Вчіться говорити з природою на «Ви»
11 червня 2018
92 переглядів
Вчіться говорити з природою на «Ви»
Читач написав на сайт: Диво дивне твориться на наших очах. Навіть в сільських крамницях нашого переважно аграрного краю все рідше можна зустріти звичайну ручну косу.
Читач написав на сайт:
  • Диво дивне твориться на наших очах.
  • Навіть в сільських крамницях нашого переважно аграрного краю все рідше можна зустріти звичайну ручну косу. Сонце цього споконвічно незамінного інвентаря вже заходить. Йому на зміну прийшла механічна ручна косарка. І хоч вік звичайної коси в сільській місцевості буде довшим, скоро і там їй висловлять глибоку вдячність і відправлять на заслужений відпочинок.
  • Все нове до часу, поки його застосування не буде опробуване практикою, поряд з полегшенням нашої праці здатне принести і розчарування.

Як оцінює механічну косарку сама рослина ?

Нема нічого складнішого як працювати з живим організмом. Біологічні потреби рослини аж ніяк не співпадають з завданнями, які ставить перед нею господар. Вона, образно кажучи, не зацікавлена в тому, щоб наростити нам побільше продукції. Її не можна примусити робити те, що йде в розріз з непорушними законами природи, за якими вона розвивається. Рослина ніколи не скаже нам, що їй потрібно в даний момент, проте покарає низькою продуктивністю, якщо ми по своєму нігілізму порушимо ці закони.

Ручну косарку стали широко застосовувати для догляду за зеленим покривом в містах та інших населених пунктах. Для того, щоб газон був довговічнішим, багаторічній траві потрібно дати можливість хоч один раз за літо вижнути волоть, а ще краще зацвісти. Ця вимога випливає з біологічної потреби, заради якої існує будь який живий організм та якомога довше залишається в репродуктивному віці і дає якомога чисельніше потомство. На підтримання потреби багаторічної трави і повинні бути направлені технологічні прийоми її вирощування. Але такі прийоми повинні, разом з тим, забезпечувати добрий побічний ефект у вигляді максимального врожаю. Будучи кілька разів підряд зрізаною до викидання волоті (до формування потомства), рослина втрачає сенс життя і відмирає. Травостій зріджується, газони лисіють. Наша спокуса так легко і швидко постригти дорого нам обходиться. Через 2-3 рази на ньому, взагалі не буде суцільного покриву. До прикладу: обірвіть повністю паростки пророслої в погребі морквини і вона тут же почне гнити.

Не потрібно також забувати, що у випадку природного відмирання в багаторічної рослини надгнилої маси, поживні речовини, що містяться в ній, перекачуються в коріння, тоді як при споживанні вони для рослини втрачаються разом з відчудженною травою. В результаті рослина постійно слабшає. Це друга шкода, яку приховує в собі часте скошування і, разом з тим, підстава для необхідності підживлення травостою.

Таким чином, для підтримування довговічності зеленого покриву доцільним слід вважати дворазове його скошування в вологі роки та за умови його підживлення і доброго розвитку рослин число укосів допустимо збільшувати.

На яку висоту скошувати травостій?

Для утворення нових після скошування пагонів рослині потрібен екстрений запас поживних речовин, який би вона могла задіяти в короткий період, зимові запаси таких речовин , що містяться в корінні, використані на формування першого укосу. Тепер рослина може розраховувати лише на той невеликий їх резерв, що ще залишився в нескошеній стерні. Щоб не лишити її і цього запасу, скошувати травостій потрібно на висоті 4-4.5 см. Нижче скошування веде до негативного результату. До того ж надто низький зріз в поєднанні з розмочаленням ріжучою струною стерні шкідливо впливає на формування нових пагонів. Але хіба у всіх є таке розуміння? Часто бачимо, що косарка не косить, а бриє. Робітників, яких залучають до скошування, ніхто не інструктує. Цю важливу справу віддають на відкуп дядькам, пізнання яких закінчуються на тому, що вони вміють тримати в руках косарку. А шкода. В структурах міста, які займаються доглядом за довкіллям, повинні бути компетентні люди, які вміють говорити з природою на «Ви»! Це не другорядне.

В. К. Шелест

В. Д. Плахотнюк

Читають зараз: 1
(0)
Коментарі
img

Читайте також "Від Читачів"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Блоги