9 липня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України була проведена спеціальна нарада з питання реалізації ініціативи Брацлавського агроекономічного коледжу ВНАУ
11 липня 2018
8
178 переглядів
Читач написав на сайт: 9 липня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України була проведена спеціальна нарада з питання реалізації ініціативи Брацлавського агроекономічного коледжу ВНАУ щодо утворення самостійного комунального навчального закладу з правами юридичної особи та виявлення причин незавершеності реалізації цієї ініціативи впродовж дев’яти місяців
Читач написав на сайт:

9 липня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України була проведена спеціальна нарада з питання реалізації ініціативи Брацлавського агроекономічного коледжу ВНАУ щодо утворення самостійного комунального навчального закладу з правами юридичної особи та виявлення причин незавершеності реалізації цієї ініціативи впродовж дев’яти місяців

Нараду проводила Міністр Гриневич Лілія Михайлівна, яка ґрунтовно ознайомилась з матеріалами, проаналізувала та зробила висновки щодо ситуації, яка склалась.

У роботі засідання взяли участь від Міністерства освіти і науки заступник Міністра Рашкевич Ю.М., генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Шаров О.І., в.о. директора Департаменту вищої освіти Кретович С.С., начальник відділу правових питань та договірної роботи Департаменту правого забезпечення Васечко Т.К., начальник управління з питань державного майна та підприємств Костенко О.В., завідувач сектору аграрної і спеціальної освіти департаменту вищої освіти Будько І.Р. Від Вінницького національного аграрного університету були запрошені представники в особі ректора Мазура В.А., проректора з науково-педагогічної, інноваційної діяльності та роботи відокремлених структурних підрозділів Гунько І.В., начальника юридичного відділу Томляк Т.С. Від Вінницької обласної державної адміністрації були присутніми в.о. директора Департаменту освіти і науки Буняк В.В., заступник директора, начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Департаменту освіти і науки Бачинський В.Г. Вінницьку обласну раду представляли заступники голови Хміль І.В. та Кременюк М.В. Також були присутніми директор Брацлавського агроекономічного коледжу ВНАУ Рижмань Д.І. разом із головою комісії Вінницької обласної ради з питань бюджету Мазур Г.Ф.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич надала слово начальнику юридичного відділу ВНАУ Томляк Т.С., яка проінформувала про хронологію подій, а саме:

20 листопада 2017 року трудовий колектив Брацлавського агроекономічного коледжу ВНАУ звернувся до Вінницького національного аграрного університету із заявою та протоколом рішення загальних зборів трудового колективу про вихід із структури університету. Водночас керівництво коледжу надіслало аналогічний пакет документів на адресу Міністерства освіти і науки України, Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради, профспілковим та громадським організаціям області і України.

На зустрічах із колективом Брацлавського коледжу, які розпочались через декілька днів після отримання ініціативного звернення і постійно проводились протягом чотирьох місяців, ні ректорату, ні Наглядовій раді, ні Вченій раді університету не вдалося переконати директора коледжу та його заступників, що вихід відокремленого структурного підрозділу (філії) цілісним майновим комплексом зі складу національного університету з одночасним наданням статусу юридичної особи законодавством не передбачений.

Також начальник юридичного відділу ВНАУ повідомила, що Рижмань Д.І. організував розповсюдження негативної інформації в ЗМІ , а також особисто на сесіях обласної ради і обласному телебаченні виступав з неправдивою інформацією на адресу колективу і студентів Університету.

З метою припинення подальших спекуляцій, Вченою радою університету було запропоновано варіант вирішення даного питання шляхом, який відповідає законодавчій базі, але потребує консолідованих дій. Тобто, університет ліквідовує свій структурний підрозділ без права юридичної особи – Брацлавський коледж, а колектив відразу ж подає засновницькі документи (Статут) нового навчального закладу зі статусом юридичної особи до Вінницької обласної ради на затвердження.

На такий варіант університет також отримав згоду обласної ради (лист за підписом голови облради Олійника А.Д. від 02.04.2018 р.), згоду обласної державної адміністрації, яка зарезервувала 10 млн грн. на фінансування нового комунального Брацлавського навчального закладу. Свою згоду надав і Рижмань Д.І., який особисто проголосував за таке рішення Вченої ради. І колектив коледжу з радістю сприйняв таке рішення одностайно надавши згоду на їх звільнення у зв’язку з ліквідацією коледжу як структурного підрозділу ВНАУ.

Таким чином університет сприяв реалізації ініціативи колективу Брацлавського коледжу в межах повноважень наданих йому чинним законодавством.

Проте, на превеликий жаль, Рижмань Д.І. разом із заступниками не спромоглися за квітень, травень, червень подати засновницькі документи на затвердження обласною радою. Своєю бездіяльністю вони призвели до ситуації, коли процедура ліквідації структурного підрозділу завершилась, а нового навчального закладу вони не утворили. А відтак, не пройшли ліцензування і в цьому році не можуть проводити набір на навчання, так як невідомо який статус буде мати новий навчальний заклад (ліцей, училище....) і які спеціальності будуть відкриті???

Начальник відділу правових питань та договірної роботи Департаменту правого забезпечення Міністерства освіти і науки України Васечко Т.К. підтвердила правомірність дій університету, їх відповідність чинному законодавству.

Ректор Вінницького національного аграрного університету Віктор Мазур повідомив, що своїми необдуманими та безвідповідальними діями керівництво Брацлавського коледжу спричинило цілий ряд негативних наслідків для факультетів та шести інших коледжів університету. Сьогодні завершена робота ліквідаційної комісії, проведена інвентаризація майнового, земельного, навчального, бібліотечного фондів, документації та архіву коледжу. Робота комісії виявила низку грубих порушень чинного законодавства у сфері дотримання фінансової дисципліни, цільового використання державних коштів, збереження державного майна та землі, які направлені у МОН, прокуратуру й інші контролюючі та правоохоронні органи.

Враховуючи автономність національного університету, рішення Вченої ради, всі обставини, що склались, на сьогодні структурний підрозділ знятий з державної реєстрації.

Міністр Гриневич Л.М. наголосила, що для неї не зрозуміло, чому впродовж дев’яти місяців не створений новий комунальний навчальний заклад, про який так багато мови веде директор коледжу, і що вона  рекомендує Вінницький обласній раді терміново затвердити статутні документи, провести державну реєстрацію, а новоствореному навчальному закладу отримати ліцензію на провадження освітньої діяльності. Одним із суттєвих порушень Міністр відзначила знаходження на державній навчальній земельній ділянці споруди площею 2350 кв. м., побудованої за державні кошти, яка незрозумілим чином належить тепер приватній особі, мешканцю селища Брацлав. Такі дії посадових осіб коледжу є грубим порушення закону «Про державний бюджет України», тому підлягають детальному розслідуванню та притягненню винних до відповідальності.

В той же час Міністр освіти і науки Гриневич Л. М. наголосила, що Вінницький національний аграрний університет як юридична особа несе відповідальність за створення належних умов в інших своїх коледжах для продовження навчання 198 студентів із Брацлавського коледжу та сприяння у працевлаштуванні викладачів ліквідованого структурного підрозділу. Ректор університету Мазур В.А. пообіцяв, що докладе всіх зусиль, щоб дане доручення Міністра було виконане.

Прес-служба ВНАУ

Читають зараз: 1
(8)
Коментарі
img
img
Eleonora Pechenyuk 11.07.2018 12:51
з України

Отож бо й воно! Рижмань вже приватні маєтки будує на землі коледжу, хіба йому до дітей. Коли вже накрадеться? Совість є?

img
Владимир Иващенко 18.07.2018 10:20
з Вінниці

зеркало, де Ваше зеркало?

img
Веселе ім'я 11.07.2018 12:58
з Вінниці

Жаль, що студенти та колектив Брацлавського коледжу мусять страждати за необдуманих рішень однієї людини - Дмитра Рижманя, який ніяк не зрозуміє, що закон перш за все!

img
Веселе ім'я 11.07.2018 13:08
з Вінниці

Оце так!!! Рижмань будує собі будинки за державний кошт? Непогано. Треба за навчальний процес думати і про своїх студентів, а не про нові котеджі!!!!

img
Руслан Івченко 11.07.2018 13:08
з Вінниці

Маю надію,   що ці 198 студентів з найменшими зусиллями зможуть адаптуватися в коледжах університету (куди їх переведуть) та успішно завершать навчання з отриманням диплому. А пану Рижманю сором - набрати студентів на навчання і забути про них при вирішенні свої "шкурних інтересів"

img
Наталя Попко 11.07.2018 13:35
з Вінниці

Скільки Рижмань Д.І. буде дурити студентів і колектив ?! Як можна думати лише про свої власні великі амбіції і про власне збагачення... Ганьба такому директору!

img
Злата Лутчак 11.07.2018 13:40
з Вінниці

Це кошмар!!!Ні сорому, ні совісті....не думаючи про майбутнє дітей, керуватись лиш своїми інтересами та чинити такі грубі порушення закону, це нонсенс...Добре, що студенти матимуть можливість продовжити навчання в коледжах ВНАУ!!!А директора треба притягнути до відповідальності !!!!

img
Веселе ім'я 11.07.2018 19:44
з Вінниці

Директора коледжу  необхідно притягнути до кримінальної відповідальності та заставити виплатити моральну шкоду за безвідповідальні дії та невиправдані надії дітям і працівникам коледжу. Дякувати керівництву Вінницького національного аграрного університету, що не залишили викладачів і студентів в біді та підставити надійне плече!!!

img

Читайте також "Від Читачів"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Блоги