АТОвців більше не будуть возити безкоштовно. А бійці кажуть "Не повезеш — не поїдеш"
11 червня 2018
21
3732 переглядів
АТОвців більше не будуть возити безкоштовно. А бійці кажуть
  • Із 1 липня в усіх автобусах, які їздять на Вінниччині, скасовують пільговий проїзд для пільгових категорій громадян;
  • Як пояснюють перевізники, усе через монетизацію пільг в транспорті та відсутність відшкодування за перевезення пільговиків
  • У той же час бійці вважають це самодіяльністю та порушенням закону. Та анонсують протестні акції.

Про те, що незабаром скасують безкоштовний проїзд для вояків, написав на своїй сторінці facebook Андрій Грачов. У дописі розмістив фотографію оголошення від обласних перевізників, в якому йдеться, що з 1 липня учасники АТО зобов’язані платити за свій проїзд. Причина — монетизація пільг в транспорті та відсутність відшкодування перевізникам за проїзд пільговиків.

Це, на думку військових, є порушенням закону «Про статус ветеранів війни».

«Станом на 7 червня ГО перевізників навіть не намагається вийти на перемовини з найбільшою АТОшною асоціацією у Вінницькій області. Членами асоціації у вечері було прийнято рішення провести певні конкретні дії, щодо демонстрації сили та правоти, — пише Грачов. — З 1 липня проводимо громадський контроль: групами УБД по 10 людей на одну маршрутку, шляхом заходу в транспорт та демонстрацією посвідчення УБД, інваліда війни при фіксації на камеру мобільного телефона. При виявлені порушення викликаємо поліцію і складаємо протокол на водія транспортного засобу».

При цьому як написав АТОвець в дописі — така акція буде в будь-якому випадку, навіть якщо асоціація перевізників відмовитися від скасування пільг ветеранам війни.

Голова вінницької міської організації перевізників

— У Вінниці такого не буде. Наші перевізники не скасовують безкоштовний проїзд в міських маршрутках для АТОвців. Тим паче, ми товаришуємо з бійцями, за потреби надаємо власний транспорт. Наскільки я знаю, таке рішення прийняла обласна спілка. Тобто, стосується перевізників, які возять в області, — сказав керівник ГО «Маршрут» Олександр Гота.

Що кажуть перевізники?

Голова громадської спілки «Вінницька обласна об'єднана асоціація перевізників» Вячеслав Дарморос зауважив, що мова йде не тільки про ветеранів війни, а взагалі про усі пільгові категорії людей. Також сказав, що рішення про те, щоб брати гроші з пільговиків, було прийняте на загальних зборах обласних перевізників.

— У зв’язку з тим, що перевізникам ніхто не відшкодовує проїзд пільговиків, вирішили, що з 1 липня будемо брати гроші з таких людей, — сказав він. — Справа у тому, що, у зв’язку з монетизацією, пільговикам будуть відшкодовувати проїзд органи місцевого самоврядування.

Вячеслав каже, що перевізники возять громадян з пільгової категорії за власний кошт, отримуючи таким чином збитки. За його словами, у деяких перевізників збитки сягають сотень тисяч гривень на рік.

Дарморос говорить, що наразі ситуація ще не вирішена і найближчими днями має відбутися зустріч представників бійців АТО та перевізників. На ній обговорять усі моменти та спробують дійти консенсусу.

Нагадаємо, згідно з прийнятою монетизацією деякі пільговики будуть отримувати гроші на проїзд у транспорті. Зокрема АТОвцям даватимуть 96,9 гривень та плюс 20% (19,38 грн) на місяць. Щоправда, таке рішення мають прийняти на місцях — у селах та містах області.

Конфлікт у Козятині

«Сьогодні, (9 червня — авт.), внутрішнім розпорядженням, водій маршруту Вінниця — Козятин, посилаючись на розпорядження перевізників, розпорядження КМУ, принижуючи учасника АТО, намагався випроторити його з маршрутки. Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», категорія учасників АТО, за присутності підтверджуючого документу учасника бойових дій, мають право пересуватися безоплатно на міжміських та інших маршрутах. У Козятині ми зустріли маршрутний транспортний засіб, проте водій навіть відмовився спілкуватися доки дві автівки учасників АТО не «зламались» поруч», — написав у facebook голова Козятинської асоціації учасників АТО Олег П'явка.

Читайте також:

Читають зараз: 1
(22)
Коментарі
img
img
Юрий Бондарук 11.06.2018 13:00
з Вінниці

«Про статус ветеранів війни»??? Непоняточки! Про що взагалі мова? У нас що об'явлена війна?

img
[удалено] 11.06.2018 16:11
з Вінниці
[удалено]
img
Валерка 12.06.2018 11:40
з України

А що у нас по вашему?

img
Юрий Бондарук 14.06.2018 14:37
з Вінниці

))) я б сказав, але ... додумайте самі)))

img
Ваня Лета 14.06.2018 21:48
з Вінниці

АТО было. Сейчас ООС.

img
Anonymous 11.06.2018 13:04
з Вінниці

...провести певні конкретні дії, щодо демонстрації сили та правоти, — пише Грачов... - это уже уголовно наказуемое преступление.

Я на месте маршрутчиков ВООБЩЕ не вышел бы на маршрут на пару дней и написал коллективное обращение в полицию, сбу на действия грачова - пусть грачов всю область на своём горбу носит.

img
[удалено] 11.06.2018 16:10
з Вінниці
[удалено]
img
Next 11.06.2018 15:45
з Вінниці

Згідно з чинним законодавством, пільговик має право на безкоштовний проїзд. Якщо перевізники, та їх водії з цим не згодні, і будуть "викидати пільговиків", то  потрібно робити так як в Констянтинівці,  палити автобуси тих хто відмовляється перевозити пільговиків. Один -пять автобусів, і самі активні власники дуже швидко заcпокояться, поки все це не вирішиться на державному-обласному рівні.

img
Жора 11.06.2018 16:08
з Вінниці

А те кто собирается палить автобусы не думают что могут попасть после поджога в реанимацию ?

img
Олексій 11.06.2018 23:13
з України

Не перекручуйте факти. https://newsonline24.com.ua/pislya-tragedi%D1%97-u-kostyantinivci-pochalisya-masovi-zavorushennya-gorit-gurtozhitok-zsu/

img
Юрий Бондарук 14.06.2018 14:40
з Вінниці

зроби "самосожженіє" під міськвиконкомом - буде більше зиску)))

img
Vladimir Sviridov 11.06.2018 17:41
з України

всі притензії до влади потрібно предявляти а не до маршрутників, ато з владою не можуть впоратись то бігом знайшли крайніх - маршрутників, були атовцями а стали рекетирами

img
Олексій 11.06.2018 23:09
з України

Безоплатність — пережиток совдепії. Платити повинні всі, і мати з чого платити. А то на цих «відшкодуваннях», «компенсаціях» все і розкрадається.

img
Олексій 11.06.2018 23:15
з України

Потрібно звикнути до того, що проїхатись у транспорті, це так саме, як купити пива, хліба і т.п.

img
Жора 11.06.2018 23:27
з Вінниці

Так этих льготников  так много что все  они участники боевых действий и платят 50%  за ЖКХ.   ПРИВЕДИТЕ ПРИМЕР ГДЕ В МИРЕ есть хоть одна страна такая ????

img
Олексій 11.06.2018 23:46
з України

Посттовок — Молдова, Росія, Білорусь. Дибільний принцип «За себя и за того парня», це теж постсовок, який ми зараз пожинаємо.  Має бути заслужена оплата працці, разові премії, виплати, разові гарантії і т.п. Інакше, як показує життя, розводиться купа псевдо-ветеранів ВВВ, псевдо АТОшників (які часто в АТО і не були), інвалідів різних груп в асортименті. ІМХО, у світі капіталізму має бути рух живих грошей, інакше це комунізм з усіма наслідками, видадуть пільговики, смердючий "Богдан" і катайтесь, як на прикладі з коровами.

img
Elena Kravchenko 13.06.2018 13:01
з України

государство должно монетизировать проезд атошникам  также  как пенсионерам.

img
З.А.Глядач 12.06.2018 13:47
з України

Якраз,при "совдепії" безкоштовного проїзду НЕ БУЛО.

img
Жора 11.06.2018 23:51
з Вінниці

Господин  Моргунов , почему в США  участники боевых действий  в Ираке, Афганистане и в Вьетнаме  платят 100 % оплату за ЖКХ ?  А у нас есть бизнесмены  которые участники  АТО и (боевых действий Афганистан, Югославия и др. гор. точки. ) Почему в мире все везде платят 100%  ?  В Греции тоже было море льготниковю И господин мер поинтересуйтесь  в инете как эти льготники довели Грецию до дефолта... Но Греция страна ЕС и ей не дали  пропасть.....  Так что ждем краха нашей экономики  из-за льготников  ???????????????????

img
Жора 12.06.2018 01:59
з Вінниці

Господин Моргунов, а вы знаете  сколько у нас в Виннице левых инвалидов. ? отвечу ПОЛ города..... На псишке их только  80% . В Греции когда был дефолт там было 80 % населения инвалиды )))))) ДАЖЕ БЫЛИ ТАКСИСТЫ инвалиды по зрению)))))). Вообщем в Греции инвалиды левые и льготники  лет 5 назад привели страну к дефолту. Но Греция страна ЕС, и ее спасли....   Вы хоть знаете что такое кризис и дефолт ??? Это пустые магазины, гипер инфляция, преступность, бандитизм.... вас там просто вынесут в исполкоме.... Майдан который был недавно  с палящими шинами это детский сад.... Поинтересуйтесь про кризис в АРГЕНТИНЕ... Там голодный народ  выносил с магазинов все чтобы прокормить семью.... И ЭТО все  левые инвалиды, льготники, и  коррупция само собой.... Про то что заводы и фабрики уже не работают это ерунда.... Бюджет пополняют небольшое количество бизнеса, но этот бюджет сьедают левые льготники и  липовые инвалиды...  И уже денег нет на бюджетников, пенсии........ Если будет Аргентинский кризис , то  вас руководителей города ждет судьба Яныка.... А ведь Аргентинский кризис был сделан из-за жестких условий МВФ, и  бездарности правителей Аргентины.  Руководители Аргентины  которые тогда управляли страной , чем то похожи на ваше правление ))))))

img
Next 12.06.2018 08:01
з Вінниці

ЖорІ

img
Костя Шумейко 14.06.2018 23:00
з України

Отвечу вместо Жоры, - пнх. И еще, в данном случае, как именование языка, прилагательное "украинский" пишется с маленькой буквы. Также как "английский", "французский" и т.д.  Можу тобі перекласти українською, але думаю ти второпав. Не слід у вільній бесіді вказувати людям якою мовою їм розмовляти.

img
Костя Шумейко 14.06.2018 23:01
з України

Отвечу вместо Жоры, - пнх. И еще, в данном случае, как именование языка, прилагательное "украинский" пишется с маленькой буквы. Также как "английский", "французский" и т.д.  Можу тобі перекласти українською, але думаю ти второпав. Не слід у вільній бесіді вказувати людям якою мовою їм розмовляти.

img

Читайте також "Дороги і транспорт"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Від Читачів
Блоги