовищі, де й досі можна побачити рештки старовинних склепів. Як так сталося та що ще цікавого є про наш парк? Розповідаємо.

Дев’ятого квітня в Україні та по всьому світу відзначається Міжнародний день антикваріату.  І до цієї дати вирішили переглянути, а що за старовинні речі продають вінничани. Чесно кажучи, найдорожчий лот здивував!

По вулиці Оводова, у центрі Вінниці, знаходиться унікальна архітектурна перлина  кінця XIX століття — садиба місцевого поліцмейстера Райгнерца. 

Агава — улюблена рослина Михайла Коцюбинського. Вона прикрашає музей-садибу письменника вже не одне десятиліття.  Аби вберегти екзотичну рослину від морозів, восени її ховають до будинку, навесні висаджують у відкритий грунт.

Історичну гору Лисківка у селі Буша продали на аукціоні. Фірма-переможець — ТОВ «СІ-ЕВОЛЮШН» уже сплатила понад 2,6 мільйона гривень за отримання спецдозволу на видобуток корисних копалин. Як зреагувала на протести людей обласна прокуратура?

Півроку вона щодня ходила в архів, лише щоб відксерити всі унікальні архівні матеріали понад 100-річної давнини, які для своєї першої книги віднайшла про «Щедрик» і капелу Олександра Кошиця. Ексклюзивно для «20 хвилин» відома дослідниця і популяризаторка історії «Щедрика», засновниця Інституту Леонтовича Тіна Пересунько розповіла про свої дослідження і відкриття часів УНР, а також про виняткові спогади 1914 року славетного диригента Олександра Кошиця про Вінницю, костел у центрі, вінницький театр та готель «Савой», якому на той час не було рівних навіть у Києві.

keyboard_arrow_up