Для субсидії «розлучають» сім’ї та «виписують» дітей
11 липня 2018
31
8474 переглядів
Для субсидії «розлучають» сім’ї та «виписують» дітей
  • Цієї весни почали діяти жорсткі правила призначення субсидій на комуналку.
  • Її не матимуть люди з великим житлом, заробітчани й ті, що отримують зарплату в конвертах.
  • Ще рахують дохід всіх прописаних членів сім’ї, навіть якщо вони не живуть за пропискою. Яким чином вирішити ці проблеми та мати субсидію?

Постанова Кабміну №329, яка почала діяти з 1 травня 2018-го, зробила жорсткішими правила нарахування субсидій. Маєте велике житло? Є авто, яке придбали між 2013 - 2018 роками? Працюєте неофіційно або прописані у квартирі родичі вже давно живуть за кордоном? Є дуже високі шанси, що знижки на комуналку у вас вже немає.

Ставлять батьків проти дітей

Поговорили з вінничанами про те, що найбільше бентежить в системі субсидій. У «Прозорому офісі» на Вишеньці 9 липня було дуже людно: сиділи десятки городян, чекали на консультацію.

Опитувані нами люди обурювалися на те, що для отримання субсидії за новими правилами вони мають позбавити житла своїх дітей. Бо останні з ними більше не живуть, але у квартирі/будинку досі прописані.

— Думаю, що мені не продовжили субсидію, бо пенсія в мене трохи більша стала. І в квартирі син прописаний. По-новому знову все доведеться робити, — казав вінничанин Анатолій.

Наталія працює консультантом в Центрі муніципальних систем управління (ЦМСУ)

А 54-річна Наталія розказала, що вона розбирається у нових правилах субсидій, бо працює у сфері соцзахисту.

— Із субсидією мене не виходить на літо. Роблю пільгу на 50% знижки. А взимку буду оформляти держдопомогу, — казала жінка. — Взагалі вінничани частіше запитують про те, як отримати компенсацію за невикористану субсидію по газу. Бо раніше зекономлені гроші по субсидії можна було використати наступного місяця, а зараз — більшість коштів повертається назад у бюджет.

Алла Жданова

І якщо розмова з Наталією пройшла спокійно, то вінничанка Алла Жданова не ховала свого обурення.

— Це справжній дурдом! Щоб потрапити на консультацію, я місяць тому взяла талончик, а сьогодні прийшла у визначений час, але вже дві години у черзі! — емоційно казала жінка. — Про нові правила призначення субсидій... я думаю, що вони просто пальцем тикають, кому дати, а кому ні. Син прописаний у моїй квартирі, але не живе зі мною. Так мене змушують його виписати, бо інакше субсидії не буде. Це взагалі нормально? А якщо я завтра помру, то як він докаже, що це його квартира?

Маю розлучитися з чоловіком

Про проблеми зі знижкою на комуналку дізналися від вінничан і в Фейсбуку. Люди писали про те, що для отримання субсидій доводиться «розлучатися» та «виселяти» дітей.

«Мені скасували, бо в мене прописана дочка, яка виїхала за кордон. Уже там майже два роки з сім’єю. Або виписуй, або субсидій не буде. То хіба моя дитина має бути безпритульною? Отак бугаї при владі виживають своїх людей», — писала користувачка Фейсбуку Тетяна Карук-Джига.

«Ми живемо в частині будинку, загалом п’ять сімей. За нашою адресою є будинок А і Б, от у цих двох будинках прописано 37 людей. Щоб мені видали субсидію, мені потрібно копію паспорта і ідентифікаційні коди всіх 37 людей, а це суперечить закону!», — пише вінничанка Ольга Маціпура.

«Живемо з чоловіком окремо, але не розлучені. Доглядаю за мамою інвалідом, маю сина-учня та мамину пенсію. Субсидію забрали, сказали, що маю розлучитись з чоловіком або просити в нього гроші на оплату комунальних послуг. Прикольно?», — пише Людмила Безпалько.

Рахують доходи всіх

Суттєві зміни до порядку надання субсидій з’явилися після 1 травня. Як розказала очільниця департаменту соцполітики Валентина Войткова, тоді набула чинності постанова Кабміну №329, за якою субсидію відтепер не можуть отримати:

  • власники будинків, площею понад 200 м кв. та квартир понад 120 м кв.;
  • неофіційно працевлаштовані та люди, які працюють за кордоном;
  • люди, що перебувають за кордоном більше 60 діб (виключення відрядження, навчання, лікування);
  • власники автомобілів, що куплені за останні п'ять років (зараз це авто, куплене між 2013-2018 роками).
  • Інші обмеження до призначення субсидій також продовжують діяти.

Зараз фахівці «Прозорих офісів» наново опрацьовують заявки городян на отримання субсидій. Станом на 10 липня звернулися 13,5 тисячі родин, і вже 6139 сімей отримали субсидію на літо. А чому перерахунок не роблять автоматично для всіх?

— Раніше житлові субсидії перераховували автоматично. Але через зміни в Порядку громадяни мають звернутися у «Прозорі офіси» за місцем проживання, оскільки за постановою Кабміну при призначенні субсидії враховуються також доходи членів сім’ї та осіб зі складу домогосподарства, які не зареєстровані в цьому домогосподарстві, — сказала очільниця департаменту соцполітики Валентина Войткова.

Валентина Войткова, директор департаменту соціальної політики ВМР / фото автора

Питаємо, а які найпоширеніші причини відмови у субсидії?

— Перебування людини за кордоном. Адже якщо хоча б одна людина, яка зареєстрована в домогосподарстві, постійно працює за кордоном, то ця сім'я не може отримати субсидію. У такому випадку дійсно радимо виписувати таких членів сім'ї, якщо люди бажають отримати субсидію.

— Ще часто звертаються громадяни з питаннями, що вони не мають права на призначення субсидії, тому що один із членів домогосподарства офіційно не працює. Таким людям пишемо в декларації щомісячний дохід — 5286 грн (три прожиткових мінімуми - авт.). Із цим прибутком неможливо отримати субсидію на літо. Вихід один — працювати офіційно.

Виписувати чи ні — це їх вибір

Поширена скарга від городян в тому, що їм пропонують «виписувати родичів, які живуть в іншому місті». Це треба робити обов’язково, щоб отримати держдопомогу на комуналку?

— Для розрахунку субсидії також враховуються доходи усіх повнолітніх членів сім'ї, які зареєстровані в домогосподарстві. Доходи ми їх включаємо, а нормативи для розрахунку субсидії не збільшуємо. Дійсно, ми радимо виписувати цих осіб, які не проживають, щоб отримати субсидію, — відповіла Войткова. — Часто звертаються подружні пари, які живуть окремо. За новим порядком їхні доходи рахуються сукупно: прибуток дружини чоловікові, а доходи чоловіка — дружині. І часто буває, що в результаті їх сукупний дохід великий для призначення субсидії. Розлучатися таким людям ми не радимо, не маємо такого права. Це має бути їхній вибір.

«Прозорий офіс» у Вінниці / фото: misto.vn.ua

До того ж, жителям приватних будинків відмовляють у субсидії, порахувавши їм житлову площу сусідів. Таке відбувається у власників будинків, поділених на кілька частин, в кожній з яких живе окрема родина. Але у «Прозорому офісі» їх рахують як одну та в результаті сумарна площа більша, ніж «дозволені» 200 квадратних метрів.

— Є приватний будинок, в якому, для прикладу, живе одразу три різні родини. Але якщо його сукупна площа понад 200 квадратних метрів, а будинок не розділений за документами на різні адреси, наприклад, 10а, 10б тощо, то ці люди не можуть отримати субсидію. Аби довести, що це різні домогосподарства — потрібно подати відомості про всіх зареєстрованих мешканців будинку. Тоді субсидія на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання буде призначена на розділені особові рахунки. Ми зверталися з цього питання до Мінсоцполітики і до початку опалювального сезону будуть внесені до норм відповідні зміни, — пояснила директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова.

Як повернути скасовану субсидію?

На рішення, яке отримали від фахівців соцзахисту, можна подати апеляцію. Для цього при міськраді діє комісія з питань надання населенню допомоги, субсидій та інших компенсацій. І часто вона приймає сторону отримувачів субсидій.

Як казали в департаменті соцполітики, за останній час подали 3639 заяв, з яких у 3436 випадках прийняли рішення поновити субсидію, у 203 — винесене рішення про відмову у призначенні житлової субсидії. Подати заяву на цю комісію можна у тому ж «Прозорому офісі».

Інший вихід, як зменшити власну платіжку за комуналку, — підвищити енергоефективність своєї домівки. Для цього діють теплі кредити.

Про це в матеріалі: «Теплі кредити» на утеплення дають. Але тільки для ОСББ та приватних будинків.

Читайте також:

Фото у матеріалі Михайла Курдюкова

Читають зараз: 1
(31)
Коментарі
img
img
Веселе ім'я 11.07.2018 13:07
з України

Валера, скільки я раз просила вас перечитати постанову і змінити своє бачення про автомобілі. А воз н ныне там! Поясню вам на пальцях, можливо дойде. Якщо ви купили машину 2012 р. випуску, наприклад, в 2015 році, це не є підставою для ненадання субсидії. Редагуйте свою статтю, або тупо скопіюйте з постанови, якщо своїми словами не можете адаптувати зміст постанови. Але, на жаль, впевнена, що ви знову "заб'єте болт"

img
Веселе ім'я 11.07.2018 17:57
з Вінниці

А я вже подумав, що за ВАЗелін 1980 року випуску, купленого в 2016 людям відмовлять в субсидії

img
Веселе ім'я 12.07.2018 13:16
з України

Згідно постанови не мають право відмовити. Шкода, що журналіст подає невірну інформацію

img
Веселе ім'я 11.07.2018 13:39
з Вінниці

Рева все правильно делает  , одни из членов семьи работают  за границей и перечисляют своим родственникам  деньги (тысячи баксов).. А те кто живет в Украине получают субсидии.  ВЫХОД ОЧЕНЬ ПРОСТОЙ  !!!!!!!

Нужно  ставить их на учет или вообще прослеживать поступление денег из-за границы !

 Рева , вы можете просто  проследить получение денег из-за границы тех кто получает субсидии !  Вот и все, богатенькие буратины не хотят платить))))) Если бы Я работал у Ревы Я БЫ НАВЕЛ ПОРЯДОК ))))))))

img
vinport 11.07.2018 15:04
з України

А ты думаешь за границей деньги растут на деревьяХ?

img
Екатерина Василивна 11.07.2018 15:09
з України

Хто вам заважає їхати за бугор і заробляти тисячі баксів ..?  Всі мають право вирішувати як і де жити.  Наша "люба" Україна все для людей робить?? . При владі жиди керують а ми всі раби.

img
Stas Man 11.07.2018 18:38
з Вінниці

невиліковний антисиміт детектед. Любитель халяви.

img
Веселе ім'я 11.07.2018 13:41
з Вінниці

Барыги не хотят платить, но едят красную икру и отдыхают  за границей )))))

Пора наводить порядок , ВСЕ ДОЛЖНЫ ПЛАТИТЬ!!!!!

))))))))

хахахахахахахахах и еще раз ха)

img
vinport 11.07.2018 15:08
з України

Не красную а черную...

img
Natalka Melnyk 11.07.2018 14:31
з України

ну чому я повинна платити за тих, хто має такі самі доходи, як я, але вважає себе хитрожопішим за інших? я розумію, коли пільги дають калікам, які не п'яні потрапили під трамвай, а працюючи на державу, яка сьогодні не може їм дати гідну пенсію. але сьогодні розвелось "пільговиків" як грибів після дощу...

img
vinport 11.07.2018 15:05
з України

Не всі такі хитрожопі я к ти...

img
Natalka Melnyk 11.07.2018 17:41
з України

я не маю жодних субсидій. в чому моя хитро,,пість, пане х,ме?

я з вами свині не пасла.

img
vinport 11.07.2018 23:54
з України

Я с вами тоже свині не пас пані бандеровка. Ви перша написали "хитрожопість", - це по-перше, а по друге в мене стаж 30 років в УкраЇні, а у вас? Щось мені підказує що ви мені в онуки підходите.

img
Natalka Melnyk 12.07.2018 10:30
з України

а в мене стаж 40 років в Україні, пане пацак! але нехай Господь милує від таких хамовитих онуків!

img
[удалено] 12.07.2018 18:20
з Вінниці
[удалено]
img
Веселе ім'я 12.07.2018 00:11
з Вінниці

Рева сам наплодил льготников, я бы  многое написал....)))))  Но все просто  будут в ШОКЕ,,,!!!!

img
Веселе ім'я 11.07.2018 16:42
з України

«Мені скасували, бо в мене прописана дочка, яка виїхала за кордон. Уже там майже два роки з сім’єю. Або виписуй, або субсидій не буде. То хіба моя дитина має бути безпритульною? Отак бугаї при владі виживають своїх людей»

допоки це совкове покоління ще живе, в країні ладу не буде.

img
Веселе ім'я 12.07.2018 00:09
з Вінниці

Дочка  вышла замуж  за миллионера, так шо пусть помогает ..... )))))

img
Веселе ім'я 11.07.2018 18:15
з України

*А якщо я завтра помру, то як він докаже, що це його квартира? *

То зроби дарствєнну чи оформи житло на себе, а як помреш, то син оформить власність на себе. При чому тут прописка до права власності?

img
Юрий Пархомчук 11.07.2018 19:27
з Вінниці

По любому право успадкування у родичів першої лінії. Щось жіночка темнить

img
Веселе ім'я 12.07.2018 00:07
з Вінниці

Обычно в Виннице бандиты перед тем как убить ,или сбросить с балкона успевают подписать дарственную, так шо первая линия  пролетает как фанера над Парижем.Юра, в журфаке этому   обычно  не обучают )))хахахахахах  и еще раз ха)

img
Stas Man 11.07.2018 18:48
з Вінниці

Людей, які голосують за чудеса, стає все більше і більше. Розплата за такі голосування буде все дорожчою і дорожчою. Але, можливо, саме така розплата є дієвим щепленням від популізму - адже кризи завжди протвережували...

https://lb.ua/world/2018/07/10/402480_shkola_breksitu.html

img
Георгий Желянист 11.07.2018 21:15
з України

не страна а ж--а дочка проходит обучение в нац полицию в другом городе с мужем

не проживает официально давно а нам говорят пускай оплачивают квартиру.В таком случае он не должен помогать своей матери по адресу которой прописан

но только в последние месяцы зять погасил долг по алиментах.У нас при власти или дебилы или сознательное уничтожение население.

img
vinport 12.07.2018 00:01
з України

Вы не понимаете что хитрожопая Америка вас втянула в рыночные отношения не имея ни одной социальной программы на Украине. В США наработаны сотни таких программ. Например "Велфер", "Фудстемпы", государственные бесплатные медицинские страховкии т. д.

Поэтому нужно не правительства менять, а экономическую систему! Например "фифти-фифт" (50 процентов частная собственность - 50 государственная. Тогда и рабочие места будут и полки с товаром.

img
Веселе ім'я 12.07.2018 00:13
з Вінниці

Я знаю очень многих  на старом городе у которых кто-то из родни за границей.... НО БЛ*ДЬ получают субсидию...... РЕВА,КОГДА ЖЕ БУДЕТ ПОРЯДОК ?????????

img
Веселе ім'я 12.07.2018 09:33
з України

А что за бред насчет— "Перебування людини за кордоном. Адже якщо хоча б одна людина, яка зареєстрована в домогосподарстві, постійно працює за кордоном, то ця сім'я не може отримати субсидію. У такому випадку дійсно радимо виписувати таких членів сім'ї, якщо люди бажають отримати субсидію." Какой смысл выписывать если "при призначенні субсидії враховуються також доходи членів сім’ї та осіб зі складу домогосподарства, які не зареєстровані в цьому домогосподарстві, — сказала очільниця

Сколько бреда

img
vinport 12.07.2018 15:46
з України

Оцю "очільницю" потрібно відправити на заробітки за кордон. Тоді подивимося як вона заспіває...

img
Юрий Гончеренко 12.07.2018 22:38
з Вінниці

ВОТ ОНА ГОВОРИТ--Таким людям пишемо в декларації щомісячний дохід — 5286 грн (три прожиткових мінімуми - авт.). Із цим прибутком неможливо отримати субсидію на літо. Вихід один — працювати офіційно.

Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/Podii/dlya-subsidiyi-rozluchayut-simyi-ta-vipisuyut-ditey-10703485.html   А КАК БЛЯ В ЭТОЙ СТРАНЕ МОЖНА УСТРОИТСЯ ОФИЦЫАЛЬНО,КОГДА  ЧПшники ПРОСТО СРАЛИ НА ВСЕХ И НЕ ХОТЯТ ЛЮБДЕЙ УСТРАИВАТЬ ОФИЦЫАЛЬНО.НУ ВОТ КАК.ВЫ ЖЕ ВЛАСТЬ,ПОЧЕМУ ФЫ НИЧЕГО С ЭТИМ НЕ ДЕЛАЕТЕ МУДАКИ ВЫ

img
Веселе ім'я 13.07.2018 11:39
з Вінниці

Если бы власть не душила малый и средний бизнес, то Чпшники и платили бы полную, официальную зарплату.

img
Веселе ім'я 13.07.2018 14:50
з Вінниці

Цитата зі статті: Віддтепер субсидію не можуть отимати ввласники автомобілів, що куплені за останні п'ять років (зараз це авто, куплене між 2013-2018 роками).  Витяг з Положення: Житлова субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда). ХІБА ЦЕ ОДНАКОВІ ТЛУМАЧЕННЯ???

img
Веселе ім'я 18.07.2018 13:36
з України

Закон дебильный. Сразу видно не доработан.я с мужем в браке,но не живем 3г.прописан в др обл.с его дохода вижу только 1 тыс грн алиментов на сына.больше никакой помощи нет от него,лишь мотание нервов.а доход его берут к моей субсидии.с большими измотанными нервами взяла с него документы_копия паспорта и кода.так на лето отказ,ткани налоговая не видит единый социал.взнос его.хотя он взял по прописке в налоговой справку и видите ли в ней не написано ед соц взнос словами.получается в налоговой сидят люди и незнают как надо оформлять справку, а в совбезе грамотеи.сказали разводитесь.а лишних денег нет.2 ребенка и зарплата 3500

img
fank franko 19.07.2018 10:35
з України

Ох і як рвоне в Україні,як почнуть стріляти Всіх цих гройсманів,рев.яценюків,порошенків і інших "борців" за щастя України! Куди тікати будете? Головна ж проблема  цих "борців" у отриманні чергового кредиту від МВФ,а для цьго вони не тільки Україну а й рідну неньку пограбують черговим збільшенням податків та скасуванням пільг.І їм глибоко наплювати,що вони користуються і грабують результати тяжкої праці їх бабусь та дідів,батьків та матерів.Ох же і погано Вам потім Буде!

img
Ще 4

Читайте також "Події"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Від Читачів
Блоги