«Програма профінансувала усі витрати» — Марина Олінішевська про волонтерство в Туреччині

«Програма профінансувала усі витрати» — Марина Олінішевська про волонтерство в Туреччині
  • Вінничанка Марина Олінішевська одна з трьох українок, яка скористалася можливістю поїхати до Туреччини майже на два місяці.
  • Освітня програма від "Ерасмус+" взяла усі витрати на себе.
  • А дівчина — відповідальність за підготовку у проведенні міжнародного танцювального фестивалю

 

Усього з України на проект під назвою «Think dance»  вирушили три дівчини: Марина з Вінниці, Ганна з Дніпра та Юлія з Харкова. Програма розпочалася 17 квітня і завершилася 1 червня.

Марина Олінішевська (зліва) з двома українками

Допомагати в підготовці до Вісімнадцятого Міжнародного танцювального фестивалю у Бодрумі (International BodrumDanceFestival) приїхало 27 волонтерів з 12 країн світу. З Вірменії, Угорщини, Грузії, Іспанії, Італії, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Росії, Словаччини. Вони  займалися  хореографією, працювали  над медіа просуванням цієї події та рекламою. Фестиваль вважається одним із найбільших у Європі, входить до списку культурних подій ЮНЕСКО. Організувала захід у місті молодь з культурного центру Bodrum Dans Kulübü. Подивитися, як виступають понад 40 танцювальних колективів, можна було безкоштовно.

Відео дня

 

Взагалі, тематика європейських освітніх програм від “Erasmus+” абсолютно різна: екологія, наука, спорт тощо. Марина захоплюється танцями, займається спортом, тому і вирішила взяти участь саме в цій програмі. А заразом підтягнути англійську та познайомитися ближче з культурою іншої країни, куди їздять, зазвичай, за тим, щоб повалятися на узбережжі.

 

Дівчина на шість тижнів занурилася в атмосферу тренінгів, культурних вечорів, репетицій та курортного життя турків.

— Мені здається, тут люди більш відкриті до спілкування і досить товариські. Тобі посміхаються і виглядають щасливими. Можливо, це пов'язано з тим, що море поряд — всі відпочивають, — розповідає дівчина. —  Дуже багато туристів. Майже кожного дня проходять різні фестивалі: для молоді. У місті є великий порт, де знаходиться  багато гарних яхт.

 

Насичений день волонтера в іншій країні для Марини Олінішевської проходив за організацією міжкультурних  вечорів, зустрічі із мером міста, презентації ”Erasmus+” у місцевих школах. А у вільний час учасники програми прогулювалися Бодрумом і його околицями, танцювали на запальних сальса-вечірках, плавали у морі, побували на традиційному турецькому весіллі,  займались пішим туризмом, а також відвідали острів Кос у Греції.

 Мер Бодрума

До речі, до острова Кос з Бодрума ходить паром, квиток на який в обидва боки коштує 21 євро. За часом поїздка займає годину. Як каже дівчина, там можна залишитися на кілька днів, але квиток з вільною датою повернення коштує дорожче (36 євро). З червня крім Коса, можна відправитися на інші грецькі острови. Наприклад, острів Родос або Самос.

 У Бодрумі є де повеселитися. Узяти хоча б дискотеку «Галікарнас»: величезний нічний клуб, стилізований під античний амфітеатр. Розрахований на 5 тисяч людей.

— Багато різноманітних розваг для молоді та клубів. Це не вінницьке «Феріде». Тут на дискотеках танцюють професійні танцюристи, — каже Марина.

 Марина (справа)

Чудові гірські краєвиди Бодруму відрізняються від більш морських пейзажів Анталії. Вінничанка їздила туди не тільки під час участі у програмі, а й раніше, в 2011 році разом  із сім’єю.

— Це зовсім різні враження, коли ти в цій країні волонтер, і коли турист. У період підготовки фестивалю, ми багато спілкувалися з місцевими, відвідували різні архітектурні пам’ятки, тобто за 1,5 місяці можна було відчути, чим живе місто і позбутися стереотипів про країну.Туристом ти думаєш тільки про те, як би  встигнути відпочити, накупатися, бо часу обмаль.

 

Місто й справді цікаве і своєрідне. Привернули увагу дівчини будівлі виключно в біло-синіх кольорах, які досить органічно  виглядали на фоні природи. Як пояснює Марина, вікна і двері фарбують в синій колір через те, що у спеку змії і скорпіони повзли в домівки людей.

— Щоб скорпіони не залазили в будинки, люди стали фарбувати двері и вікна саме в синій, — розповідає Марина. — А синій колір для них — це колір вогню. Минуло багато років, і часи скорпіонів закінчилися, але традиція і досі існує.

 

  • Програма профінансувала дівчині усі витрати: переліт (215 євро), проживання в готелі, триразове харчування, кишенькові витрати (144 євро на весь період: проїзд по місту  і дрібні покупки). Також за програмою оплачують візу, але українці можуть до 90 днів перебувати в Туреччині без неї. Волонтерам надають Європейську страховку, яка покриває усі витрати на екстрене лікування, в тому числі  стоматологію до 1000 євро і оптику до 300 євро. Платити доводилося тільки за екскурсійні тури і шопінг. Але це за особистим бажанням.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Oleksandr Stoliarov

    Так про що стаття? про те як падруга нахаляву тусувалася 2 місяці в Туреччині? мдє
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up