«Річ був нам, як дитина». Подружжя звинувачує в смерті вівчарки сусідку з «чебуречні»
07 серпня 2018
14
1331 переглядів
«Річ був нам, як дитина». Подружжя звинувачує в смерті вівчарки сусідку з «чебуречні»
  • Річа отруїли на другий день після того, як він кинувся на м’яч в руках 7-річного хлопчика.
  • Ветеринари сказали, що пес сконав від опіку і набряку органів дихання.
  • Як можна було застосувати аерозоль до зачиненої собаки та хто це зробив, власники здогадуються.
  • Вони заявили в поліцію, але чи дадуть хід такому криміналу, де жертва — пес?

Трохи більше року було Річу. Андрій та Тетяна Лукашуки дітей не мають, тому завели собаку. Ростили вівчарку з місячного цуценяти і сприймають її загибель, як тяжку втрату. Чоловік зберігає на телефоні відео та фото Річа в окремій папці та згадує, як грався з ним. Жінка не може стримати сліз, коли думає, що їхній пес помирав у страшних муках.

— Не уявляємо, що б було, якби ми бачили, як Річ мучився, — говорять Лукашуки.

Подружжя впевнене, що їхнього собаку отруїли сусіди, які живуть навпроти. Вінничани мешкають на вулиці Антона Турчиновича. Це приватний сектор. Кажуть, що вбивству їхньої вівчарки передувала ось така історія. Річ вибіг за калітку, коли господарі відчинили товаришу, і погнався до 7-річного онука сусідів. Хлопчик тримав у руках м’я. До м’яча мав діло пес, а не до дитини. Принаймні, так кажуть власники Річа і товариш Сергія, який бачив випадок.

— Собака побігла за м’ячем. Не вкусила, не гавкала. Вона нічого не зробила, — каже Андрій.

— Паніку влаштувала сусідка, бабуся дитини, — говорить Тетяна. — Вона вибігла і почала кричати. Вона нам в очі сказала: «Я отрую вашу собаку».

Ці слова підтвердив Сергій, друг родини. Питаємо його, чи дійсно Річ не зачепив хлопчика. Чоловік говорить, що пес дитини не торкнувся. А Андрій і Тетяна ходили до сусідів вибачатися, щоб загладити свою провину. Мовляв, випустили собаку випадково, він дитині шкоди не завдав, але пропонували компенсацію. Подружжя каже, вони боялися помсти, бо нібито раніше їхні сусіди вже позбулися іншого пса на їхній вулиці.  

— Якби сусідка хотіла покарати нас, то треба було викликати тоді поліцію. Хай би написала на адміністративну відповідальність, — каже Андрій Лукашук. — Але вони так, як було правильно, не поступили… На другий день ми знайшли собаку мертвим. Із морди підтекла кров...

Довести до суду мають самі

— Ми живемо з мамою. Зайшли на підвір’я, а собака не вибігла, як завжди, нас зустрічати. Питаємо маму, де Річ, а вона каже, що його вже немає, — говорить Андрій. — Вона хвора в нас, не виходить з дому. Телефоном не вміє користуватися. Собака померла зранку, а ми повернулися ввечері. 

Лукашуки викликали поліцію і написали заяву, де вказали, кого підозрюють в отруєнні своєї вівчарки. Після патрульних також приїздила фіксувати факт слідчо-оперативна група. Господарі Річа сподівалися, що правоохоронці відкриють кримінальне провадження. Вони завезли тіло на розтин в ветклініку і чекають висновків, щоб передати в слідство.  

Але як дізналася журналіст через відділ комунікацій обласного управління Нацполіції, криміналу в цій історії немає і не буде. Навіть тоді, коли експерт скаже, що Річ помер від руки людини. Немає такої статті, якою можна кваліфікувати вбивство собаки. А як же, скажете, стаття про жорстоке поводження з тваринами? В поліції нам сказали: доказів немає, тому історія мученицької смерті пса може бути тільки цивільно-правовими стосунками.

Це значить, що Андрій і Тетяна можуть хіба тільки самі позиватися до сусідів і самотужки доводити, що вони винні їм моральну компенсацію за отруєння чотирилапого вихованця. Там знову ж таки треба надати докази. А де їх взяти, якщо свою вину в смерті собаки сусіди навпроти категорично заперечують? Лукашукам доведеться думати, чим довести винуватість зооненависників.

Досить було дихлофосу

— Вони рано вранці їдуть на роботу, виганять машину з гаража і ставлять якраз напроти наших воріт. А Річ мав звичку підсовувати носа під калітку, — розповідає Андрій. — От вони і приснули йому в носа чимось. Як нам потім сказали в ветлікарні на Максимовича, можна навіть дихлофосом було отруїти. Розтин показав, що собака помер від набряку легенів. Не зміг просто дихати.    

— Він доходив, — плаче Тетяна.

— Бігав, в конвульсіях бився, дуже страшна смерть була, — каже Андрій. — Це не по-людськи. Як так можна було зробити? Він же просто хотів гратися. Дуже грайливий був.

І завідувач патологоанатомічного відділення ветлікарні Сергій Сурмак розказав журналісту, що Річ помер від якогось спрею. Він готує протокол розтину, який Лукашуки замовили. Що в ньому буде написано?

— У собаки були спалені легені і гортань, — говорить Сергій Сурмак. — Це означає, що отруєння було аерозольним методом. Якою саме речовиною, не можу сказати, ми не знаємо. Наша лабораторія і київська також не акредитовані на аерозоль. В протоколі розтину вкажемо про загибель тварини в наслідок отруєння невідомою речовиною. Собака вже утилізована.  

"Він був для нас, як дитина". Знімок з Річем надали Лукашуки

«Ми з чоловіком невинні!»

Тетяна Мазур — та сама бабуся переляканого Річем хлопчика — працює в «чебуречній» на залізничному вокзалі. Журналіст прийшла туди запитати про конфлікт з сусідами. Жінка клянеться в своїй непричетності до отруєння вівчарки. Плаче, що її зробили погану славу. Говорить, що дуже любить собак і підгодовує бездомних на роботі. Показує лотки під сходами в «чебуречну».

— Я їхньої собаки не травила! — дуже емоційно розказує жінка. — Він на онука кинувся і на мене потім. Але я така людина, що зла не держу. Поговорили, вони повибачалися, тай все на тому. Не було ніяких погроз про отруєння. Такого слова я навіть не вимовляла. Я сказала, не дай Бог ще раз, щоб потім не ображалися. Але за собаку в мене не було й мислі! Я два дні не могла після цього до тями дійти. До чоловіка швидку викликали. Це треба, щоб я зараз трусилася? Такого на мене в поліцію понаписували! Що я неоднократно погрожувала. Я ніколи нікому не лаю, але хай тому, хто під цю марку з собакою це зробив, віддячиться тим самим…

Тож зі слів Тетяни Мазур виходить, що після її сварки за собаку з Лукашуками міг хтось інших із сусідів отруїти Річа.

— Це хтось взяв і зробив під цей інцидент, а я тепер маю доказувати, що не я зробила. Вони ж на мене таку напасть наводять! Клянуся, щоб я з цього місця не зійшла!

— Хто це міг зробити, не знаю, хай вони розбираються, — продовжує жінка. — А якщо Андрій буде далі говорити на мене, я поступлю по-другому. Тому що я і мій чоловік винні Богові душу. Ми ніколи в житті такого не зробимо. Собака ж невинувата, а хазяї. І коли Той Річард, чи як його, вилетів, то страшне було! Щоб він мені внука порвав, то це треба було брати зразу мотузок і вішатися. В мене така невістка, що життя б на світі мені вже не було…

Тетяна Лукашук з Річем. Фото з сімейного архіву

Трава пов’яла в тому місці

Чому Лукашуки впевнені, що отруєння їхнього Річа — це справа рук людей, що живуть напроти? Вони кажуть, зрозуміли це по реакції сусідів.

— Сусідка просто не очікувала, що ми так поступимо, — каже Андрій. — Коли ми заїхали до неї на роботу з Річем в багажнику, по дорозі в ветеринарну клініку, і сказали «підіть подивіться, що ви з нашим собакою зробили», вона запанікувала. Очі забігали. Не знала, де подітися. А її чоловік взагалі прямо посилає нас три літери.

— Це вам вона божиться, що не труїла, а з нами говорить по-іншому, — розповідає Тетяна Лукашук. — У нас навіть трава пов’яла в одному місці, де вони приснули. Може, не думали, що так вийде? Хотіли тільки полякати? Чи думали, що ми не будемо поліцію викликати? Не знаю. Але точно більше нікому Річ не заважав і тільки від них ми чули погрози.   

Андрій та Тетяна мають знімки мертвого Річа, але читачам, вирішили, краще показати його живим. Листаючи собачу папку в смартфоні Андрій коментує: 

— Дивіться, яке воно красиве було. Безобідне. Просто гратися хотіло. Воно не заслужило такої смерті. Йому було тільки рік і три місяці. 
Читайте також:

Подробиці справи зооманіяків. Людей збурили знущання над псом і кошенятами

Собака померла, котенят вбили. У Вінниці шукають живодерів (ФОТО 18+)

У Вінниці збираються захисники тварин на акцію в пам'ять про загиблих собак

Акція захисту: «Вбиваючи тварину — вбиваєте в собі людину»

Загроза на відстані повідка. Собаки без намордників кусають вінничан
 

Читають зараз: 1
(14)
Коментарі
img
img
З.А.Глядач 07.08.2018 22:20
з України

Вся проблема в тому,що у них немає дітей. Були б діти-вони б зовсім по іншому відносилися до того,що собака стрибає до малюка.

img
Roman Yakir 08.08.2018 11:20
з Вінниці

Хто є власником тварин той знає що тварина не кидається просто так а щеня тим паче побігло до м'яча, дитину не зачіпивши а бабуся як припадочна іх більшість(які лякають дітей чужими собаками бо самі виховати не взмозі) роздула істерику! Щиро надіюсь що ті бездушні будуть покарані усіма законами земними і не тільки

img
Веселе ім'я 08.08.2018 16:19
з України

До дупи "власників"! Дитині не поясниш,що " собачка хоче погратися". В результаті-переляк,заїкання

..

img
Веселе ім'я 08.08.2018 21:50
з України

Ви так не були, так що до дури так1 коментар1!!!

img
З.А.Глядач 09.08.2018 23:02
з України

І дуже шкода,що "не були".

img
Лапа Ирина 07.08.2018 23:35
з Вінниці

Да це не правильно шо власники не втримали Річа і він вискочив на вулицю, але  йому тільки рік, він ще зовсім цуценя і при всему бажанні и критиці собаконенавистників просто не міг покусати дитину, ну не вміють вони ше такого робити в такому віці. І не вам судити є що в сімьї немає дітей, це їхнє особисте право. Дуже шкода власників, мої співчуття, це Річа не поверне, але правосуддя повинно бути і винні повинні відповідати за вбивство!

img
З.А.Глядач 09.08.2018 23:01
з України

Собака у рік-цуценя? Іріна,ти голівкою вдарилася?

img
Лапа Ирина 10.08.2018 19:18
з Вінниці

Це питання краще задайте своєму психіатру!

img
Веселе ім'я 08.08.2018 09:07
з Вінниці

Татьяна и Андрей, очень Вам сочувствую! И желаю Вам сил и выдержки  довести дело до конца. Виновные в этом кошмаре должны быть наказаны, иначе вот такие вот "добрые люди" будут думать,что если это не человек и нет соответствующей статьи в УК, так им ничего не будет.

Хозяева собак породистых или беспородных не должны боятся за "друга семьи".Это убийство, убийство невинного существа,которое виновно лишь в

том,что слепо верит людям.

img
Веселе ім'я 08.08.2018 16:03
з України

Це було на моїх очах, собака навіть близько не була біля дитини! І чого всіх більше хвилює що собака вибігла на вулицю ніж те, що мала дитина без нагляду дорослих була на дорозі, де їздять машини і ходить багато незнайомих людей?! Ця сусідка вибігла на двір і як скажена почала кричати у весь голос таку гидоту, що слухати це було неможливо! Андрій просив пробачення і навіть пропонував кошти за моральну шкоду. Але та йому відповіла, що отруїть собаку. А сусіди які живуть з іншого боку цієї сусідки натякали про те, що раніше вона також отруїла їм собаку. Люди які не відчувають за собою ніякої вини не закриваються в дома коли приїзджає поліція. А її коментар мені бридко читати було, тому що те, що вона розповіла журналісту і те, що було насправді має дуже велику різницю! Такі дорослі люди, а так підло, огидно себе поводять. І ще мають совість брехати і прикриватися Богом. Мені здається що їх онук більше отримав стрес від почутих матюків свого діда і баби, аніж він того, що він о бачив собаку, яка бігла гратися з м'ячем! Саме через безнаказаність такі як вони, потім спокійної продовжують жити.

img
Веселе ім'я 09.08.2018 17:59
з Вінниці

Если бы я был возле своего сына когда на него побежала собака, собственными руками удушил, и не важно бежала бы она поиграть или укусить. Челюсти мощные, детские кости легко перекусываются, видал я уже как собаки поиграть бегали, подбегали к детям сзади и трепали за ноги, до разрывов ткани.  Удалось одного ребёнка как то спасти, собака тупо не отпускала ногу, мёртвой хваткой, схватил её за яйца, только так смог оттащить, собаку потом усыпили.

img
Веселе ім'я 09.08.2018 18:00
з Вінниці

а ребёнок пол года боялся из двора выйти...  СОБАЧКА ТОЛЬКО ПОИГРАТЬ ХОТЕЛА, скоты...

img
З.А.Глядач 09.08.2018 23:01
з України

Правильно зробив,підтримую.

img
Natali Zelenska 11.08.2018 00:14
з України

Нелюди і тупі люди  скрізь, тільки за свою підлу і лицемірну душу переживають.  Сьогодні отруїли собаку, а завтра вашу дитину можуть, через конфлікт з їхнім внуком. Це, що ж треба мати замість мізків, щоб іти на такі вчинки .

img

Читайте також "Події"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Від Читачів
Блоги