Найстарішому фронтовику Вінниці уже 102 роки

Найстарішому фронтовику Вінниці уже 102 роки

Точної цифри, скільки залишилося фронтовиків – тих, які зі зброєю в руках воювали проти німецько-фашистських загарбників, не можуть назвати ні в міській, ні в обласній владі. Такий облік не передбачено законом, пояснюють чиновники. Зате повідомили, що у Вінниці проживає два ветерани війни, яким по сто років, ще одному – 102 роки.

Останній Герой Союзу

- Останній з вінничан Героїв Радянського Союзу Іван Платонович Ковальов проживає у селі Тарасівка Жмеринського району.

- Держава не виділяє в окрему графу фронтовиків, - пояснила начальник відділу моніторингу департаменту соціальної політики Інна Волохата. - Законом  «Про статус ветеранів війни і гарантії  їх соціального захисту» передбачено ведення обліку таких категорій: «Учасники бойових дій», «Інваліди війни» та «Учасники війни». До учасників бойових дій належать не тільки ті, хто воював у роки Другої світової війни з фашистами. До таких входять воїни-«афганці», ті, хто служив в інших «гарячих» точках. До категорії  «Інваліди війни» також входять не тільки ті, хто отримав інвалідність на фронтах Другої світової.  Учасники війни – це ті, хто допомагав  виборювати перемогу над ворогом у тилу, тобто вони не були на фронті.

Фахівці названого відділу окремо виписали учасників війни, вік яких 85 років, тобто у рік закінчення війни їм було 16, і старші. Таких в області нараховується 441 особа ( у 2015-му їх було 538).

У міській владі нарахували  493 ветерани минулої війни, які проживають у Вінниці. Два роки тому, у 2014-му, їх було 752 (облік почали з тих, кому у рік закінчення війни виповнилося 17 і старших).

Найстаршим у цьому списку є Георгій Іванович Дев’ятисильний. 7 квітня йому було 102 роки. Він колишній партизан. Вінниця стала його рідним містом у 1986-му, коли перебрався сюди з Прип’яті після аварії на Чорнобильській атомній. На жаль, з рідні у чоловіка нікого не залишилося. Доглядають його двоє опікунів і сусідка.

Першого травня «стукнув» 100-річний ювілей інваліду війни вінничанину Федору Олександровичу Радзімовському. А його тезку Федору Івановичу Бондарю стільки ж буде восени нинішнього року – 22 жовтня.

Уже 99 років за плечима ще двох вінничан - у ветеранів війни Василя Микитовича Носолюка та Миколи Васильовича Ляшенка.

Єдиний Герой Союзу залишився серед живих – Іван Платонович Ковальов. Колишній боєць диверсійного підрозділу, який здійснював операції переважно у тилу ворога, нині проживає у селі Тарасівка Жмеринського району.  

Довідка

Число учасників бойових дій на території області збільшилося приблизно у два рази. На перше травня нинішнього року їх нараховується майже 14 тисяч осіб. Це пояснюється тим, що до цієї категорії включено учасників АТО. Їх нараховується 7,5 тисячі, ще 125 «атовців» отримали інвалідність.

Допомога ветеранам до 9 травня

Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» ветеранам війни передбачена виплата щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги.

Урядом 2 березня 2016 року прийнято постанову № 141 «Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Отже, цього року щорічна разова грошова допомога до 5 травня надаватиметься у таких розмірах:

– інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

                   інвалідам I групи – 2975 гривень;

                   інвалідам II групи – 2600 гривень;

                   інвалідам III групи – 2310 гривень;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 2975 гривень;

– учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 920 грн.;

– членам сімей загиблих, та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге – 465 грн.;

– учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 170 грн.

 Фінансування виплати здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті ветерана до 5 травня.

Читайте більше про ветеранів Другої світової війни у рубриці: Вінницькі ветерани

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:16 Про що потрібно знати, якщо у вас сезонна алергія? Розповідає професорка медичного університету 20:55 Дівчатам та жінкам не можна в церкву в штанах? Це вигадка — сказали в ПЦУ 20:05 У Вінниці завершився чемпіонат міста з волейболу серед чоловіків сезону 2023–2024 photo_camera 19:40 Юлія Тимошенко вимагає негайної відставки Сольського з посади міністра аграполітики (Прес-служба ВО "Батьківщина") Від читача 18:08 Присвоєння звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ посмертно Бондаренко Ігорю Вікторовичу 19:30 Дощі і пил із Сахари. Коли до Вінниці повернеться сонце? 19:09 «Чому їм можна, а нам ні?» Через незаконне будівництво у селі Прибузьке затоплює ліс photo_camera 19:03 Майже 200 тисяч гривень для ЗСУ: у Вінниці завершився благодійний шкільний марафон photo_camera 18:36 У світі відзначили День книги. Що почитати у вінницьких авторів та авторок 18:34 П’ять років позбавлення волі за розбещення дітей: суд виніс вирок чоловіку 18:30 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 18:13 Зловили ухилянта-екстремала. Він плив на надувному матраці до Молдови play_circle_filled photo_camera 17:25 Вимагав 2 тисячі доларів за нерозкриття ДТП. На Вінниччині затримали в.о. командира photo_camera 17:07 На Вінниччині підприємствам ввели обмеження використання електрики 17:02 «Реальні смертники: ми по них б’ємо, а вони все одно повзуть» — Як вчитель став військовим 16:55 Конкурс із закупівлі послуг з підготовки грантових заявок для бізнесу (Прес-служба Спілки підприємців "Стіна") 16:07 Була піна та мертва риба. Екоінспекція перевірила воду в озері «Миру» 16:00 Зубки як у казці: історія успіху клініки "ПАВЛІН" (Новини компаній) 15:10 Малюють місця сили Вінниччини. Стартував восьмий пленер «Кращий художник» 14:03 Вінницький суд виніс вирок громадянину Молдови. Він переправляв чоловіків за кордон
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up