А ви знали, що голуби можуть бути небезпечними?

А ви знали, що голуби можуть бути небезпечними?
  • Голубів у містах завжди дуже багато. Тут вони мають хороший доступ до їжі
  • Часто на смітниках, де вони харчуються, є збудники різних інфекцій
  •  Деякими із них може заразитись людина: через брудні руки, часточки пір'я, повітря та пил

 

Проблема наявності голубів складна і неоднозначна. Вони, як і загалом усі елементи живої природи, можуть бути як корисними, так і небезпечними. Голуби — це абсолютні урбаністи. Їх дуже багато у містах через те, що:

  • є багато теплих приміщень, де вони можуть зимувати (горища, склади, автовокзали),
  • доступність їжі,
  • постійне розмноження,
  •  невелика кількість хижих птахів.

- Голуби, яких ми бачимо на вулицях міста, - це одомашнені голуби, вони можуть сягати навіть досить великих розмірів, - зазначає Олександр Матвійчук, орнітолог та доцент кафедри біології Вінницького державного педагогічного університету. - Для них достатньо їжі довкола. Тож підгодовувати їх не потрібно. Небезпечно те, що вони харчуються на смітниках, адже там найчастіше є збудники різних інфекцій, зокрема тих, якими може заразитись людина. Проте, якщо вилучити цю ланку природнього ланцюжка, то вся екосистема може зруйнуватись, або видозмінитись. Любителі голубів дуже негативно налаштовані проти хижих птахів, соколів, яструбів, і кажуть, що їх треба винищувати. Але, насправді, вони є своєрідними фільтрами. Вони обирають собі у жертви потенційно хворого голуба, який може бути носієм багатьох хворіб.

Відео дня

Хворого голуба можна впізнати за такими ознаками: тварина роздута, на слизових оболонках помітні виділення, оперення не гладке, тримається окремо від зграї. Орнітолог наполягає на тому, що голубів годувати не потрібно. Тим самим люди штучно збільшують їхню кількість і можливість розповсюдження різного роду інфекцій. Навіть годівнички для синичок, які ми робимо узимку, потрібно майструвати так, щоб голуби не мали до них доступу.

На що хворіють голуби?

- Птахи можуть бути переносниками більше сотні різних видів мікробів. Звичайно ж, не всі вони передаються людині. Голуби можуть заразити людину деякими вірусними, бактеріальними, грибковими і паразитарними хворобами, - застерігає Тетяна Вороновська, спеціаліст ГУ Держпроспоживслужби у Вінницій області. До прикладу, збудники орнітозу потрапляють у організм людини через слизову оболонку дихальних шляхів і вражають легені. Людина може заразитися при прямому контакті з хворими птахами, або шляхом вдихання частинок фекалій, слизу.

Як себе вберегти?

Правила профілактики зараження інфекціями голубів:

  • не варто занадто близько контактувати з вуличними або декоративними птахами;
  • не можна вживати їжу, або воду під час годування голубів на вулиці;
  • не варто дозволяти дитині занадто близько підходити до голубів на вулиці і годувати їх з рук;
  • обов’язково ретельно мити руки та обличчя після того, як Ви або дитина годували птахів;

Як зазначає орнітолог, попри неприємності, які можуть завдати голуби, ці птахи є естетичною окрасою міста. Але все ж для того, щоб уберегти своє здоров’я, слід просто дати птахам спокій та не чіпати їх.

Цей матеріал було підготовлено в рамках програми міжредакційних обмінів за підтримки національного фонду на підтримку демократії NED.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Олексій

    Ну не сотні видів хвороб, а десь з 15-20 хвороб у них поширені, з них небезпечних для людини 5-8, ну якщо пташинне лайно явно зїсти, то ще з 5 до цього списку приєднаються. Без образ, але наша сповивслужба не копенгаген у таких питаннях.
  • Tima <aka> Timoti

    Голуби летят над нашей зоной <lol
  • Алекс

    Ірина СКИшляк к чему этот текст нечем заняться решили попиарится на птицах У нас местные журналисты пишут обо всем и ни о чем лишь бы писать и бабло рубить
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera 14:04 Через два роки вінницькі ліцеї перероблять у гімназії та школи. Пояснюємо рішення виконкому 13:13 Обгін по зустрічній закінчився автотрощею. Постраждала 13-річна дівчинка photo_camera Від читача 15:02 Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 12:10 Лабораторія ДІЛА - не лише про дослідження, а про турботу до команди, благодійність та підтримку госпіталів (новини компаній) 12:02 Окупанти втратили ще 870 солдатів та два засоби ППО — Генштаб ЗСУ 11:01 У Вінниці знеструмили 10 вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення 11:00 Що таке вініри? Де їх встановити у Вінниці (партнерський проєкт) 10:10 «Ця картина — не порнографія». Чому через роботу вінницького художника спалахнув скандал photo_camera 09:35 Мікрорайон Слов'янка та ще п'ять вулиць без води. АДРЕСИ 09:05 Наші оборонці вночі знищили ворожий бомбардувальник, 15 ракет та 14 ударних безпілотників 08:40 Вентиляція та димовідведення: як обрати оптимальне обладнання для вашого будинку (Новини компаній) 08:29 Сьогодні вітаємо Івана та Єгора. Історія, заборони та прикмети 19 квітня 21:28 «Це поставить хрест на Буші». Власники екосадиб проти створення кар'єру у заповіднику photo_camera 21:01 Судитимуть браконьєрів, які хотіли поласувати рибкою за 174 тисяч гривень 20:25 «Це конкуренти поширюють чутки, що нас уже нема». Інститут землеустрою продовжує працювати 20:03 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:40 Будівельні та ремонті послуги по дому. Актуальні оголошення від вінницьких компаній 19:17 Суддя з Тульчина наїхав на поліцейського. Покарання винесли лише одному — копу play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up