Монетизація пільг у транспорті. Визначили, хто та скільки отримає грошей на проїзд
14 травня 2018
17
5186 переглядів
Монетизація пільг у транспорті. Визначили, хто та скільки отримає грошей на проїзд
 • У березні Кабмін прийняв постанову, за якою пільговики мають отримувати кошти на оплату проїзду в транспорті.
 • Через два місяці, 14 травня, обласна влада доробила цей порядок, за яким «живі» гроші отримають тільки 153 тисяч пільговиків.
 • Щоправда, це не значить, що вже від завтра платити потрібно буде всім городянам.

Монетизація пільг на проїзд зачепить всіх українців, які мають право безкоштовного проїзду в транспорті: як міському, так і міжміському. Уряд визначив, що за їхні пільги мають платити місцеві бюджети. При цьому, оплачувати не менше 30 поїздок щомісяця.

Через два місяця після прийняття урядової постанови обласні чиновники доробили порядок виплат та розрахували скільки коштуватиме ця монетизація.

Якщо коротко, то тільки у Вінниці є більше 31 тисячі людей, які матимуть право на пільги в громадському транспорті. Це коштуватиме бюджету міста  41 мільйон 838 тисяч 939 гривень на рік.

Але рішення про запуск нової системи мають ще прийняти в мерії. Розповідаємо кому та скільки можуть дати грошей на проїзд.

Майже 100 гривень на місяць

На сайті Вінницької ОДА виклали детальну новину щодо монетизації пільг на проїзд. За нею чиновники встановили місячну норму — 30 поїздок, з яких 22 поїздки на міському транспорті (7 – трамвай, 7 – тролейбус, 8 – автобус) і 8 – на приміському.

При цьому якщо людина, для прикладу, проїздила на трамваї три рази замість семи, то зможе проїхати ще чотири рази іншим видом транспорту. Але в межах встановленої норми: загалом 30 поїздок на місяць.

Скріншот з презентації Вінницької ОДА

Обласні чиновники встановили середній розмір щомісячних виплат.

У 2018-му цей показник становить 96,9 гривень, що складається з середньої вартості одного квитка в комунальному транспорті області (3,23 гривні) помноженої на 30 поїздок.

Якщо вартість квитка в міському комунальному транспорті змінюється, тоді розмір виплат переглядається з наступного місяця. 

На Вінниччині 153 тисячі людей зможуть користуватися безкоштовним транспортом. З них:

 • 79 683 людей будуть отримувати щомісячну готівкову виплату в сумі 96,9 гривні

 • 54 427 людей отримуватимуть на 20% більше — 116,28 гривень. Це люди, які мають право на пільговий проїзд в міжміському транспорті.

 • 18 626 людей — отримають вдвічі збільшену виплату — 193,8 гривні. Це люди з інвалідністю 1,2-ої групи; діти з інвалідністю віком від шести років; потерпілі 1-ої категорії на ЧАЕС; діти, яким від шести років, потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС; люди з інвалідністю 1-ої групи, отриманої внаслідок війни.

Скріншот з презентації Вінницької ОДА

Хто платитиме?

У презентації чиновники надали розрахунки, скільки в кожному місті мають заплатити за пільговиків.

«Відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення, зокрема на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснюються з місцевих бюджетів», — йдеться на сайті ОДА.

У Вінниці 31 421 людей зможуть користуватися пільговим проїздом, на покриття вартості якого будуть виділяти 41 мільйон 838 тисяч 939 гривень (!) з бюджету Вінниці щороку.

Тоді як, всі 153 тисячі пільговиків, будуть отримувати від міст та громад Вінниччини 211 мільйонів 917 тисяч 276 гривень на рік. 

Кошти видаватимуть готівкою через поштові відділення або на рахунок пільговика в банку.

Скріншот з презентації Вінницької ОДА

Пенсіонери мають платити за проїзд?

Усього у Вінницькій області, за даними обласного управління Пенсійного фонду, проживає 457 тисяч пенсіонерів, які можуть безкоштовно їздити у транспорті. З них — близько 90 тисяч пенсіонерів проживає у Вінниці.

Станом на зараз, 15 травня, на сайті міськради немає ані прийнятого рішення, ані його проекту щодо монетизації пільг на проїзд.

— Рішення щодо монетизації пільг має прийняти міська влада, чого ще не було. Тому в муніципальному транспорті всі люди, які мають право на безкоштовний проїзд, їздять безкоштовно. У тому числі й пенсіонери, яких приблизно 80% з усіх пільговиків. З них гроші брати не будуть, — сказав директор «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко.

Схоже твердження сказала й очільниця міського департаменту соцполітики Лариса Попова.

— Рішення про монетизацію має розробити наш департамент та винести його на розгляд міських депутатів. Від міського голови не було доручення на підготовку цього рішення до сесії міськради, яка відбудеться у кінці місяця (26 травня-авт). Також я не можу сказати чи будемо додавати інших пільговиків у перелік осіб, які отримуватимуть щомісячні виплати з бюджету міста. Одне відомо точно: усі люди, що мають пільги на проїзд, можуть продовжити їздити як і раніше — безкоштовно, — сказала Попова.

Проте, ще в березні міський голова Сергій Моргунов казав, що всім пільговий проїзд зробити не вдасться. Адже на це потрібно буде близько 200 мільйонів гривень щороку з бюджету Вінниці.

Категорії пільговиків, яким даватимуть гроші на проїзд

Дія цього Порядку поширюється на окремі категорії осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. А саме:

 • Чорнобильці. Люди, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС; учасники ліквідації, діти віком від 6 років, які отримали інвалідність, пов’язану з ЧАЕС;

 • АТОвці. Учасники бойових дій (ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), особи, які отримали інвалідність внаслідок війни (ст.13 того ж Закону);

 • Родини військових. Батьки військових, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження служби, відповідно до статті 14 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

 • Багатодітні родини. Діти з багатодітних сімей відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства»

 • Силовики. Ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, Нацполіції, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Держспецзв'язку відповідно до статті 30 ЗУ «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»

 • Особи з інвалідністю. Діти, особи з інвалідністю та супроводжуючі відповідно до статті 38.1 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Реабілітовані особи, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами, відповідно до статті 6 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».

Люди з цих пільгових категорій гарантовано отримають виплати на проїзд. Проте, органи місцевої влади можуть доповнити цей перелік іншими пільговиками.

Ще у березні міський голова Сергій Моргунов казав, що всім пільговий проїзд зробити не вдасться, адже на це потрібно буде близько 200 мільйонів гривень щороку з бюджету Вінниці.

Читайте також:

Читають зараз: 1
(17)
Коментарі
img
img
З.А.Глядач 14.05.2018 21:07
з Вінниці

В першу чергу потрібно переглянути кількість пільгових категорій. Бо є такі "пільговики",що на них можна цілину орати.

img
Жора 14.05.2018 23:12
з Вінниці

Тоже верно))) Льготник  не покупает же хлеб в магазине по льготе

img
Лариса Кобелева 14.05.2018 21:46
з України

Мене звати  Неля Артемівна,я персіонерка,маю  63 роки. і майже 40 років  стажу. Тож  у мене запитання,а що мають робити звичайні пенсіонери-платити за проїзд? Бо як  видно з цього  "пільгового списку" звичайні пенсіонери не заслуговують на  безкоштовний проїзд чи бодай на  компенсацію.Нас ніхто не враховує,нас вже немає,ми вже трупи.

img
Читательница 14.05.2018 22:10
з України

Якщо їздите дуже багато, купіть проїзний тролейбус-автобус за 240 гривень, то будете хоч не думати, чи їхати.

Пишіть скарги в міськраду, щоб знизили вартість місячних проїзних.

img
Жора 14.05.2018 23:11
з Вінниці

Все верно!

img
Лариса Кобелева 15.05.2018 08:21
з України

Я не  їжджу багато, я не працюю,але  кілька раз у лікарню,  чи пенсійний ,чи до крамниці підїхати приходиться,та мова не про це,чому ось наприклад силовики (не всі звичайно) відсидів у кабінеті всі роки,  коли працював"важко" ,так йому пільги є,а у звичайного пенсіонера,який одержує куди меншу пенсію,ніж силовики -пільги на безкоштовний проїзд,як я зрозуміла, відберуть.Країна-це те,як відносяться до своїх старих .На жаль ми перетворюємось на країну 404.

img
Anton Z. 15.05.2018 12:19
з Вінниці

Пенсіонерка 63 роки знає HTTP Status Codes?) А може і це не пенсіонерка, а може і не жінка, а може і не з України. Хто зна))

img
горожанин 14.05.2018 22:03
з України

В европейских странах идут к бесплатному комунальному транспорту, у нас наоборот плодят количество тазиков в городе еще ущемляя итак нищих пенсионеровu

img
Жора 14.05.2018 23:11
з Вінниці

Давно пора это сделать  пенсионеры забьют полный  трамвай  и не влезешь.  Это гениально !Спасибо Моргунову !!!!

img
Piotr Godlewski 14.05.2018 23:13
з України

В Польщі,на проїзд діють знижки по группам насення.Пенсіонерам знижка навіть у поїздах.

img
Андрей 15.05.2018 21:17
з Вінниці

А при чем здесь Польша? ВВП на душу населения в Польше около 30тыс. долларов, а в Украине около 8тыс. Сравнивайте Украину с Сальвадором, Бутаном, Марокко, Белизом. Это страны нашего уровня. А то привыкли заглядывать через забор к богатым соседям. Они для этого уровня пахали десятилетиями и не выбирали первыми президентами коммунистов

img
user 15.05.2018 08:32
з Вінниці

походу для обычных пенсионеров ничего не поменяется, расходимся нас нае****

img
Irina Lebedeva 15.05.2018 10:56
з України

а діти-сироти чим гірші!

img
Valera Rimkevich 15.05.2018 14:35
з Вінниці

ни чего не ясно . конкретики ноль

img
Читательница 15.05.2018 20:44
з України

Там какой-то Антон спрашивал, что пенсионерка забыла в интернете. Сходи на вокзал в кассу, в крупный супермаркет, в университет. Кругом бабки за компьютерами. Они уже даже рассаду в Фейсбуке продают.

img
Эльмира Нагогная 17.05.2018 08:57
з Вінниці

Люди становятся злые , потомучто одни ездят без конца . Совершенно непонятно зачем. ( потомучто нет никаких ограничений) . А люди которые едут с 12-ти часовой , тяжолой роботы должны ещо и в транспорте всю дорогу стоять . + по ногам пройтется бабушка с огромной сумкой за которую она неплатит. Сумка же не на пенсии?

img
rar 17.05.2018 16:55
з України

Дядя, у тебя цифры не сходятся.Якщо коротко, то тільки у Вінниці є більше 31 тисячі людей, які матимуть право на пільги в громадському транспорті.близько 90 тисяч пенсіонерів проживає у Вінниці.

img

Читайте також "Події"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Від Читачів
Блоги