На обласному конкурсі юних зоологів і тваринників досліджували навіть поєднання білки, щура та шиншили

На обласному конкурсі юних зоологів і тваринників досліджували навіть поєднання білки, щура та шиншили

14 березня в рамках обласного тижня зоології і тваринництва відбувся конкурс юних дослідників. Він проходив на Вінницькій станції юних натуралістів. В змаганні взяли участь 90 дітей середнього та молодшого шкільного віку з 18 районів, п’яти міст і чотирьох станцій юннатів.  

На урочистому відкритті дітей та педагогів привітала директор обласної станції юннатів, заслужений працівник освіти України Ольга Драгомирецька. Вона висловила сподівання, що розробки юних зоологів і тваринників будуть втілені в життя у фермерських господарствах та сільськогосподарських підприємствах нашого краю.

-Ми також дбаємо щодо практичного втілення в життя учнівських розробок. Зокрема, в цьому році започатковуємо обласний проект «Шкільна кролеферма». Вони колись були в кожному навчальному закладі. Це допомагало покращити шкільний раціон харчування та здешевити їжу учнів. А надлишок кролів школа здавала державі. Обласна станція юннатів прагне відновити це, - сказала Ольга Драгомирецька. 

Кращих дослідників визначали у кількох номінаціях: кролівництво і тваринництво, бджільництво, акваріумістика, загальна зоологія, орнітологія і голубівництво та конкурс проектів «кролеферма». Також провели виставку «зоологічна галерея», де було представлено малюнки тварин нашої місцевості і всього світу.

Відео дня

15-річна Вікторія Домерат (Копайгород, Барський район) презентувала технологію вирощування кролів.

-Вирощувати їх мені допомогає тато і вчителька. Також я беру консультації у ветеринара. Важливо, які корми підбирати, які щеплення робити тваринам тощо, - каже Вікторія Домерат. – Кролі мені подобаються своєю красою – вони пухнасті, приємні на дотик. За два роки моїх досліджень кількість кролів у нашому господарстві збільшилася вдвічі.

14-річний Володимир Новак (с. Зозулинці, Хмільницький район) також цікавиться вирощуванням кролів.

- Потрібно велику увагу приділяти кролематкам. Їм необхідні вітаміни, протеїни, мінеральні речовини. При цьому в їжі кролів не потрібно перевищувати вміст клітковини. Важливо регулярно спарювати тварин, інакше не буде збільшуватися їхня кількість, - сказав Володимир Новак.

10-річна вінничанка Єлизавета Житник, учениця 26-ї школи, досліджувала свого домашнього улюбленця – дегу. Ця тваринка є поєднанням білки, щура та шиншили. Дегу дівчинка придбала в зоомагазині. Коштує ця тварина 200 гривень.

-Дегу – красива і розумна тваринка, яка не має неприємного запаху. Її легко утримувати. Годую його кормом, наближеним до природи: травою, гілочками дерев та кущів. Я не лише спостерігала за дегу, але й розшифровувала різні звуки, досліджувала його поведінку, - повідомила  Єлизавета Житник.

13-річний Владислав Грабик (село Летківка Тростянецького району) аналізував вплив натуральних та біовітамінних домішок на ріст та розвиток нутрій у домашньому господарстві. Він розводить цих тваринок за підтримки свого наукового керівника, вчительки біології Оксана Паламарчук.

- Нутрії – невибагливі в харчуванні, стійкі до будь-яких хвороб. Їх м’ясо - дуже смачне, дієтичне. Воно має лікувальний ефект та може використовуватися в якості дитячого харчування. Окрім того заготовляємо шкурки нутрій, - каже Владислав Грабик.

Юний дослідник провів науковий експеримент. Одну нутрію протягом місяця годував лише природною їжею: буряками, кабачками, зерном, люцерною, сіном. А іншій до цього корму додавав біодомішки.

-Коли місяць пройшов, ми їх зважили. Виявилося, що нутрія, яку годували натуральною їжею, набрала значно більше ваги. Тому, вважаємо, що біодомішки – це зайва трата коштів. Окрім того, м'ясо тварини, яку вирощували із їхнім використанням, не таке м’яке і смачне, - розповіла Оксана Паламарчук

Як повідомила координатор обласного тижня зоології і тваринництва Галина Мосьондз, переможці у кожній номінації візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі юних зоологів і тваринників, що пройде в Києві.  Окрім того, їх запросили на навчання до регіонального відділення Малої академії наук України.   

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:24 У поліції показали уламки ворожого дрона, що вибухнув біля будинку на Вінниччині photo_camera 14:11 Поранених воїнів із порушенням зору у Вінниці запрошують на безкоштовні тренування із дзюдо 13:21 На блок-посту в Гайсині затримали водія, у якого було 150 патронів photo_camera 13:00 Цех 9, Токайо, Етно чари - нові заклади, що відкрились у Вінниці в 2023 (партнерський проєкт) Від читача 13:19 «Мистецтво вільних людей»: на Вінниччині проведуть безкоштовний майстер-клас із петриківського розпису для дітей та дорослих 12:19 У Вінниці зіткнулись три автівки, постраждали водії та дворічна дитина photo_camera 11:50 Запрошуємо на відкриття персональної виставки керамічних робіт ветерана Івана Шостака 11:17 Без води та світла. Де у Вінниці 29 березня відключатимуть послуги 11:00 Чому вивчати англійську з дитинства актуально як ніколи (Новини компаній) 10:36 В останню путь проводжатимуть вінничанина Романа Стрільчука 10:12 Минулої ночі ворог застосував 99 засобів повітряного нападу: деталі нічної атаки 08:53 Ворожий безпілотник здетонував біля житлового будинку на Вінниччині 08:30 Що таке вініри? Де їх встановити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:17 Сьогодні відзначають День фокусника. Історія, заборони та прикмети 29 березня 21:11 В Україні планують закрити майже всі сільські школи 20:17 У Козятині чоловік осквернив Меморіал полеглим воїнам 19:46 Під час спільного застілля донька побила батька сокирою 19:15 Екстремальна їзда на даху Range Rover: як поліція покарала «каскадерів» photo_camera 18:27 «Патрульний мало не зашпортнувся з TruСАМ у руках». За що поліцейські покарали подружжя військових офіцерів? 18:21 До яких лікарів можна звернутися без електронного направлення?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up