Очищені ставки, рибний ринок з лабораторією: що ще очiкує рибоводів

Очищені ставки, рибний ринок з лабораторією:  що ще очiкує   рибоводів
  • У рибній галузі багато проблем через те, що ніхто окрім рибоводів не зацікавлений  в розвитку цього бізнесу.
  • Хоча водні ресурси багаті, зокрема у Вінницькій області — це 34 тисячі гектарів водного плесо, своєї продукції мало.
  • Рибоводи хочуть змін. Якщо треба, допоможуть змінам карасями

Для того, щоб усі рибоводи знаходилися в однакових умовах, створюють проект Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва у сфері аквакультури. Почали з Вінницької області тому, що в ній найбільше водних об’єктів.

Про проблеми, які існують у сфері рибного господарства і заважають розвитку цієї галузі, говорили на прес-конференції експерти Спілки підприємців “Стіна”, Асоціації рибоводів “Союз” та представники  Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів. Одна з головних проблем, яку підіймали  — непорозуміння орендарів з громадою, яка бачить в перших ворога.

  • Вінницька область за офіційною статистикою випускає 12 тон риби на рік. Але потенціал набагато вищий: 5,5 тисяч водойм загальною площею 34 тисячі гектарів водного плесо.

За словами  керівника ГО “Асоціація рибоводів “Союз” Івана Агаркова, вони звернулися до ГО "Стіна" з тим, щоб спільними зусиллями просунути проект, який стосується умов ведення бізнесу в рибній сфері. Для його реалізації обрали Вінницьку область тому, що  в ній знаходиться найбільше водних об’єктів порівняно з іншими областями України.  

Відео дня

— В нас потенціал настільки величезний. А ми його не використовуємо, — каже керівник ГО “Асоціація рибоводів “Союз” Іван Агарков, який також є орендарем ставка. — Я багато їжджу по інших країнах  переймати досвід,  В Їзраїль, приміром. Дивився, як у них розвивається ця галузь. Умови набагато гірші за наші. Там просто немає води. А в нас скільки водних ресурсів, але товару ми не виробляємо. Чому? Держава ніде жодного разу не заявила про те, що їй це потрібно і цікаво.

За його словами, нині орендарі ставків — це люди, які десятки років тому не купили квартири, а оформили за ці гроші всі документи на оренду водойми. Не за державні. Відремонтували дамби. А тепер, як каже, стало модним налаштовувати громади проти орендарів, які для них вважаються ворогами. Громади думають собі так: от в нього вже потрібно забирати ставок, адже дітям немає де купатися і корові немає де пити.

— В мене в оренді вже багато років водойма. Заступник сільського голови (а голови, до речі, немає взагалі) підбурює людей, щоб не дати мені  спустити воду, — розповідає Іван Агарков. — Як кажуть, пропала вода, винен хто? Орендар.  А в мене, між іншим, є зобов'язання перед постачальниками доставити продукт.

Це одна з проблем, яку має вирішити проект Дорожньої карти  розвитку малого та середнього підприємництва у сфері аквакультури. Головна його мета: встановити загальні і єдині для всіх правила гри в рибному господарстві по всій території України.

Нижче наводимо пункти, які включає проект

 

1. Розроблення порядку укладання, виконання та розірвання договору оренди водних об'єктів. На кожному етапі цих пунктів у рибовода виникають проблеми. Тому потрібна чітка норма для чиновника: що він має робити, коли до нього звертається рибовод для укладання, виконання або розірвання договору оренди.

2. Маловодність ставків, їх висихання та замуленість. Рибоводи не мають  сучасного обладнання, щоб очищати водойму. Обладнання дуже дороге і його потрібно завозити з-за кордону. Проект пропонує створення підприємства громадськими організаціями, які б або отримали у користування, або придбали обладнання з очищення водойм. А  потім надавали рибоводам послуги по очищенню ставків за цінами нижче ринкових.

3. Збут риби. Ринок заповнений контрафактною продукцією. В Дорожній карті передбачено створення на території Вінниці спеціалізованого рибного ринку. Рибовод там продає свою рибу, споживач — купляє живу рибу від виробника.  

4. Гідротехнічні споруди. Рибовод зобов’язаний отримувати на певних умовах і викориcтовувати гідроспоруди. За невикористання чи використання без документів несе адміністративну відповідальність.

5. Пропонується створити  на базі рибного ринку іхтіопатологічну лабораторію, яка б проводила аналіз на якість риби. Таким чином збільшаться постачання відтчизняної риби, і зменшиться попит і закупівля іноземної риби сумнівної якості.

6. Створення єдиного юридично-бухгалтерського центру для підприємців рибогосподарської галузі на базі громадської організації. Функція його — контролювати діяльність підприємців, які забувають подавати звіти.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:16 Про що потрібно знати, якщо у вас сезонна алергія? Розповідає професорка медичного університету 20:55 Дівчатам та жінкам не можна в церкву в штанах? Це вигадка — сказали в ПЦУ 20:05 У Вінниці завершився чемпіонат міста з волейболу серед чоловіків сезону 2023–2024 photo_camera 19:40 Юлія Тимошенко вимагає негайної відставки Сольського з посади міністра аграполітики (Прес-служба ВО "Батьківщина") Від читача 18:08 Присвоєння звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ посмертно Бондаренко Ігорю Вікторовичу 19:30 Дощі і пил із Сахари. Коли до Вінниці повернеться сонце? 19:09 «Чому їм можна, а нам ні?» Через незаконне будівництво у селі Прибузьке затоплює ліс photo_camera 19:03 Майже 200 тисяч гривень для ЗСУ: у Вінниці завершився благодійний шкільний марафон photo_camera 18:36 У світі відзначили День книги. Що почитати у вінницьких авторів та авторок 18:34 П’ять років позбавлення волі за розбещення дітей: суд виніс вирок чоловіку 18:30 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 18:13 Зловили ухилянта-екстремала. Він плив на надувному матраці до Молдови play_circle_filled photo_camera 17:25 Вимагав 2 тисячі доларів за нерозкриття ДТП. На Вінниччині затримали в.о. командира photo_camera 17:07 На Вінниччині підприємствам ввели обмеження використання електрики 17:02 «Реальні смертники: ми по них б’ємо, а вони все одно повзуть» — Як вчитель став військовим 16:55 Конкурс із закупівлі послуг з підготовки грантових заявок для бізнесу (Прес-служба Спілки підприємців "Стіна") 16:07 Була піна та мертва риба. Екоінспекція перевірила воду в озері «Миру» 16:00 Зубки як у казці: історія успіху клініки "ПАВЛІН" (Новини компаній) 15:10 Малюють місця сили Вінниччини. Стартував восьмий пленер «Кращий художник» 14:03 Вінницький суд виніс вирок громадянину Молдови. Він переправляв чоловіків за кордон
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up