Приїхав за нареченою на тракторі. Вона його зустріла так само – за кермом тракторця
05 грудня 2017
9
9436 переглядів
Приїхав за нареченою на тракторі. Вона його зустріла так само – за кермом тракторця
  • Сісти за кермо трактора у весільній сукні нареченій запропонував її батько. Вона погодилася. Суджений підтримав пропозицію і приїхав за молодою на своєму тракторі…
  • Як святкували своє весілля нацгвардієць Віталій і працівниця держустанови Леся Гижі з Козятинського району?

В оригінальний спосіб відсвяткували весілля Леся й Віталій Гижі з  села Михайлин Козятинського району. Задум тримали у секреті від гостей. Ті були в захваті, коли їм запропонували їхати до розпису у тракторному причепі. Про те, як все відбувалося, журналісту RIA розповіла секретар сільради  Валентина Кушніренко. До речі, саме вона виконувала обряд розпису.

-Спочатку Віталій під’їхав на своєму трактору до будинку, де проживає Леся, - каже пані Валентина. – Вона виїхала йому назустріч на своєму тракторі. Наречені і їхні батьки дуже працьовиті люди. Мають велике господарство, багато працюють. Хоча Віталій і Леся не проживають в селі, але щоразу, коли приїжджають додому, беруться до роботи. Не дивно, що дівчина вміє керувати трактором. Тракторці в обох сімей однакові – Джімна, нові, доглянуті.

За словами співрозмовниці, найбільше здивовані були гості. Свій задум молодята тримали від усіх у секреті. Запрошені від молодого сіли на причіп його трактора, а гості молодої відповідно у причіп іншого трактора, яким вона керувала.

Куди поїхали і як все відбувалося далі?

Вінчалися у старовинному храмі

Перше місце, де зупинилися наречені і їхні гості, - сільський храм. Церква старовинна, 1905 року забудови. Діюча. Службу править священик Олексій. Саме він вінчав молодят. Під склепінням обителі Леся й Віталій брали шлюб.

-Ні-ні, до церкви на тракторах ніхто не їхав, - наголошує секретар сільради. – Весільний тракторний кортеж трохи проїхався вулицями села, а потім повернувся до будинків наречених. Далі до церкви всі йшли пішки.

У Михайлині є гарна традиція. Коли наречених ведуть до розпису, гості, які їх супроводжують, співають. Що саме? Українські народні пісні. Місцеві кажуть, робиться це для того, щоб все село знало, що у такий день народжується нова сім’я. Так було і цього разу.

Після вінчання весільний кортеж направився у… сусіднє село. Але вже на тракторах. Хто в автобусі, хто автомобілем.

Коханому присвятила пісню

-У сусідньому з нами селі Самгородок Леся раніше працювала, - розповідає Валентина Кушніренко. – У неї дуже гарний голос. Вона виступала в ансамблі «Зірки Арчі». Не дивно, що саме  в будинку культури Самгородка наречені вирішили стати на рушничок злагоди. Там я проводила обряд розпису молодят.

По його закінченні Віталій виніс дружину на руках.

Із Самгородка молода сім’я покликала гостей у ще одне село – Пляхова. Вже там гуляли весілля у місцевому кафе.

До речі, сестра Лесі Інна також зачаровує своїм співом. Дівчина другокурсниця Чернівецького медичного університету. Бере участь у художньому колективі «Трембіта». Вона подарувала молодим і їхнім гостям гарну пісню. Свій талант показала і сестра Віталія Олена. теж студентка. Навчається у Вінниці у педагогічному коледжі. У дівчини гарна вимова й дикція. На сцені виступає з віршами.

-Коли Оля читала вірш, присвячений братові Віталію, більшість присутніх не могла стримати сліз, - каже Валентина Кушніренко. – Так вже проникливо вимовляла кожне слово! До глибини душі діставала…

Закінчився святковий вечір подарунком для всіх від молодої. Леся подарувала коханому пісню. Виклала у ній всі свої найкращі почуття.

-Дуже гарна пара, - раз-по-раз чулося від гостей. Всі бажали молодятам довгої і щасливої долі.

А могли розійтися...

Односельці, з якими вдалося поспілкуватися, називають Лесю й Віталія ідеальною парою. Обоє дуже працьовиті. Допомагають батькам утримувати чимале господарство. Щоправда, роблять це під час відпустки або на вихідні. Обоє проживають у Вінниці, де винаймають житло. Леся має вищу освіту, працює в одній з державних установ. Віталій закінчив технікум. Служив в АТО. Рік тому підписав контракт з Нацгвардією. Після того ще декілька разів ніс службу у зоні бойових дій. Нині він у підрозділі «Ягуар», що дислокується в Калинівці.

-Пригадую, як Віталій поздоровляв усіх в селі з Новим роком, - каже один із його друзів, прізвище просить не називати. – Одягнув костюм Діда Мороза – і гайда попід хати. Не сам, звичайно. Ціла ватага з ним ходила. Та він природжений артист! Він у нас у сценках виступає. А йому в театр треба. Леся теж своїм голосом дасть фору декому з безголосих, яких чуємо по радіо.

Леся й Віталій могли втратити своє щастя. Так кажуть їхні друзі. Спочатку вони зустрічалися. Всі вважали, що будуть й надалі разом. Але сталося по-іншому – розійшлися. Здавалося, назавжди. Доля виявилася прихильною до них. Повернула коханих. Поєднала знов. Тепер, без сумніву, назавжди.

Дякуємо Олесі Прадун за надані фото

Читають зараз: 1
(9)
Коментарі
img
img
547 06.12.2017 01:57
з України

Старая сказка на новый лад. Опять наши села нищие, вымирающие и с сохой и опять появляются Тракторины;) ходим по кругу шагом в 1 век...

img
OlexaVin 06.12.2017 12:00
з Вінниці

Жалко вас, як ви живете в цьому світі, коли у вас стільки жовчі.

Влада виновата чи барига чи хто?

img
Leny Ow4 06.12.2017 15:18
з України

Ви про кого?

img
Leny Ow4 06.12.2017 15:20
з України

Ааа, про 547. Зрозуміло..

img
Задунайский Торонтуй 06.12.2017 03:31
з України

Оце - ваше.

img
Світлана Овчаренко 06.12.2017 10:21
з Росії

Мені подобається ідея з тракторами, адже як не крути, а без них необійтися... Все саме необхідне для суспільства виробляється затдопомогою цих машин!!!

Живемо поки є у нас трактори і хороші тракторісти)))

img
киви 07.12.2017 02:51
з України

Не понимаю чего они работают в городе, раз их так тянет к тракторам

img
OlexaVin 12.12.2017 12:39
з Вінниці

А як це одне одному заважає? Вони у вас роботу забрали чи понаїхали чи що, ви напевне "коренной"?

Так і до вилучення паспортів в селян недалеко з вашим розумом


Читайте також "Події"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Від Читачів
Блоги