Вінницькі ветерани

В Україні дедалі частіше можна почути, що хтось отримав грант на власний бізнес.  А нині можливість отримати кошти під реалізацію свого проекту особливо мають ветерани війни і їх родини.  Тому вирішили розповісти детальніше про це.

Ні перевестися, ні повернути групу, ні отримати військовий квиток досі не може військовий Андрій Добровольський. Дружина захисника зверталася до усіх можливих структур, щоб добитися справедливості для свого чоловіка.

Сьогодні вшановуємо ліквідаторів наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття — аварії на ЧАЕС. Разом з чоловіками у зоні лиха працювало понад 300 вінничанок. Спогади 90 з них зібрані у книзі «Полинові шляхи вінничанок». Вони згадують, як це було тоді, у 1986-му, після вибухну ядерного реактора.

Сьогодні, 16 січня, День пам’яті захисників Донецького аеропорту (ДАП). Кіборгами їх назвали вороги. Чотири дні і ночі провів у ДАП під обстрілами журналіст Сергій Лойко, після чого написав книгу «Аеропорт». Це видання є у нашій обласній бібліотеці.

Можливість застосувати російським агресором ядерну зброю — одна з найбільш обговорюваних тем наших днів. Що думають з цього приводу вінничани, які стикалися з ядерним вибухом — ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній станції (ЧАЕС)?

У перші дні російського вторгнення Ольга Твердохлібова просилася у військкомат добровольцем на фронт. Їй відмовили. Відповіли, що найбільше нашим воїнам потрібно її слово. Про цей випадок дуже швидко довідалися не лише в Україні, а й за межами держави. Написали матеріали в Румунії, Польщі та Італії. Журналіст «20 хвилин» зустрівся із жінкою та дізнався подробиці.

Бойовий медик 53-ї бригади сержант Ігор Слівка загинув 22 лютого під час мінометного обстрілу. Його мати-волонтер неодноразово їздила у район АТО/ООС. Прощання із захисником відбудеться у п’ятницю, 25 лютого, у його рідному Могилів-Подільському.

«Руський мір постукав у мої двері — загинув брат Денис», — так написав у Фейсбуці Дмитро Кононеко. Брати-двійнята удвох захищали рідну землю, тільки служили у різних підрозділах. Життя Дмитра обірвалося 19 лютого під час мінометного обстрілу. Сотні людей прийшли віддати данину шани захиснику країни.

Захисник Донецького аеропорту, боєць 93-ї бригади розповів, як лікувався у госпіталі для ветеранів війни у Вінниці. У понеділок поступив, а в середу повернувся додому, бо не мав грошей на лікування. Що кажуть у госпіталі?

Мобільний офіс на колесах почав працювати у ветеранському просторі Veteran Hub. Якщо учасник бойових дій (УБД) не має можливості приїхати до Вінниці, щоб вирішити своє питання, він може запросити фахівців до себе. На яку допомогу можна сподіватися? До кого уже виїжджали? Звертаємо увагу на особливість роботи офісу.

keyboard_arrow_up