Підступна глаукома (Новини компаній)

Ми часто чуємо серед грізних очних діагнозів - «глаукома». Отож, що це за захворювання? Хто належить до групи ризику? Як діагностується ця хвороба і які існують методи її лікування.

Глаукома – це група захворювань, що характеризується ураженням зорового нерву, часто супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску, змінами поля зору та призводить до зниження зорових функцій і сліпоти.

ЇЇ відносять до багатофакторних захворювань, причинами виникнення можуть бути: спадковість, індивідуальні особливості будови ока, патології серцево-судинної, нервової та ендокринної систем.

Ви належите до групиризику, якщо:

  • Хтось з ваших родичів хворів на глаукому.
  • Ви маєте діабет, гіпертонію, патологію щитовидної залози.
  • У вас короткозорість.
  • Ви протягом довгого часу вживаєте гормональні препарати, наприклад, у медичних мазях або в астматичних аерозолях.
  • Ви колись мали травму ока.
  • Вам більше 45 років.

Діагностика глаукоми грунтується на трьох основних критеріях: внутрішньоочний тиск (який може підвищуватися або залишатися в межах низьких значень); характеристика поля зору (яке звужується на периферії і в центрі); ознаки пошкодження диска зорового нерва (розвитку специфічної атрофії).

Нараховують десятки різних форм глаукоми, найбільш часта з них – первинна відкритокутова глаукома, що є генетичнозумовленим захворюванням. Факторами ризику є спадковість, вік, аномалії рефракції (короткозорість, далекозорість, астигматизм), супутні захворювання( артеріальна гіпо- та гіпертонія, цукровий діабет, ендокринні порушення, атеросклероз тощо). 

У більшості випадків відкритокутова глаукома виникає і прогресує непомітно, іноді хворі скаржаться на періодичну появу райдужних кіл при погляді на світло і затуманення зору. 

Існують й інші форми глаукоми, такі, як вторинна, закритокутова, змішана тощо, але складність діагностики потребує встановлення діагнозу фахівцем.

Критеріями виявлення глаукоми та оцінки глаукомного процесу є складна діагностика, що дозволяє виявити захворювання на ранніх етапах: оптична когерентна томографія, тонометрія - вимірювання рівня внутрішньоочного тиску, ком'ютерна периметрія - визначення поля зору.

Лікування захворювання може бути консервативним і хірургічним. Консервативне базується на призначенні нейропротекторної терапії - препарати, що нормалізують підвищений внутрішньоочний тиск та ті, що покращують кровообіг в системі зорового нерва.

Лазер і інші методи мікрохірургії застосовуються при відсутності ефекту від консервативного лікування. У наш час такі операції виконуються швидко і безболісно, мають короткий реабілітаційний період і не мають серйозних ускладнень. У деяких випадках операції необхідно проводити повторно. 

При відсутності адекватного лікування може розвинутися абсолютна глаукома, для якої характерна повна сліпота і сильний біль в області ока.

Глаукома - це складне хронічне захворювання, одна з найвизначніших причин різкого зниження зору та сліпоти в усьому світі, самолікування чи поради сторонніх може призвести до критично важких наслідків, а діагностика та оцінка ефективності лікування потребують складних і глибоких обстежень. Тому надважливо перебувати під постійним плановим контролем офтальмолога, детально дотримуватись плану обстежень та лікування для збереження зору на тривалі роки.

«Позбутися» глаукоми неможливо, але досягти стійкої ремісії , стабілізації та збереження зору в продовж всього життя людини реально, при умовах ранньої та своєчасної діагностики, точного дотримання плану лікування та обстежень в динаміці.

Ми маємо чудовий досвід у веденні пацієнтів з глаукомою. Звертайтеся за консультацією!

Наказ МОЗ України № 948 від 17.08.2017
м. Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 53 тел. (097)369 71 05

Малачкова Наталя Валентинівна - завідуюча кафедрою очних хвороб Вінницького національного медичного університету, кандидат мед. наук, лікар Центру Зору Оптимал тел. (067)452 75 40

Радьога Катерина Михайлівна - заступник головного лікаря з лікувальної роботи Центру Зору Оптимал тел. (097)611 15 22
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія воїна з батальйону НПУ «Захід» 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука 10:30 Адреси, де у Вінниці 25 квітня тимчасово не буде світла чи води 09:30 Ліквідували ще 1040 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 25 квітня 09:25 ТОП заклад Вінниці, що має дитячу кімнату - справжній відпочинок дітям та батькам (партнерський проєкт) 08:30 Сьогодні вітаємо Марка та не кричимо на дітей. Історія та прикмети 25 квітня 08:20 Будівельні та ремонті послуги по дому. Актуальні оголошення від вінницьких компаній
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up