У Вінниці «малі академіки» знову сіли за парти

У Вінниці «малі академіки» знову сіли за парти

У Вінниці, на базі школи № 26, відбувся урочисте відкриття нового навчального року у територіальному відділенні Малої академії наук (МАН). Там займатимуться понад 500 старшокласників з різних міст і районів Вінниччини. Також членами територіального відділення МАН є понад 1000 школярів, що входять до 24 учнівських наукових товариств. 

Президент територіального відділення Володимир Коваленко нагадав про історію виникнення осередку МАН у Вінниці. За його словами, наш регіон (разом із Кримом) був у цьому плані одним з перших не лише в Україні, але й СРСР. У 1980 році відділення МАН створювали на базі наших політехнічного, педагогічного і медичного інститутів. І зараз ці виші активно допомагають навчати «малих академіків». До них додалися й інші провідні університети міста на Бугом. Приміром, відділення МАН уклало угоду про співпрацю з Донецьким національним університетом. Але основною базою для територіального відділення Малої академії наук є обласна станція юннатів, яка є координатором її роботи.

Навчання у МАН відкриває значні перспективи перед школярами. Адже там вони дізнаються значно більше, ніж у школі. Тому нерідко випускники МАН стають найкращими студентами, які мають високі досягнення. На заході представники вишів розповіли багато цікавого майбутнім абітурієнтам.
Директор інституту філології ВДПУ Інна Завальнюк нагадала, що її навчальний заклад нещодавно відсвяткував 105-річний ювілей. За її словами, останнім часом кращі вінницькі випускники шкіл не поспішають їхати до вишів Києва та Львова, а залишаються навчатися до рідному місті. Цікаво, що наш педуніверситет нещодавно уклав угоду про навчання китайських студентів українською мовою.  

Перший проректор ВНТУ Сергій Павлов згадав, як в юності був учнем МАН. Він радив старшокласникам активніше займатися науковою роботою. До речі, юним винахідникам варто йти саме у політех, адже саме цей виш має найбільшу кількість патентів в регіоні ­– 180.

Відео дня

Ще один колишній випускник осередку МАН Михайло Матусяк (його навчала директор Вінницької станції юннатів Ольга Драгомирецька) нині працює викладачем у нашому аграрному університеті.

– Під час навчання у МАН я посів друге місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті наукових робіт, отримував президентську стипендію. Поза конкурсом вступив до ВНАУ, де й залишився працювати після завершення навчання, – розповів Михайло Матусяк. – Хочу звернути увагу, що МАН існує не для того, щоб її кращі випускники отримували бали до ЗНО. Головне, що в цьому позашкільному закладі вчать мислити і втілювати у життя свої оригінальні ідеї.                     

Відповідальний секретар територіального відділення Тамара Корінна нагадала про досягнення «манівців» області у минулому навчальному році. На початковому етапі свої дослідження презентували понад 700 наших юних земляків. 14 з них стали призерами Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Ці досягнення автоматично додають 10 балів до результатів ЗНО з профільного предмету та допомагають юним науковцям поступити до престижних вишів. Також найкращі учні МАН отримують можливість навчатися за кордоном ще у школі. Це, наприклад, вінницькі 11-класники Артем Калита (призер з географії) і Анастасія Гринюк (призер з іноземних мов), які у рамках грантової програми наразі вчаться в США.

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:11 В Україні планують закрити майже всі сільські школи 20:17 У Козятині чоловік осквернив Меморіал полеглим воїнам 19:46 Під час спільного застілля донька побила батька сокирою 19:15 Екстремальна їзда на даху Range Rover: як поліція покарала «каскадерів» photo_camera Від читача 00:11 Учні з Вінниці здобули призове місце на Таборі підприємництва у Львові 18:27 «Патрульний мало не зашпортнувся з TruСАМ у руках». За що поліцейські покарали подружжя військових офіцерів? 18:21 До яких лікарів можна звернутися без електронного направлення? 17:58 Зібрали 66 тисяч гривень на ЗСУ. В техколеджі відбувся благодійний бал в стилі 60 – 70 років photo_camera 17:23 Родинам полеглих військових у Вінниці вручили державні нагороди, присвоєні захисникам посмертно photo_camera 16:46 ТОП 3 ідеї, як відсвяткувати день народження сучасного підлітка у Вінниці (партнерський проєкт) 16:19 Сьогодні у Вінниці завершують опалювальний сезон 15:30 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (Новини компаній) 15:21 З палаючої квартири на вулиці Дачній у Вінниці врятували чоловіка 15:15 Власна справа від 100 тисяч гривень: який готовий бізнес можна придбати у Вінниці photo_camera 14:24 Чемпіон підняв гирю 220 разів. В області визначили найкращих спортсменів серед аграріїв 14:14 У лабораторії виготовляли кілограм амфетаміну на місяць і збували через мережу клієнтів у Вінниці play_circle_filled photo_camera 13:20 Напівфабрикати: шкода чи користь? (партнерський проєкт) 13:16 Внаслідок масштабного обстрілу 22 березня пошкоджені всі енергоблоки на Ладижинській ТЕС 12:57 Чому «Долина» має забрати водомати з Вінниці? Отримали пояснення від мерії 12:12 Судитимуть ділків, які пропонували «посприяти» отримати посаду ректора медуніверситету
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up