Обережно! Шахраї.
13 червня 2018
808 переглядів
Читач написав на сайт: Шахрайство – злочин, спрямований проти власності, розкрадання чужого майна чи права володіння на чуже майно шляхом обману або зловживання довірою. З розвитком інтернет-магазинів, набуло поширення шахрайство під час купівлі-продажу товарів за допомогою таких магазинів при виконанні безготівкових операцій. Шахраї вдосконалюють схеми обману, вигадують нові історії, аби налякати або ввести людей в оману і змусити їх до швидких і непродуманих вчинків.
Читач написав на сайт:

Шахрайство – злочин, спрямований проти власності, розкрадання чужого майна чи права володіння на чуже майно шляхом обману або зловживання довірою. З розвитком інтернет-магазинів, набуло поширення шахрайство під час купівлі-продажу товарів за допомогою таких магазинів при виконанні безготівкових операцій. Шахраї вдосконалюють схеми обману, вигадують нові історії, аби налякати або ввести людей в оману і змусити їх до швидких і непродуманих вчинків.

            Так,  на практиці все частіше зустрічаються випадки, коли особа надаючи дані своєї кредитної карти для отримання оплати за товар на вимогу шахраїв надає дані, за допомогою яких шахраї отримують можливість розпоряджатись її коштами. Для здійснення переведення на картковий рахунок необхідною інформацією є: банківські реквізити банку одержувача, прізвище ім’я по батькові та  номер рахунку, в жодному разі для проведення такої операції не потрібен PIN-код картки, CVV-код – це трьохзначний код для перевірки справжності Вашої картки під час оплати через Інтернет та здійснення інших видів операцій, який можна знайти на зворотному боці картки,  інші анкетні дані надані при отриманні кредитної карти.

            Також поширення набуло шахрайство при здійсненні передоплати за товари, коли замовлені товари отримуються не в належній  кількості  або невідповідної якості чи взагалі не надходять, щоб уникнути даного виду шахрайства користуйтесь послугами лише відомих інтернет-магазинів, уважно вивчайте  відгуки покупців про продавця та максимально з’ясовуйте особисті дані, зберігайте банківські квитанції про проведення оплати за товари.

Особливого поширення набули випадки шахрайства за допомогою послуг ПАТ «ПриватБанк» — «Операція без картки» та послуги «Приват 24», Дистанційне зняття коштів за допомогою послуги ПАТ «ПриватБанк» - «операція без картки».

Шахраї телефонують, представляються працівниками відділення того чи іншого банку й пропонують потерпілим підключити різного роду послуги, необхідні для безпеки їхнього власного відкритого карткового рахунку. Для цього пропонують повідомити алгоритм символів, які прийдуть в СМС-повідомленні для прийняття умов підключення послуги. Для здійснення своєї злочинної діяльності шахраям потрібно мати лише мобільний номер людини та картковий рахунок, що складається з 16 символів .

            Так лише протягом 2018 року по місту  Вінниці зареєстровано понад 600 кримінальних проваджень за ознаками кримінального правопорушення передбаченого 190 КК України, левову частку з яких складають шахрайства через інтернет-магазини при здійсненні безготівкових операцій.

У разі якщо ж все-таки не вдалось оминути пастки шахраїв негайно звертайтесь до банку, яким  видано картку  з приводу оспорювання транзакції та до органів поліції про вчинення шахрайських дій.

Прокурор Вінницької місцевої прокуратури О.С. Ужвак

Читають зараз: 1
(0)
Коментарі
img

Читайте також "Від Читачів"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Блоги