На огорожу для парку Горького дають майже шість мільйонів гривень
16 квітня 2018
4
1380 переглядів
На огорожу для парку Горького дають майже шість мільйонів гривень
  • Центральний парк з боку Магістратської повністю огороджений — паркан зводили майже півтора року. З чорної огорожі «виростають» металеві дерева та вінницькі герби.
  • У мерії вирішили не відкладати з парканом для парку й оголосили новий тендер на будівництво огорожі в напрямку Арки. На це пропонують 5,9 мільйона гривень.

Перша черга огородження парку вже готова. На ній огородили Центральний парк з боку вулиці Магістратської (колишня Першотравнева - авт.). За картами Google, довжина паркану становить близько 1 кілометра 200 метрів.

Він складається з секцій з гербом Вінниці, розмальованим золотою фарбою.

А на входах біля Літнього театру, до приватних будинків стоять ворота з кованими деревами. За все це заплатили 4,4 мільйона гривень.

Хоча тротуар поблизу огорожі ще не доробили, в мерії вже розпочали готуватися до продовження будівництва паркану. Зокрема, оголосили тендер у «Прозорро»

За ним майбутній підрядник має розібрати старий підмурок, влаштувати новий фундамент під паркан та встановити металеві секції зі стовпчиками.

За проектом мають поставити 259 секцій паркану, з яких 52 секції — будуть із «золотим» гербом Вінниці. Крім того, вхід до парку на вулиці Магістратській закриють трьома воротами з хвіртками. Так само зроблять з входом навпроти кіноконцертного залу «Райдуга».

На спорудження до 500 метрів огорожі дають 5 мільйонів 904 тисячі 593 гривень.

За словами Володимира Ніценка перед поданням тендеру в проект внесли корективи:

— Продовжимо будувати паркан від вхідної групи на «Книжці» і до озера. За проектом дерева вирубати не будемо. Стиль нової огорожі буде ідентичним тій, що звели на Магістратській. Планували зробити до Арки, але там розробляють проект благоустрою з новими клумбами, тротуарної плиткою, зоною відпочинку. Тому озеро з лебедями огороджувати не будемо.

Питаємо, чому вартість продовження паркану є дорожчою, аніж той, що вже звели? Адже перша огорожа від ресторану «Першотравневий» і до входу на Магістратській у два рази довша, а коштує на 1,5 мільйона дешевше.

— Пояснюю чому нова огорожа є дорожчою — вартість граніту, сталі для паркану зросла у 2-3 рази; збільшився рівень середньої заробітної плати (січень 2016 року — 3412 гривень; січень 2018-го  — 6750 грн.). За стару ціну будівельники не погодяться, але очікуємо, що завдяки аукціону на «Прозорро» буде зниження початкової вартості робіт, — сказав очільник департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко.

Аукціон на визначення підрядника робіт проведуть 27 квітня. Тоді ж й визначать, скільки вдасться заощадити бюджетних гривень на майже 6-ти мільйонному паркані.

Нагадаємо, що влітку 2016 року декілька десятків городян протестували проти спорудження огорожі для Центрального парку. Вони збирали підписи для скасування рішення мерії, за яким ця «стіна» буде перешкоджати вільному доступу до зони відпочинку.

Читайте також:

Читають зараз: 1
(5)
Коментарі
img
img
Anonymous 16.04.2018 16:34
з України

Колхозники - столько денег (налогов) бездарно потрачено и украдено - этот псевдозабор деньги на ветер.

img
З.А.Глядач 16.04.2018 17:22
з Вінниці

Ну,чому бездарно? У деяких осіб напевне з'явилася не одна "хатинка" та автомобільчик...

img
Мельник Ірина 16.04.2018 20:23
з Росії

Дайте мені 6 міліонів то я не парк а всю Вінницю обгороджу

img
Жора 17.04.2018 02:56
з Вінниці

Кстати  за этим забором будет скоро кладбище, готовится закон про захоронения в парках, на кладбищах нет мест, и нужно лучших людей хоронить.  Сжигать будут простых смертных, а националистов, и активистов будут в парке хоронить. Как раз рядом с редакцией РИА и 20 мин.... Ну это чтобы  жизнь малиной не казалась))))))

img
Олексій 19.04.2018 16:00
з України

Шатро біля арки ще розібрати потрібно. І не "шпампових" а "штамбових" дерев.


Читайте також "Події"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Від Читачів
Блоги