Рятуємо лелек від голоду
11 липня 2018
5
28 переглядів
Рятуємо лелек від голоду
Читач написав на сайт: У селі Борсків Тиврівського районну люди врятували лелек.
Читач написав на сайт:

     

          Вже більше десяти років як на вулиці Набережній села Борсків оселилися лелеки. Звичайно, хазяї зраділи, коли до них у двір прилетіли птахи, адже вони, згідно прикмет, приносять із собою стільки добра. Але весь час лякало те, що лелеки звили гніздо на електичному стовпі. Щороку птахи поверталися у свою домівку та ремонтували її. Гніздо ставало все більшим, після зими та дощу ставало важчим і налягало на провода, старенький стовп ледве-ледве його витримував, тому мешканці вулиці неодноразово зверталися до працівників Тиврівського ЕМ. Чергова бригада приїжала на виклик, але нічого зробити не можли, адже ніхто не хотів зруйнувати житло птахів. В тому році нарешті посавили на вулиці нові стовпи, лінію електромереж приєднали до іншого стовпа, а лелеки залишилися на своєму місці.

       Цієї весни птахи прилетіли досить рано, тому їм довелося пережити і сніг, і мороз. Але, незважаючи на негоду, у пари з'явилися три пташенятка. Все було б добре, якби не цьогорічні дощі та сильний вітер...гніздо почало руйнуватися. У перші вихідні липня лелеки впали разом з частиною гнізда. Великі та один маленький птах залишилися на стовпі, а два інших опинилися на землі...Коли  ми їх знайшли, подумали, що вижив тільки один, другий був без однак життя, але забрали обох, обстеживши було видно, що обидва вижили, щоправда у одного зломане крило. Одразу зателефонували до ДСНС, повідомили про проблему, на що працівники служби з надзвичайних ситуацій відповіли, щоб ми своїми силами вирішували ситуацію. Сусіди почали допомагати хто чим може, забрали в нас лелек до себе, бо ми тільки на вихідні приїжаємо. Односельчани приносять різноманітну їжу, але птахи до свого раціону вимогливі. За два тижні здоровий лелека значно підріз, не боїться людей, навіть, встигає обрати меншого, в якого зламане крило...Ще трохи часу, він розправе крила та полетить,а от яка доля буде в меншого птаха - невідомо. 

        Здавна вважалося, що пара  лелек, що гніздиться поруч, приносить в дім щастя, багатство і добробут, а також новонароджених дітей) Пернатим потрібна наша допомога! Основний корм лелек – це комахи, риба, земноводні, гризуни. Рослинну їжу ці птахи не вживають, тому зерно, хліб, варену картоплю птахи їсти будуть. Вони полюбляють рибу, м’ясо або яйця. Тому наші лелеки виглядають чоловіків, які повертаються з риболовлі, чекають дачників, які привезуть м'ясо (може бути у вигляді відходів: курячі голови, тельбухи та ін.), а місцеві підгодовують яйцями та іншим. Допомагаємо природі, тоді наше довкілля буде затишним і красивим.     
Юлія Бондарчук

Читають зараз: 1
(5)
Коментарі
img
img
Yulenka Bondarchyk 11.07.2018 12:58
з України
img
Yulenka Bondarchyk 11.07.2018 12:58
з України
img
Yulenka Bondarchyk 11.07.2018 12:58
з України
img
Yulenka Bondarchyk 11.07.2018 12:58
з України
img
Веселе ім'я 11.07.2018 22:17
з України

Огpомное  спасибо  всем  кто  помогает  поднимать  на  ногитаре пернатых.


Читайте також "Від Читачів"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Блоги