«Мислити без помилок» профілактика запобігання вчинення правопорушень із неповнолітніми особами, що перебувають у конфлікті із законом
08 серпня 2018
72 переглядів
«Мислити без помилок» профілактика запобігання вчинення правопорушень із неповнолітніми особами, що перебувають у конфлікті із законом
Читач написав на сайт: Впровадження системи пробації в Україні, особливості соціально - виховної та профілактичної роботи із неповнолітніми суб"єктами пробації. Залучення неповнолітніх осіб Калинівського РВ з питань пробації, що мають проблеми із законом до заходів, що будуть мотивувати зміни поведінки та мислення, тренінгове заняття "Як мислити без помилок"
Читач написав на сайт:

«Мислити без помилок» профілактика запобігання вчинення правопорушень із неповнолітніми особами, що перебувають у конфлікті із законом

 

Однією з важливих складових кримінально-виконавчої політики України, яка є основним вектором гуманізації цієї політики є розвиток напряму ресоціалізації осіб, засуджених за кримінальні покарання.

Кримінально-виконавчим законодавством ресоціалізація визначена як свідоме повернення засудженого до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві. Одним із основних засобів виправлення засуджених є соціально-виховна робота.

05.02.2015 № 160-VIII прийнято Закон України «Про пробацію», з метою створення повноцінної системи пробації в Україні у 2018 році було створено єдину Державну установу “Центр пробації” з підпорядкуванням їй уповноважених органів з питань пробації на місцях. Пробація - має головне завдання виправлення особи через виховання у суспільстві, прийшла на зміну попередній карній системі.

У світі вже більше 100 років існує пробація, яка має суттєві відмінності у побудові системи виконання покарань, альтернативних позбавленню волі. Ключовою відмінністю від існуючої в Україні системи виконання покарань, альтернативних позбавленню волі є її соціальна складова, яка включає заходи соціальної реабілітації, соціальної допомоги, ресоціалізації, заходи соціальної підтримки та контролю, що мають вирішити завдання попередження повторного вчинення нових злочинів клієнтами. Останні принципи та положення функціонування сучасної пробації викладені у рекомендаціях CM/Rec(2010)1 Комітету Міністрів Ради Європи, так званих Європейських правилах пробації. Цими правилами пробація визначається як система виконання у суспільстві покарань, призначених правопорушнику, що включає коло заходів виховного впливу, таких як нагляд, контроль та надання допомоги, що мають на меті залучення засудженого до суспільного життя та забезпечення безпеки суспільства. Зазначені заходи визначені завданнями однієї спеціальної служби, яка є їх безпосереднім виконавцем або координатором міжвідомчих заходів.

Соціально-виховна робота, передбачена таким видом пробації як наглядова, ст. 10 ЗУ «Про пробацію»: Наглядова пробація - здійснення відносно засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, наглядових і соціально-виховних заходів (надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги; сприяння працевлаштуванню; залученню до навчання; участь у виховних заходах і соціально-корисній діяльності; проведення індивідуально-профілактичної роботи). Нагляд -  визначено як заходи, які здійснюються органами пробації за місцем проживання, роботи та навчання осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності, з метою дотримання обов’язків, визначених законом та покладених на них судом. Здійснення нагляду за клієнтом пробації і корекція його соціальної поведінки забезпечує інтеграцію його у суспільстві.

Пробація щодо неповнолітніх, як зазначено у ст.12 ЗУ «Про пробацію» — це пробація стосовно осіб віком від 14 до 18 років, що здійснюється з урахуванням вікових та психологічних особливостей неповнолітніх, спрямована на забезпечення їх нормального фізичного і психічного розвитку, профілактику агресивної поведінки, мотивацію позитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків.

Органи пробації сприяють залученню неповнолітніх до навчання та здобуттю ними повної загальної середньої освіти. Крім цього, необхідне створення сприятливого соціального середовища, тому виховна робота щодо неповнолітніх може проводитися із залученням батьків (або їх законних представників), а в разі неможливості – залучення волонтерів пробації.

Неповнолітні засуджені по своїм соціально-психологічним характеристикам не є однорідною групою, а отже й виховна робота з ними має проводитися диференційовано. Диференційовані програми ресоціалізації доцільно будувати відповідно до різновиду соціальної дезадаптації, яка завжди є першоджерелом кримінальної поведінки.

Звертаючи увагу на вищевикладене, Калинівський районний відділ з питань пробації Філії Державна установа «Центр пробації» у Вінницькій області на постійній основі проводить,соціально-виховну та профілактичну роботу із неповнолітніми суб’єктами пробації як самостійно, так із залученням соціальних партнерів. Так 08.08.2018 року  працівниками Калинівського РВ з питань пробації було проведено тренінгове заняття «Як мислити без помилок». Метою даного заходу є – надання учасникам тренінгу інформації щодо особливостей помилкового мислення та його наслідків, спонукати до пошуку та змін своїх помилок у мисленні.

З огляду на поширення у суспільстві такого явища, як збільшення прояву агресивної поведінки серед підлітків, яка вважається «псевдопопулярністю», та має підтримку серед молоді, з числа осіб із диструктивною поведінкою, перебувають на обліках у соціальних службах як особи, що знаходяться у складних життєвих обставинах, а також інколи викликані негативною атмосферою у середині сім’ї, питання профілактики запобігання вчинення првопорушень серед молоді є не лише проблемою конкретно визначених органів виконавчої влади, а й суспільства загалом. Особа що здійснила проступок і отримала шанс на виправлення, та має бажання ним скористатись, часто зустрічає осуд оточення, опір, втрачає мотивацію до змін, що спонукає обирати хибний життєвий шлях, тому нам варто частіше замислюватись про те, що іноді від наших дій залежить і чиясь подальша доля.

 

Читають зараз: 1
(0)
Коментарі
img

Читайте також "Від Читачів"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Блоги