У Тернопіль іде новий штам вірусу грипу "Мічиган". Імунітету до нього поки немає
11 жовтня 2017
9
6755 переглядів
У Тернопіль іде новий штам вірусу грипу

Цього року тернополянам доведеться боротися з трьома штамами грипу: "Гонконг", "Брісбен" та "Мічиган", з яким в Україні ще не стикалися.  В групі ризику - діти, вагітні, пенсіонери, хворі на цукровий діабет та люди із зайвою вагою.

В Україні цього року циркулюватиме новий штам вірусу грипу "Мічиган", якого у нас раніше не було. Цей штам є доволі агресивним підвидом "свинячого грипу", який може призвести до важких ускладнень і навіть до летальних випадків, наголошують медики. 

- За прогнозами МОЗ цього року тернополяни хворітимуть на такі штами вірусів грипу: "Гонконг", "Брісбен" та "Мічиган". Останній подібний  за своєю структурою до А H1N1 "Каліфорнія", більш відомого як свинячий грип. Просто він мутував в новий штам "Мічиган", - завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань  «Тернопільського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України» Марія Павельєва. - Наше населення ще не стикалось з цим підвидом вірусу, відповідно в населення нема до нього імунітету. "Мічиган" вже реєстрували в південних областях, і він дуже швидко поширюється, тому очікуємо його і в нас. Але як він поводитиметься в нашій області ми не знаємо.

За прогнозами саме через цей вірус кількість хворих зросте на 14% в порівнянні з минулим епідсезоном. Наразі "Мічиган" ще не був зафіксований на території області, бо ще не проводилося жодного лабораторноого дослідження.

Цього року «Мічиган» уже циркулював в Австралії й фахівці охорони здоров'я кажуть, що країна пережила важкий сезон грипу. Від нього, за попередніми даними, померло 73 особи.

Як зазначають експерти, в останні тижні захворюваність на грип на території області невпинно зростає, особливо серед дітей, але поки кількість хворих не перевищує епідпоріг. 

Єдиною профілактикою грипу є вакцинація, наголошують медики. В нові вакцини будуть включені усі три штами вірусу. Передусім радять зробити щеплення людям, які входять до групи ризику, а також батькам і близьким родичам маленьких дітей. І  в жодному разі не боротися з грипом за допомогою антибіотиків, бо вони не діють на віруси.

Читають зараз: 1
(9)
Коментарі
img
img
Сергій Ємельянов 11.10.2017 20:39
з України

А чому тільки в Тернопіль. Ви зачухали неправдивою інформацією. Сама гнила область на Україні - це Тернопільська.

img
бурундук 12.10.2017 09:27
з України

так де написано, що інші області грип омине? це само собою понятно. але думаю не такий страшний той грип, як його малюють

img
Irinka Stylna 11.10.2017 21:11
з України

кожного року лякають нас грипом як дітей бабайком))) я канєшно не медик, але як можна робити вакцину від грипу,ЯКОГО ЩЕ НЕ БУЛО і ніхто ним не хворів і ніхто не знає шо воно таке!? грипу не було а вакцина є....цікаво.

img
бурундук 26.10.2017 11:56
з України

грип був в інших країнах, а вакцина закордонна. шо не понятно?


Читайте також "Здоров'я"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Від Читачів
Блоги