Хмельничани з «Правого сектору» вимагали в облраді підняти червоно-чорний прапор

Хмельничани з «Правого сектору» вимагали в облраді підняти червоно-чорний прапор
«Це не заміна державного прапору, не є стягом якоїсь політичної партії — це прапор визвольної боротьби українського народу.»
  • На сесії Вінницької облради депутати від партії «Свобода» подали проект рішення, за яким на адміністративних будівлях мали б піднімати революційний стяг ОУН. А їм на підтримку приїхали хмельничани з «Правого сектору». Але питання так і не затвердили.

Сьогодні, 29 березня, відкрили чергову 30 сесію облради. Але вона розпочалася з вигуків «Ганьба». Депутат від «Свободи» Валерій Скрипченко помітив, що питання затверджені на президії відрізняються від винесених на сесії.

Зокрема, питання «Про вшанування пам’яті Героїв національно-визвольних змагань» із 36 стало 62 у порядку денному. У результаті цього дві фракції депутатів заблокували трибуну і була оголошена перерва.

— Чому питання перемістили у кінець? Воно неважливе? У нас, у Кам'янець-Подільській міськраді в Хмельницькій області, якщо депутати бачать, що люди прийшли на якесь певне питання, то вони голосують схвально, щоб його підняти вище. Чому ж тоді тут депутати не підтримують? Тим паче, що прийшли учасники АТО, — казав командир сьомої резервної сотні Правого сектору  Хмельниччини Олександр Попов.

Відео дня

У проекті рішення що на адмінбудинку облради та інших будівель на Вінниччини рекомендувати підняття революційного стяга ОУН у певні дати, що пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв. Зокрема, прапор треба піднімати 1 січня — на день народження голови Проводу ОУН Степана Бандери; у четверту неділю травня — Свято Героїв; 14 жовтня – День захисника України, день створення УПА та на інші визначні дати.

Для підтримки цього рішення у Вінницю приїхали представники ДУК «Правий сектор» з Хмельниччини. Проте навіть з їх підтримкою, рішення не вдалося прийняти: після чергової перерви обласних депутатів вже було замало для кворуму і голова облради Анатолій Олійник оголосив сесію закритою. Розглянули тільки 7 питань із 72.

Запитуємо про враження від сесії у хмельничан.

— Червоно-чорний прапор стає індикатором свідомості кожного українця і його позиції: за Україну або проти, — продовжує розповідати Попов. — Свій прапор ми їм не залишили. Він продірявлений кулями, з фронту. О це таке ставлення ворога до нашого прапору. А якщо тут депутат говорить, що не хоче бачити цей прапор на адмінбудівлі, то яке до нього має бути ставлення?, — сказав командир сьомої резервної сотні Правого  Хмельниччини Олександр Попов.

Питаємо, чи будуть приїжджати на наступну сесію облради? Та чого очікують?

— Сподіваюсь, що депутати знайдуть якийсь компроміс та підтримають рішення. Це не заміна державного прапору, не є стягом якоїсь політичної партії — це прапор визвольної боротьби українського народу.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (22)
  • Olvol

    Практически никто здесь не поддержал их! Вот это и есть настоящее отношение к этим вымогателям
  • Olvol

    Чому представники Хмельницька  не мітингували в Хмельницьку? Там теж є обласна рада

    З.А.Глядач reply Olvol

    Напевне тому,що там їх вже дуже добре знають. А тепер їх взнають і у Вінниці.
  • Тутейшій

    Прапор, що його привезли з фронту - зрозуміло... Це свого роду реліквія. Але вимога отак просто змінити (чи доповнити) державну символіку на власний россуд-  в кращому разі чергова спроба нагадати про себе. А навіщо? Наявність камуфляжу та посвідчення УБД не дає право ні на що, окрім обіцяних державою пільг. Не дають пільг - того й вимагайте, до чого тут прапор і всі ці шоу бородатих??
  • Николай Энэми

    Когда уже эти олигрофены повыздыхают от цирроза?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:00 Конференц-зали та коворкінги у Вінниці: де орендувати та за скільки? (партнерський проєкт) 21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up