Помаранчевих «школярів» ставлять для безпеки чи краси?
11 січня 2018
28
950 переглядів
Помаранчевих «школярів» ставлять для безпеки чи краси?
  • У 2017 році в мерії задумали пілотний проект: ставити фігурки «школярів», щоб підвищити увагу водіїв на переходах.
  • Проте результати такого експерименту відсутні. Чиновники та правоохоронці не можуть сказати, чи стало безпечніше на переходах.
  • Тоді як вартість одного макета зросла до восьми тисяч гривень

Перші дві фігурки з’явилися на проспекті Космонавтів у квітні минулого року. За задумом мерії, їхня головна функція в тому, щоб машини гальмували перед пішохідними переходами.

Увагу вони привертали неабияку: водії та пішоходи зупинялися, щоб зробити з ними селфі. А вандали — щоб розмалювати або розтрощити пластмасових «бовванчиків». Їх сумлінно відновлював за власні кошти виробник — товариство «Подільський будівельний інжиніринг».

Від початку вартість фігурок становила 6 892 гривні за штуку. Але наприкінці 2017 року їхня ціна «трохи» зросла — до 8 395 гривень за «школяра». Як пояснив очільник департаменту комунального господарства Володимир Ніценко, це через інфляцію гривні.

Додамо, що на цей рік заплановано встановити ще мінімум 23 фігурки поблизу шкіл на Замості, Вишеньці, Центрі та на Старому Місті. Тобто, витратити майже 200 тисяч гривень.

Для прикладу, цю ж суму можна було б витратити на облаштування двох освітлених переходів з проблисковими маячками  як на Лісопарку.

«Не знали, куди дівати гроші»

А чи зробили «школярі» пішохідні переходи більш безпечними? Журналіст запитав про це у вінничан. Раніше, у вересні 2017 року, водії та пішоходи казали, що на «безпеку грошей не варто жаліти» і макети звертають на себе увагу.

Проте у новому опитуванні люди почали критикувати макети. Особливо, коли дізнавалися про вартість кожного «школяра».

— Спочатку звертав на них увагу, пригальмовував. Тепер ігнорую. Вважаю, що ці фігури просто для краси. І встановлювати їх за таку ціну (8395 грн - авт.) — просто не знали, куди дівати гроші. Краще б освітлених переходів більше зробили, — сказав таксист Юрій, який має 15 років водійського стажу.

Схожу відповідь дав і водій Роман.

— Я до цих «школярів» вже звик, не звертаю увагу. А щодо здорожчання, то взагалі не здивований. Курс долара зростає, і зростають від цього ціни на все, — сказав Роман, що має п’ять років водійського стажу.

А водій Валерій «побоюється», що за цими фігурками стоять малі діти, які можуть вибігти на дорогу.

— На макети увагу звертаю. Зменшую швидкість, коли побачу цих «школярів», бо за ними може бути дитина. Малих першокласників за фігурками взагалі не видно, — розказав Валерій, що має стажу 15 років.

Шокує ціна

Схожу думку мають і пішоходи. Вони вважають, що встановлення макетів за таку суму є марнотратством, бо їх регулярно ламають вандали.

— Думаю, що ці макети школярів стоять на переходах для краси. За вісім тисяч гривень такі макети ставити не потрібно. І тут, (на Космонавтів - авт.), це мабуть вже третій «школяр»: їх ламають, палять, то фарба вигорає. Це викинуті гроші на вітер, — розказала продавчиня Людмила.

Її колега, продавчиня Оксана, впевнена, що фігурки збільшують безпеку на переходах. Але її засмутила ціна кожного макета.

— Такі макети є для безпеки руху. Проте, за 8 тисяч... це круто. Простіше їх зробити з дерева. Я схвалюю ідею влади збільшення безпеки руху на переходах, але не за таку ціну, — сказала жінка.

Знову ж питання вартості макетів збентежило подруг Оксану та Анастасію, що прогулювалися з дитиною проспектом Космонавтів.

— Думаю, для безпеки руху. Часто тут гуляємо і водії постійно зменшують швидкість, коли під'їжджають до переходу. Але за таку ціну — це занадто, стільки фігурка не має коштувати. Можливо, краще було зробити більше «лежачих поліцейських», — розказала Оксана.

Корисні чи зайві витрати?

Журналіст намагався з’ясувати, чи є будь-які свідчення у чиновників та правоохоронців, що ці фігури є корисними та зберігають життя вінничанам на «зебрах».

У запиті просили надати дані про зменшення швидкості руху та аварійності на тих ділянках, де є помаранчеві «школярі». Але у мерії одразу відповіли, що такі дані не збирають.

«Станом на теперішній час не проводилося дослідження щодо ефективності використання даних макетів. Встановлені фігури «школярів» передбачалися в складі робіт по капітальному ремонту зовнішнього освітлення пішохідних переходів та виконувались, як пілотні проекти для підвищення уваги водіїв під час руху автомобільним транспортом на пішохідних переходах міста, в місцях інтенсивного руху дітей шкільного та дошкільного віку», — йдеться у відповіді на запит.

Зі схожими питанням звертались до обласного управління Нацполіції. Речниця головного управління Анна Олійник розказала, що цим займаються у вінницькійі патрульної поліції. Надіслали й туди запит. І, згодом, отримали цікаву відповідь:

  • даних щодо зменшення швидкості на ділянках немає, де є «школярі», адже патрульні не мають необхідних радарів
  • аварійність на переходах до появи «макетів» та після — не змінилася.

«Отже, дорожньо-транспортні пригоди з потерпілими залишилися на рівні з минулим роком, є ріст ДТП пригод з матеріальним збитком», — йдеться у відповіді на запит.

«Хлопчиків» ставлять, щоб нажахати водіїв

Вадим Володарский, адвокат

— Установка таких «хлопчиків» не передбачена ніякими актами в сфері забезпечення безпеки руху. Але найгірше тут в іншому. Для прикладу, водій їде на машині вночі. Раптово перед ним виникає цей макет у світлі фар. Від самого початку він не зможе розрізнити, що це штучна конструкція. Такий макет встановлюють, щоб нажахати водія: хлопчик ніби «перебігає» дорогу. Це просто призведе до різкого гальмування та створення аварійної ситуації. У Києві дороги біля шкіл викладають «лежачими поліцейськими» і цього достатньо. А взагалі на магістральних шляхах ніякі «хлопчики» не допоможуть, потрібно прибирати переходи з доріг: робити або підземні, або ліквідовувати не регульовані пішохідні переходи взагалі.

Читають зараз: 1
(28)
Коментарі
img
img
facebook_user 11.01.2018 12:22
з України

светофоры нужно ставить,а не истуканов

img
facebook_user 11.01.2018 12:56
з України

Светофоры, за редким ислючением, ставятся на перекрёстках. А если на пешеходных переходах их ставить, будет затруднено движение транспорта.

img
Анонім 12.01.2018 15:24
з України

вы чё обкуренные!?? какие светофоры на космонавтов???? там машина раз в час проезжает! безопасность  ребенка зависит от воспитание самих родителей! но ни как не от этих пластиковых  деганов!

img
facebook_user 11.01.2018 12:30
з України

UA
от 5 070 грн.
В наличии
Светофор пешеходный
+380 показать номер
ООО "ДОРАКТИВ"
г. Кропивницкий

img
facebook_user 11.01.2018 12:41
з України

Наверняка будет безопасней. Из собственного опыта:  увидев фигурку, нога интуитивно тянется к тормозной педали.  Но это моё субъективное мнение.

img
Нави Навигатор 11.01.2018 15:19
з України

Школьники и дети по ночам должны сидеть дома, а в темное время в сопровождении взрослых.

Поэтому данные фигурки вообще не считаю необходимыми.

img
facebook_user 11.01.2018 15:19
з України

Ну в принципі все таки вони (макети ) свою роботу роблять ! Але 8.3 штук за пластмасового чувака - дороговато якось ...

img
facebook_user 11.01.2018 15:25
з України

Головне  гроші зписали. ...

img
Нави Навигатор 11.01.2018 15:58
з України

Да и лежачие очень нужны ночами возле школы????

Школы круглосуточно?

В-некоторых странах перед началом учебного дня, работник школы вытаскивает лежачих на дорогу, а по окончанию занятий лежачих убирают!

Таким образом думая не только о пешеходах, но и о водителях!

img
facebook_user 11.01.2018 17:01
з України

До них водії привикнуть і тоді на реальну дитину не зреагують.

img
facebook_user 11.01.2018 19:28
з України

100%. Собьют ребенка в оранжевой курточке на переходе и демонтируют всех

img
facebook_user 11.01.2018 17:17
з України

5000*2=10 000
Тепер ще чотири для транспорту, десь 30 000.
Контролер десь 30 000. Можливо більше.
Стійки, кабель і тд...
Робота...
Чи влізе в суму 100 000?...

img
facebook_user 11.01.2018 17:41
з України

Краще б освітлення хороше на проблемних переходах поставили. Особисто я бачив як із за фігурки , абсолютно не дивлячись на дорогу, на переход вибіг хлопчик. Його взагалі не було видно не було. Добре що хороші гальма

img
facebook_user 11.01.2018 17:45
з України

На таких вулицях як Космонавтів їх можна ставити. А на таких як Хмельницьке шосе ні.Там освітлення, світлофори і лежачі поліцейські. Це моя думка.

img
Андрей Иванов 11.01.2018 18:44
з Вінниці

Очень серьезные эксперты по безопасности дорожного движения и стоимости оборудования: таксист, который последний раз ездил по правилам в автошколе, продавщицы и яжематери

img
Daily 11.01.2018 20:59
з Вінниці

адвокат походу  наркоманів відмазує

img
Daily 11.01.2018 21:01
з Вінниці

раптово виникає він на місці стоїть

img
facebook_user 11.01.2018 21:13
з України

Віктор,8.3 за чувака- це почті даром))))

img
Yulia Krivickaya 12.01.2018 01:27
з України

Отмывание бабла, ни малейшей пользы, все уже про них знают, разве что пугать приезжих

img
facebook_user 12.01.2018 07:20
з України

А чего так мало)? Нужно побольше это же бюджет))))

img
facebook_user 12.01.2018 07:46
з України

Дуже гарна річ тай ефект теж має. Тільки щоб не ломали, а то є вже багато зломаних. Дуже шкода! !!

img
facebook_user 12.01.2018 09:37
з України

Сделайте на пешеходных переходах нормальное освещение , а то в темное время суток ни знака , ни зебры , ни пешехода не видно ..

img
facebook_user 12.01.2018 09:46
з України

А далі їм докуплять манекена-бабушку, манекена-собачку, манекена-котика і манекена-бухаря-сусіда-дядю-Толю. Щоб вся ця гучна компанія із двох боків дороги закликала водія дивитись на дорогу.

img
facebook_user 12.01.2018 10:52
з України

Никто не подумал о том что местные водители уже привыкли к данным "фигуркам" и их они не чуть не смущают(в плане сбросить скорость)???? А теперь представьте ситуацию,всем промелькались данные "бегущие мальчики" и бдительность водителя уже снижается,живой он или кукла а дети сами знаете как переходят дорогу(бегом)...Вот теперь и думайте какую роль могут сыграть данное "чучало"????

img
facebook_user 12.01.2018 12:00
з України

як би їх ще не ломили, на Космонавтів, якось пошесть биків на цих " школярів ", постійно їх ламають

img
facebook_user 12.01.2018 15:11
з України

Без сенсу ці хлопчики, якщо їх бики ласають. Краше зебри і переходи зробити добре освітленими, аби вночі краще було видно пішоходів, тим більше при зустрічному русі інших авто!

img
орест ябцьо 12.01.2018 17:41
з України

Запропонували б мені, я по 1000 за одного міг би все переходи обставити.

img
facebook_user 14.01.2018 05:00
з України

Я как водитель скажу,что интуитивно притормаживаешь когда их видишь

img
Ще 13

Читайте також "Події"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Від Читачів
Блоги