Кабмін ініціює біопоховання без пам’ятників.  Але грошей на крематорій немає
16 квітня 2018
17
1174 переглядів
Кабмін ініціює біопоховання без пам’ятників.  Але грошей на крематорій немає
  • Кабмін зареєстрував законопроект, який передбачає дозвіл на біопоховання померлих людей в парках.
  • Що являє собою такий вид поховання?
  • Вінничани просили крематорій. Що відповіла влада?

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 8248, який передбачає дозвіл на біопоховання померлих людей у парках, лісопарках, скверах і на інших земельних ділянках.

Відповідно до законопроекту, у населених пунктах дозволяється відводити місця для біопоховання померлих не тільки на територіях кладовищ, а й у парках, лісопарках, парках культури та відпочинку.

Що це таке біопоховання?

Термін «біопоховання» означає використання максимально безпечних для навколишнього середовища матеріалів і технологій, щоб розкладалось все максимально швидко і з мінімальними негативними наслідками — ті ж еко-капсули тощо.

Політолог Олексій Голобуцький, коментуючи ініціативу уряду, зазначив, що поховання в парках означає невикористання наявних зон відпочинку, а виділення нових земельних ділянок під паркові насадження, на яких і будуть здійснюватися поховання.

—  Такі поховання не допускають використання громіздких пам'ятників, хрестів, могильних плит, огорож, столиків тощо. Тільки невеликі таблички з ім'ям і датами, — зазначає Голобуцький.

За словами політолога, пропозиція пов'язана з використанням ресурсу наявних кладовищ мінімум на 90%, багатьох — на 100% і навіть більше, а також з реальними екологічними і епідеміологічними загрозами традиційного поховання у великих містах.

До речі, в Україні на сьогодні лише три крематорії — в Києві, Харкові та Одесі, а також недобудовані у Дніпрі і Маріуполі.

Вінничани просили крематорій. Що відповіла влада?

Останнім часом гаряче питання у Вінниці – кладовище та крематорій. Зокрема, активну дискусію про будівництво крематорію вели у соцмережах.

Крім того, у серпні минулого року на сайті вінницької міської ради виклали петицію про побудову крематорію. Звернення підписали 383 людей.

У групі «Вінничани» на ФБ Ігор Чепугов написав: «Мені здається, що влада просто повинна підтримати ідею голосування. Це супер складне питання. І для влади, і для населення. Релігія, традиції ... Потрібен серйозний діалог. Просто чекаємо».

Тоді мерія вже дала відповідь, що на крематорій немає грошей. Вінничанам запропонували інший варіант.

— Відповідно до релігійних переконань більшості мешканців Вінниці, які є православними християнами, тіло померлого має бути поховано в землі. Мешканці міста, які бажають провести кремацію тіла померлого можуть вільно скористатися послугами одного з трьох крематоріїв України в містах Києві, Харкові або Одесі, — йшлося у тексті відповіді.

Нагадаємо, що раніше петиції про крематорії вінничани не підтримали. У період з квітня 2016 по лютий 2017 року на сайті мерії не набрали голосів два таких звернення.

Чи варто в Україні дати дозвіл на біопоховання померлих людей у парках, лісопарках, скверах і на інших земельних ділянках?
  • Так
  • Ні
  • Напишу свою думку в коментарях

Читають зараз: 1
(17)
Коментарі
img
img
Юрий Бондарук 16.04.2018 22:03
з Вінниці

Щоб економити на місцях, приймуть ЗАКОН - хоронити стоячи! Щоб економити на дошках - хоронити в целофанових пакетах! А щоб економити на пам'ятниках - закопувати по пояс! Ото буде НАСТОЯЩА економія!

img
Порошок 16.04.2018 22:37
з Вінниці

Я б не хотів, щоб розкладання мого трупа забруднювало навколишнє середовище після смерті, а також гидко уявити, як буде розкладатись тіло у труні і його будуть точити хробаки

img
Жора 17.04.2018 01:03
з Вінниці

Еще  в морге твои органы подготовят для отправки в США. Тут американцы решают что надо и что не надо...

img
Max 17.04.2018 10:04
з Вінниці

Твой мозг тоже американцы похитили?

img
З.А.Глядач 17.04.2018 12:17
з Вінниці

В нього немає що красти.

img
Порошок 17.04.2018 18:39
з Вінниці

О то хоч американцям органи допоможуть, аби не свинособакам з педерашки

img
Жора 17.04.2018 01:02
з Вінниці

Открою  маленькую тайну, сейчас умирает очень много людей. Просто нет где хоронить. У людей нет денег на лекарства и на продукты, Это все  сделано  после  гос переворота, а инициатор этого переворота как все знают США. Их американцев  цель одна ...уменьшить население Украины. Ну и самое главное  это  отправка  органов умерших людей, именно там в США ждут  органы на операции.... Это ведь они прислали к нам министра СМЕРТИ. Такой геноцид в Украине не делал никто , ни Сталин ни Гитлер. В  стране эпидемия  болезней  которых никогда не было,  .... Я просто удивляюсь  министр СМЕРТИ  на своем правлении  отправила  к богу в сотни раз больше  людей чем  росс.войска убили  в Донбассе....

img
Жора 17.04.2018 01:11
з Вінниці

По поводу захоронения в парках , то просто нет мест на кладбищах где хоронят  известных людей. У нас это кладбище  на хмельницком шоссе.  А раз так то хоронить будут  в парке Горького. Там есть места возле Радуги. По сути там раньше было католическое кладбище. Ну и  всех кто погиб в Донбассе также там будут хоронить.   Пойдет также место где раньше было кладбище возле Универмага...

Зы. Начнут хоронить  начиная от книжки и Курсаля )))))))))))))))))

хахахахахахах и еще раз ха)

img
Володимир Головенко 17.04.2018 11:15
з України

Це просто кацапський троль з ольгіно.

img
З.А.Глядач 17.04.2018 12:16
з Вінниці

ГолоВченко,ти вже дістав усіх своїми "тролями". Чи "на злодієві шапка горить" і САМЕ ТИ є отим тролем?

img
Володимир Головенко 25.04.2018 12:50
з України

Це ти дістав своїми тупими типу "коментарями", ти вже показав яке маєш відношення до Вінниці кацапська троляка.

img
Max 17.04.2018 10:12
з Вінниці

Я за такой вариант. Стать после смерти удобрением для дерева дающего кислород, намного полезней, чем быть кормом для червей под гранитной плитой. Правда, еще лучше было бы, если бы у нас был закон про трансплантологию и можно было в случае гибели легально спасти чьи-то жизни. Мне те органы уже будут не к чему. Только менталитет у нас в большинства не такой и религия против. Обязательно должна быть могила и клумба/огород (пластмасовый) на ней.

img
Читательница 17.04.2018 23:40
з України

Я проти пластику, але ви щось плутаєте. Гниття мало залежить від того, в полі ховати чи в лісі. Труп їдять глисти, бактерії, сколопендри, а не лише черви. І кожні з них на певному етапі гниття. Ну і серед трав теж є такі, які здатні дістати труп корінням. Ви думаєте даремно на кладовищі приймаються будь-які дерева і ростуть такі пишні трави?

img
Валентина 17.04.2018 12:16
з Вінниці

А место есть: сквер на старом кладбище напротив парка

img
З.А.Глядач 17.04.2018 12:18
з Вінниці

Так-так,потрібно робити такі "поховання". І членів Кабміну ТАК ховати в першу чергу.

img
Читательница 17.04.2018 23:34
з України

Давайте почнем з такого: 1) гроби без плівки і мінімум обробки дерева. 2) одяг померлого тільки бавовна, вовна, мішковина тощо. 3) ніякого пластику на могилі. кому нема коли ходити, посадіть 5 корінчиків барвінку і 8 корінчиків півників. І через два роки вони заповнять простір так, що ні один бур'ян не вилізе. Те, що я пишу, не перечить традиції і сприйметься легше, але це крок до екології

img
Kazimir Malevich 18.04.2018 08:31
з України

Щодо екології, проблем ніяких, "всё произошло из праха и всё возвратится в прах". Щодо економії місць. Проблема нагальна, може бути, в світовому масштабі, де кількість населення зростає. В країні, де кількість населення зменшується, місць досить усім.

img

Читайте також "Події"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Від Читачів
Блоги