Наркотик в цукерках з’явився у школах. Чи казати дитині, що таке «земляніка»?
11 жовтня 2017
16
9020 переглядів
Наркотик в цукерках з’явився у школах. Чи казати дитині, що таке «земляніка»?
  • Шипучі цукерки з наркотичним вмістом і назвою «земляніка» роздають дітям у школах або на вулиці.
  • Про це пишуть у Фейсбуку кияни, стверджуючи, що є випадок госпіталізації отруєного школяра.
  • У вінницькій поліції говорять: дякувати Богу, до нас таке ще не дійшло.
  • Чи правдива столична інформація та як пояснити дитині, що таке «земляніка»?

Про новий наркотичний препарат у вигляді цурекок, які роздають дітям прямо у школах Києва, написала в Фейсбуку колишня заступниця голови Адміністрації Президента Марина Ставнійук. За дві години їх пост поширили більше півтори сотні людей, в тому числі й вінничани.

Авторка звертається до батьків школярів з попередженням про небезпеку і просить розповсюдити отриману нею інформацію для загальної обізнаності. Вона пише російською, що діти називають цей препарат «земляника» або «клубника». Далі мовою оригіналу:

«Существует тип кристаллов, выглядит как клубничные поп-рок (конфета, которая шипит и «тает» в вашем рту). Он также пахнет земляникой и раздаётся детям в школьных дворах. Они называют это клубникой. Ребёнок съел это думая, что это конфета, и его доставили в больницу в тяжелом состоянии. Етот наркотик также поставляется в шоколаде, арахисовом масле, кола, вишне, винограде и апельсине…»

Під постом екс-чиновниці користувачі Фейсбуку писали різні коментарі, у тому числі гнівні про «просування» нового наркотику. Заважували також, що такі сповіщення повинні давати спеціалісти. І більше повідомлення про наркотики у школі на сторінці Марини Ставнійчук немає. Але зберігся скрин:


 
Щоб перевірити інформацію з соціальних мереж, телефонуємо в управління боротьби з наркозлочинами поліції Вінницької обалсті. Його начальник Ігор Пайлик ось так відреагував на питання про «земляніку»:

– Немає, дякувати Богу, у нас цього. В наших школах були факти, що роздавали «насвай» – речовину на основі курячого посліду, не внесену до переліку заборонених. Оце дійсно мало місце, й наша превенція там працювала. А по «землянічці» немає даних.

То чи існують узагалі нові наркотики у вигляді шипучих цукерок, що тануть у роті? Чи це не вигадка? Начальник управління боротьби з наркозлочинами обласної поліції сказав: має таку інформацію, але вона не підтверджена.

– У Києві, розказують, що десь воно є нібито, але до нас не дійшло ще, – каже Ігор Пайлик. – Дійсно є розмови, але вони не мають офіційного підтвердження. Якби було таке підтвердження, то нам би з Києва скинули офіційну інформацію про те, що є «земянічка» такий-то, такий-то наркотик... Речовина визнається забороненою, коли виявили, провели експертизу та з’ясували, чи це кодеїнова група, психотропна, «хімія» або синтетик чи напівсинтетик. За результатами експертизи речовини вносять в перелік заборонених. Поки що офіційних даних нам не приходило. Фактів виявлення не було. 

Але якщо є розмови про існування наркотику для школярів, то, як каже Ігор Пайлик, треба бути пильними. Раптом, «земляніка» пройшла повз оперативників.

– Ми, батьки, повинні дітям зараз пояснити, – каже начальник управління боротьби з наркозлочинами. – Не іти до чужих і не спілкуватися з незнайомцями. Узагалі нічого не брати і не передавати, не тільки цукерок! Сьогодні треба бути пильними скрізь і у всьому. Є психічно хворі, які завгодно. Треба уникати спілкування з чужими людьми по можливості.   

Також Ігор Пайлик каже, що дітей треба навчити повідомляти дорослих про підозріле. Щоб діти одразу дзовнили батькам, говорили вчителям чи іншим дорослим, яким довіряють.  

– Куди-небудь діти мають одразу повідомити, що ось є підозріла людина, щоб інформація дійшла до нас і ми могли перевірити, – каже поліцейський. – Чим більше ми візьмемо, як кажемо, «на карандаш», тобто на облік, тим легше буде знайти злочинців. Я інформацію про «земянічку» вже взяв «на карандаш», передам опертивним працівникам в роботу.  


Читайте також:

У Вінниці наркотики вперше пробують... в 13 років

Усі наркозлочини області - в руках 14 полісменів. Хто ними керує? Інтерв'ю

Вінничан підсажують на наркотик “сіль”. Журналісти зробили контрольну закупку

Журналісти знайшли наркотик біля криміналістичного центру. Що робить поліція?

По Вінниці розклеїли наліпки з контактами продавців наркотику (ФОТО)
  
 

Читають зараз: 1
(16)
Коментарі
img
img
Daily 11.10.2017 19:40
з Вінниці

кажіть краще шо таке  презерватив і як його одівати а то ваше сюсю мусю потім виростає  не зрозуміло хто

img
Анонім 12.10.2017 09:11
з Вінниці

ну типа тебя!

img
Daily 13.10.2017 16:39
з Вінниці

блеснул. возьми с полки пряник

img
Задунайский Торонтуй 11.10.2017 19:47
з України

Мутирьял из серии аби шось ****якнути

img
Иванов Иван 11.10.2017 21:30
з України

выробнык цукерок  рошен?

img
Olvol 11.10.2017 21:49
з Росії

А еще лучше не заниматься сексом, если не нужны сейчас дети. Это будет наивысшей ступенью развития людей

img
Olvol 11.10.2017 21:48
з Росії

Выход есть: годами не есть фабричных конфет, как я. Или научите ребенка врать, что он диабетик

img
Виталий Сергеев 11.10.2017 22:54
з України

не ведіться, це якийсь умнік скопіював з американських сайті і запустив массову істерію по Укарїні, ось оригінальний текст а також для прикладу один з американських сайтів, незнаю для чого це зроблено але зроблено навмисне.ALL PARENTS PLEASE BE AWARE!! …There is a drug going around the schools ..Its known as Strawberry Quick …or strawberry meth …it looks like pop rocks kids eat & also smells like strawberries & also comes in other flavors like chocolate, etc. … Please tell your children not to take candy from ANYONE- even a class mate- because this drug that looks like pop rocks is actually crystal meth rocked up with strawberry flavor & can KILLl them

img
Olvol 12.10.2017 22:28
з Росії

Щоб створити попит на раніше невідому бяку.

img
З.А.Глядач 11.10.2017 23:02
з Вінниці

А ще у жувальних гумках є леза до бритв,у кремах та мазях-збудники сифілісу та СНІДу,у вживаному одязі-личинки вошей...

img
Anonymous 12.10.2017 16:05
з України

забыл еще автомобиль с серией СУД (по аналогии ССД)

img

Читайте також "Кримінал"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Від Читачів
Блоги