Учні сільської школи відвідали Варшаву: уперше виграли фінансування на польсько-український проект

Учні сільської школи відвідали Варшаву: уперше виграли фінансування на польсько-український проект
  • Якушинецька школа-гімназія стала учасницею міжнародного проекту, перемігши у конкурсі, організованому Українсько-Польською Радою обмінів молоддю. З українського боку партнером виступило Міністерство молоді та спорту України, з польського — Міністерство освіти Республіки Польщі.
  • Фінансується проект Міністерством молоді та спорту України.
  • Журналісти зустрілися з Наталею Фасолею, учителькою української мови і літератури школи-гімназії, яка координує проект, і вона поділилася досвідом і враженням від поїздки у Польщу.

Як організувати міжнародний проект?

Наталію завжди цікавила міжнародна співпраця, їй хотілося, щоб наші учні мали змогу побачити, як розвивається молодь у Європі.

Наталія Фасоля (зліва) цікавиться міжнародною співпрацею і шукає можливості показати учням євпроейські країни

— Я почала шукати тих, хто організовує зустрічі українських і польських вчителів. Минулого року я заповнила анкету, і мене відібрали на так звану «Сватку» у Варшаві, — розповіла Наталія Фасоля. — Це така зустріч-знайомство 12 вчителів з України і 10 польських вчителів. Там я Познайомилася з пані Крістіною з Варшавської гімназії.

Школа у Варшаві свіпрацює із Якушинецькою школою-гімназією

Польська вчителька саме шукала вчителя з Вінницької області, тому що «патронка» її школи Констанція Маркевич свого часу проживала у селі Животівка Вінницької області.

Відео дня

— Ми з пані Крістіною вирішили розпочати працю над спільним проектом трьох країн — України, Польщі та Ірландії під назвою «Констанція — жінка, яка об'єднує», — згадує Наталія Фасоля.

В рамках проекту Наталія спільно з батьком учня Вадимом Лукашевим організувала поїздку до села Животівка,  де було відзняте коротке відео, потім відбулася Skype-конференція, знайомство з польськими учнями і вчителями. Також було проведено круглий стіл, де діти мали змогу познайомитися з Ірландією і Польщею і представити свою країну.
Українці і поляки у Варшаві

— А у квітні Міністерство молоді і спорту України виставило конкурс, який організувала польсько-українська Рада обміну, з польської сторони була підтримка Міністерства освіти, — сказала Наталія Фасоля. — Я написала проект — і ми отримали його фінансування. У червні відбувся перший етап проекту —  поїздка у Варшаву. 

4 насичених дні у Варшаві

У реалізації Міжнародного проекту «Агенти змін у класі, школі, суспільстві» взяли участь 10 учнів Якушинецької середньої загальноосвітньої школи-гімназії з Вінницького району разом з Наталею Фасолею та педагогом-організатором Оленою Лукашевою та 10 учнів Подставової школи №364 ім. Констанції Маркевич з Варшави.

Польсько-українська дружба

— Перший день реалізації проекту пройшов на ура. Учасники знайомилися, вчили одне одного розмовляти польською та українською мовами, малювали портрети, створювали герб проекту, — згадує пані Наталія. — День закінчився спільною прогулянкою цікавими місцями Варшавського району Bemowo.

Діти малюють портрети один одного

День другий розпочався з тренінгу «Вдома в Європі». Польські учасники розповіли про переваги вступу Польщі до Європейського союзу у травні 2004 року та спільно дійшли висновку: хоч ми й різні, нас ділять кордони, але всі рівноправні.

Діти провели 4 насичених дні у Варшаві

— Цікавим продовженням дня було відвідання центру науки Коперника, де молодь мала можливість проводити досліди, спостерігати за ними та покращити знання з фізики, — розповіла вчителька. — Незабутнє враження справив на всіх Королівський замок. Спеціально для нас провели інтерактивну екскурсію, яка була англійською мовою. Приємно зазначити, що це не стало перешкодою на шляху розуміння інформації.

У центрі науки Коперника
У центрі науки Коперника
Інтерактивна екскурсія у Королівському замку була проведена англійською мовою

Запам’ятався вчительці і її учням квест по Старому місту, який було  проведено на третій день перебування у Варшаві. А ще дітей запросили у Європейський центр інформації та Палац культури і мистецтв.

Квест по Старому місту
Біля Палацу культури і мистецтв

— Протягом четвертого дня у Варшаві нами було презентовано фільм про подорож у с. Животівку Оратівського району. Це відео змонтував учень 8-Г класу Максим Лукашев, — розповіла Наталія Фасоля. — Пізніше українська молодь з превеликим задоволенням відвідала Посольство України у Варшаві.

У посольстві України

Учениця 9-Г класу Вероніка Попова сказала, що участь в проекті дала їй змогу відчути що таке «європейська освіта», здобути нових друзів.

Вероніка Попова у Євпропейському центрі інформації

— Я отримала велику мотивацію до вивчення іноземних мов,  — каже дівчина. — Умови, в яких навчаються польські школярі, надихнули на створення чогось нового у своїй школі, на зміни, розповсюдження європейських цінностей на території школи, громади й безпосередньо країни.

У посольстві України

 

Далі — приїзд польських учнів у Вінницю

Наталія Фасоля спільно із своїими учнями наразі готується до приїзду польської делегації у Вінницю у вересні-жовтні.

— Планую також зробити квест Вінницею, а ще треба подбати про достойне розміщення і харчування гостей. Програма буде не менш цікавою і насиченою, ніж була у Польщі.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:57 Чому «Долина» має забрати водомати з Вінниці? Отримали пояснення від мерії 12:12 Судитимуть ділків, які пропонували «посприяти» отримати посаду ректора медуніверситету 12:06 «Дуже вчасно! Дуже красиво й потужно!» Чим вразив концерт-реконструкція у Вінниці? play_circle_filled photo_camera 11:22 Уряд уточнив перелік ВПО, які отримуватимуть допомогу на проживання. Що нового? Від читача 00:11 Учні з Вінниці здобули призове місце на Таборі підприємництва у Львові 10:21 Де у Вінниці 28 березня не буде світла, гарячої та холодної води. Адреси 09:36 Вночі ворог застосовував стратегічну і тактичну авіацію, атакував кількома хвилями дронів 09:11 «На щиті» повернувся додому Андрій Цвях. Сьогодні Героя проводжатимуть в останню путь 09:00 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 08:17 Сьогодні відзначають Всесвітній день історика. Історія, заборони та прикмети 28 березня 21:11 Чоловік здійснив 38 транзакцій і перевів собі з карти знайомого понад 255 тисяч 20:18 В один день на Вінниччині сталось одразу чотири автопригоди, в одній з них загинув пішохід photo_camera 19:45 Не лише комуналка. Які пільги має родина учасника бойових дій 19:19 Сварка через свійську тварину ледь не закінчилася трагедією 18:53 «Дочка у снах кличе тата, а в мене від того серце розривається». Жінка просить підтримати петицію 18:23 З нагоди річниці створення Нацгвардії відзначили військовослужбовців Вінниччини photo_camera 17:33 Тяжилівського різника волосся забрали в Дніпро. Що про це кажуть мами постраждалих дівчаток? 17:30 Куди віддати дитину: гуртки Вінниці, студії та позашкільні заняття (партнерський проєкт) 17:21 До 14-ти років ув'язнення засудили «прокурора» з окупованої Луганщини 16:23 Понад 200 гектарів лісу вартістю 3,2 млрд грн повернуть у комунальну власність Вінницької області
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up