Найсильніші стронгмени знов били рекорди в мiстi. Судив Василь Вірастюк

Найсильніші стронгмени знов били рекорди в мiстi. Судив Василь Вірастюк

До Вінниці знову завітали найсильніші спортсмени країни. 17 вересня на майдані біля ТРЦ «Мегамолл» вони змагалися у фіналі Кубку України зі стронгмену – екстремального богатирського багатоборства. 

Головним суддею був почесний президент національної федерації з цього виду спорту Василь Вірастюк, володар титулу «Найсильніша людина планети». Суддею – чемпіон і рекордсмен світу Сергій Конюшок, автор 15 національних рекордів і чотирьох світових, президент федерації стронгмену України. Вони й опікувалися організацією змагання. Інвентар для проведення вінничанам надала федерація стронгмену України.      

Аматори і профі

Змагалися близько 30 учасників з десятка регіонів України. Окремо визначали кращих у трьох вагових категоріях: до 95 кг, до 110 кг і понад 110 кг. Лише у суперважкій вазі не було вінничан. Тут за першість боролися богатирі з Одеси, Львова і Києва.    

Відео дня

Силачі виконували п’ять вправ. Зокрема, «супер-йок» (20 метрів з 360-кілограмовим коромислом на плечах); підіймали колоду (на максимальну вагу); несли 130-кілограмові валізи (на 40 метрів); кантували шини вагою 360 кг (шість повторень за хвилину); підіймали штангу із нестандартним грифом вагою 230 кг (на більшу кількість разів).

Як зауважив Сергій Конюшок, всі виступали разом, але аматори мали право заявляти зменшену вагу. А найсильніші атлети боролися за норматив майстра спорту України.  

20-річний вінничанин Павло Добрий боровся у категорії до 110 кг.  Раніше змагався серед аматорів, а цього разу пробував свої сили у професіональній вазі (приміром, аматорський «супер-йок» важить 280 кг, професійний – 360 кг).

– Я тренуюся у спортзалі п’ять разів на тиждень. Причому один з них підіймаю залізні валізи і «супер-йок». Останнім часом прогресую, тож зупинятися не збираюся, – сказав Павло Добрий.

Срібло Євгена Корчуна

На змаганнях було встановлено кілька рекордів України. Один з них у вправі супер-йок (у вазі до 110 кг) побив Юрій Огоновський (Львів), засновник Аматорської ліги стронгмену. Василь Вірастюк назвав його одним із найбільш талановитих силачів країни.

– У тому, що зараз побили кілька рекордів, немає нічого дивного. Адже це фінал Кубку країни. Спортсмени до нього підійшли у найкращій формі. Окрім того, вінницький турнір є одним із фінальних у сезоні, – прокоментував Василь Вірастюк. 

У вазі до 110 кг за сумою всіх вправ срібну медаль здобув вінничанин Євген Корчун, чемпіон України серед аматорів, який успішно перейшов на рівень профі. А бронзовий призер минулорічних змагань, президент Вінницької обласної федерації стронгмену Сергій Грачов у першій вправі травмувався і залишився там п’ятим. 

Василь Вірастюк зазначив, що вінницькі стронгмени останнім  часом гідно виступають на всеукраїнському рівні.

– Сергій Грачов є одним з найкращих в країні у вазі до 95 кг. На жаль, у Вінниці поки що немає сильних суперважковиків. Але сподіваємося, що вони з’являються, – сказав Василь Вірастюк.   

Без травм не обійшлося

Кілька стронгменів на Кубку отримали травми. Один з них (під час виконання вправи супер-йок) навіть не зміг піднятися без сторонньої допомоги. Можливо, не розрахував свої сили, заявивши надмірну вагу.

– Судді не контролюють цей процес. Ми не можемо заборонити атлету замовити вагу, приміром, не 300, а 380 кг. Це його право. Кожен має сам слідкувати за тим, щоб не травмуватися, – пояснив  Василь Вірастюк.   

Наприкінці спортивного шоу відбувся «Кубок AVD». Під час нього справжні зірки, перші номери національної збірної, тягли на канаті восьмитонну вантажівку. А також намагалися бити рекорди у традиційних вправах: лонг-ліфті (підняти колоду на витягнутих руках якомога більше разів) і даблі (підняття гантелі однієї рукою).

Серед учасників «Кубку AVD» був киянин Олексій Новиков, переможець змагань «Найсильніша людина України» (у абсолютній категорії) у 2017 році.

– Намагаюся тренуватися розумно. Багато працюю з наставниками, лікарями та іншими фахівцями, які можуть щось підказати. Вчуся і у закордонних стронгменів, – розповів Олексій Новиков. – Вбираю корисну інформацію, немов губка. Окрім звичайного підняття ваги на тренуваннях, увагу приділяю відновленню, масажу, правильному харчуванню.    

Коли починати?

Василь Вірастюк відповів, коли сильним людям можна пробувати починати займатися стронгменом.

– Це все індивідуально. Є випадки, коли юнаки 16 – 17 років успішно змагаються з дорослими професіоналами, – сказала «найсильніша людина планети».

Розповсюджена думка, що у стронгмени переходять виключно штангісти чи пауерліфтери. Це прокоментував вінничанин Ігор Шевчук, штатний тренер національної збірної України з важкої атлетики.    

– Серед стронгменів не бракує важкоатлетів. Але це абсолютно різні види спорту. У важкій атлетиці необхідно суворо дотримуватися правил – приміром, не дозволені дожими. У стронгмені учасник може повільно вижимати колоду, а у штангістів це заборонено. Також тут переносять вагу на відстань, що суттєво змінює підхід до тренувань, – каже Ігор Шевчук.  

Пан Шевчук не рекомендує одночасно займатися різними силовими видами спорту, а радити обрати лише один.

– Перехід на інший спортивний напрямок пов'язаний з необхідністю перенавчатися, що досить непросто, – додав Ігор Шевчук.   

 

           

    

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:30 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (Новини компаній) 15:21 З палаючої квартири на вулиці Дачній у Вінниці врятували чоловіка 15:15 Власна справа від 100 тисяч гривень: який готовий бізнес можна придбати у Вінниці photo_camera 14:24 Чемпіон підняв гирю 220 разів. В області визначили найкращих спортсменів серед аграріїв Від читача 00:11 Учні з Вінниці здобули призове місце на Таборі підприємництва у Львові 14:14 У лабораторії виготовляли кілограм амфетаміну на місяць і збували через мережу клієнтів у Вінниці play_circle_filled photo_camera 13:20 Напівфабрикати: шкода чи користь? (партнерський проєкт) 13:16 Внаслідок масштабного обстрілу 22 березня пошкоджені всі енергоблоки на Ладижинській ТЕС 12:57 Чому «Долина» має забрати водомати з Вінниці? Отримали пояснення від мерії 12:12 Судитимуть ділків, які пропонували «посприяти» отримати посаду ректора медуніверситету 12:06 «Дуже вчасно! Дуже красиво й потужно!» Чим вразив концерт-реконструкція у Вінниці? play_circle_filled photo_camera 11:22 Уряд уточнив перелік ВПО, які отримуватимуть допомогу на проживання. Що нового? 11:10 Дитяча стоматологія у Вінниці: обирайте кращих дитячих стоматологів! (партнерський проєкт) 10:21 Де у Вінниці 28 березня не буде світла, гарячої та холодної води. Адреси 09:36 Вночі ворог застосовував стратегічну і тактичну авіацію, атакував кількома хвилями дронів 09:11 «На щиті» повернувся додому Андрій Цвях. Сьогодні Героя проводжатимуть в останню путь 09:00 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 08:17 Сьогодні відзначають Всесвітній день історика. Історія, заборони та прикмети 28 березня 21:11 Чоловік здійснив 38 транзакцій і перевів собі з карти знайомого понад 255 тисяч 20:18 В один день на Вінниччині сталось одразу чотири автопригоди, в одній з них загинув пішохід photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up