Фестиваль "Острів Європа". Програма 16 червня: люди у капелюхах, жінки про війну, Острів Кемпа і вечірка фесту

Фестиваль "Острів Європа". Програма 16 червня: люди у капелюхах, жінки про війну, Острів Кемпа і вечірка фесту
  • Протягом 15-17 червня на 10 open-air локаціях фестивалю "Острів Європа", відвідувачі зможуть відчути атмосферу «літературного безвізу», який органічно поєднає європейських митців з їхніми українськими колегами.
  • Фестиваль збере письменників, діячів мистецтва та інтелектуалів з України, Білорусі, Польщі, Чехії, Вірменії, Ізраїлю, Швейцарії, Канади та США. 

Щодня на Майдані Незалежності проходитимуть дискусії та події міжнародної програми, сходи колишньої переправи через річку перетворяться на простір поетичних читань, а сад Музею Коцюбинського радуватиме вечірніми літературно-музичними перформансами Мар’яни Савки, Олени Гусейнової, Катерини Калитко та концертом нового проекту Сергія Жадана, Олега Каданова і Євгена Турчинова «Лінія Маннергейма». 

Найбільш інтригуючими та експериментальними стануть читання на острові Кемпа, який майже десятиліття не був включений у суспільне життя містян. Через «тихе» мистецтво – літературу – організатори спробують зафіксувати унікальність цього простору з огляду на його недоторканість і природну екосистему, керуючись гаслом «364 дні Кемпа – 1 день Фестивальний».

 

Відео дня

Програма фестивалю на 16 червня:

11.00, Європейська площа
Старт Блумсдею у Вінниці.
16 червня 1904 року дублінець Леопольд Блум вийшов на прогулянку містом. Упродовж близько тисячі сторінок Джойсового роману «Улісс» він блукає широтами цивілізацій, розуму й чуттів, щоб довести нам — світ ніколи не може бути зрозумілим та легким, але його краса від того не меншає. Якщо ви побачите цього дня у Вінниці людей в капелюхах, з тростинкою чи з метеликами, не дивуйтеся — триває ж бо Блумсдей! Долучайтеся до найшаленішої і найзагадковішої події фестивалю «Острів Європа», яка навчить вас любити місто й літературу в нерозривному поєднанні.

11.00-11.50, Батискаф
Дискусія «Велика промоція малих літератур, або Туди і звідти». Учасниці: Поліна Городиська, Юлія Джугастрянська, Анастасія Левкова, Ядвіґа Сковрон, Софія Челяк. Модераторка – Ольга Вишня.
Чільні літературні менеджерки країни, озброєні кейсами зі свого досвіду, поміркують про те, як, із чим і навіщо камерні літератури рухаються у великий світ.

12.00-12.45, Тераса Книгарні «Є»
Презентація збірки президента Українського ПЕН-центру Миколи Рябчука (Львів/Київ) «До Чаплі на уродини». Модератор – Олександр Вешелені.
Абсурдизм і парадоксальність, сюрреалістичність і вишукана іронічність, які тісно поєднуються з гарячим співчуттям, затамованою ліричністю й легкою меланхолійністю – це і навіть більше проступає у прозових текстах Миколи Рябчука, в яких легко побачити химерну бароковість пізньорадянської доби.

13.00-13.45, Тераса Книгарні «Є»
«Жінка мовить… про війну»: Олена Стяжкіна (Донецьк) і Оля Гнатюк (Варшава).
ХХ століття принесло непосильну вагу світових катаклізмів, в яких дуже часто губилися індивідуальні голоси. Але вони не зникли назавжди. Найменш помітні у великих історіографічних баталіях жіночі голоси щораз частіше дають
нам правдиве свідчення того, чим була, є і прагне бути війна, коли вона приходить у життя людей. Перша та Друга світові, табірні і шахтарські бунти, окупація та війна ХХІ століття – усе це неможливо уявити без текстів, написаних відважними, уважними до деталей і людяними жінками.

14.00-15.30, Острів Кемпа
Читання «На острові»: Альгерд Бахаревіч (Мінськ), Олена Гусейнова (Київ/Помічна), Остап Сливинський (Львів).
Реєстрація у формі у формі https://bit.ly/2Ls2kg3. Кількість місць обмежена! Оплата трансферу на острів – 100
грн. Троє оповідачів запросять слухачів на свої острови блукань, відродження, забуття і повернення, щоб забрати часточку пережитого на правий і лівий берег Південного Бугу.

16.00-16.50, Майдан Незалежності
«Роман з містом»: читання-дискусія за участю Катерини Калитко (Вінниця/Сараєво), Максима Дупешка (Чернівці), Вікторії Амеліної (Львів). Модераторка – Анна Вовченко.
Сучасна європейська культура неможлива без діалогу з містом як точкою творення ідей і становлення характерів. Протягом дискусії матимемо нагоду поміркувати, чим є місто в сучасній українській літературі, що нині відновлює традицію модерного діалогу з простором, перервану загибеллю Розстріляного відродження, як воно стає літературним персонажем та впливає на авторів, їхніх персонажів і читацьку візію власного майбутнього.

17.00-17.50, Сходи на Кумбарах
Поетичні читання Сергія Жадана (Харків/Старобільськ) і Олега Каданова (Харків/Івано-Франківськ).
Поет, що рухається до музики, та музикант, що шукає поетичного вислову. Впіймати хвилю і ритм одне одного вдається не завжди, але просторі харківські майдани здатні звести тих, хто звик бачити більше, аніж звичне око.

18.00-18.50, Майдан Незалежності
Авторська зустріч з Даною Ґріґорчеа (Бухарест/Цюрих). Модераторка – Катерина Калитко.
Як ландшафт впливає на особистість, яка виростає у ньому? Чи може одна людина змінити щось у теперішньому бурхливому світі? Як із чужинця і зайди перетворитися на людину, що зшиває роздерту цілість? Як зберігати рівновагу між множинними ідентичностями? Про це та інше поговоримо з румункою із Цюриха, чий найсвіжіший роман уже встиг стати швейцарським бестселером.

19.30-20.30, Майдан Незалежності
Авторська зустріч з Веронікою Мурек (Катовіце). Модератор – Остап Сливинський. Перекладає Ксенія Чикунова. 

Відчуття, що можна прочинити невидимі двері і провалитися в абсолютно химерний світ на споді звичного, відвідувало, мабуть, кожного з нас. Одна з найяскравіших письменниць нового покоління польської літератури у власний, дуже особливий спосіб поведе у мандрівку, де сон переплітається з реальністю, а пам’ять і уява розставляють пастки на полі досвіду.

21.00-22.00, Сад музею Коцюбинського
Концерт «Лінії Маннергейма»: Сергій Жадан, Олег Каданов, Євген Турчинов. Вхід вільний. «Лінія Маннергейма» – це проект, який об’єднує в собі різні концепції звучання, відновлює розгромлені комунікації, зашиває реальність струнами і жилами. «Лінія Маннергейма» – це наче звукова стіна, яка стримує проникнення тиші в твою реальність, це сигнал для тих, хто намагається вигребти з чорної води на берег, для тих, чиє почуття ритму межує з почуттям любові, і чиє розуміння акустики переплітається з розумінням законів природи.

22.30-24.00, Кінотеатр «Чорна кішка, білий кіт»
Ретроспектива фільмів Ігоря Савченка. Показ стрічки «Тарас Шевченко» (1951).
Фільм, який створив кінематографічний образ українського поета і художника на десятиліття. Режисер інтуїтивно відчув паралель між долею Шевченка на засланні та актуальним становищем на “архіпелазі ГУЛАГ”. У 1952 на VII Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах було вручено особливий почесний диплом за режисуру Ігорю Савченку і премію за акторську роботу Сергію Бондарчуку.

23.00-02.00, Батискаф
«Острівна республіка»: відкрита мистецька вечірка фестивалю. У програмі: виступи Віка Коврея, Богдана Куценка і Володимира Войчишина, Дарини Гладун, Лесика Панасюка, Тані Ша і Олени Львової («12 дуетів»), Богдана-Олега Горобчука і Елли Євтушенко («Микола і телевізор»)
Ніщо не об’єднує так, як мистецтво. А особливо – мистецтво під покровом ночі. Вечірка фестивалю «Острів Європа» об’єднає учасників та відвідувачів, поетів та музикантів, людей з різних куточків України та світу на «золотому перетині» Острівної республіки.

Читайте також:

Фестиваль "Острів Європа". Програма 17 червня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
16:46 ТОП 3 ідеї, як відсвяткувати день народження сучасного підлітка у Вінниці (партнерський проєкт) 16:19 Сьогодні у Вінниці завершують опалювальний сезон 15:30 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (Новини компаній) 15:21 З палаючої квартири на вулиці Дачній у Вінниці врятували чоловіка Від читача 00:11 Учні з Вінниці здобули призове місце на Таборі підприємництва у Львові 15:15 Власна справа від 100 тисяч гривень: який готовий бізнес можна придбати у Вінниці photo_camera 14:24 Чемпіон підняв гирю 220 разів. В області визначили найкращих спортсменів серед аграріїв 14:14 У лабораторії виготовляли кілограм амфетаміну на місяць і збували через мережу клієнтів у Вінниці play_circle_filled photo_camera 13:20 Напівфабрикати: шкода чи користь? (партнерський проєкт) 13:16 Внаслідок масштабного обстрілу 22 березня пошкоджені всі енергоблоки на Ладижинській ТЕС 12:57 Чому «Долина» має забрати водомати з Вінниці? Отримали пояснення від мерії 12:12 Судитимуть ділків, які пропонували «посприяти» отримати посаду ректора медуніверситету 12:06 «Дуже вчасно! Дуже красиво й потужно!» Чим вразив концерт-реконструкція у Вінниці? play_circle_filled photo_camera 11:22 Уряд уточнив перелік ВПО, які отримуватимуть допомогу на проживання. Що нового? 11:10 Дитяча стоматологія у Вінниці: обирайте кращих дитячих стоматологів! (партнерський проєкт) 10:21 Де у Вінниці 28 березня не буде світла, гарячої та холодної води. Адреси 09:36 Вночі ворог застосовував стратегічну і тактичну авіацію, атакував кількома хвилями дронів 09:11 «На щиті» повернувся додому Андрій Цвях. Сьогодні Героя проводжатимуть в останню путь 09:00 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 08:17 Сьогодні відзначають Всесвітній день історика. Історія, заборони та прикмети 28 березня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up