Як ми будемо обирати сімейного лікаря? Інструкція та відповіді

Як ми будемо обирати сімейного лікаря? Інструкція та відповіді
  • З 1 квітня і до кінця цього року кожен пацієнт має обрати собі сімейного лікаря та підписати з ним декларацію.
  • Скільки спроб можна використати, щоб знайти найкращого лікаря?
  • Сільські мешканці можуть лікуватися в міських лікарів?
  • А студентам іногороднім як?
  • На ці та інші питання відповідає головний лікар міста

Протягом 2018 року має відбутися автономізація первинного рівня системи охорони здоров’я. Тобто ЦПМСД (центри первинної медико-санітарної допомоги) повинні стати комунальними некомерційними підприємствами.

Паралельно державою створюється Національна служба здоров’я України, структура, яка буде фінансувати «первинку». Ті заклади, які до 1 січня 2019 року не створять неприбуткове комунальне підприємство, фінансуватися не будуть, а всі їх потреби покладуть на плечі місцевих влад.

Однією з умов автономізації первинного рівня є підписання пацієнтами декларацій із сімейним лікарем. Цей процес почнеться з 1 квітня. Пацієнт повинен взяти паспорт, ідентифікаційний код та прийти у найближчий центр первинної медико-санітарної допомоги до свого сімейного лікаря і підписати декларацію.

Відео дня

За словами директора обласного департаменту охорони здоров'я Людмили Грабович, на лікування пацієнта на первинному рівні буде виділятися 370 грн в рік (сума буде з часом збільшуватися). Ці кошти йтимуть на обслуговування, діагностичні процедури, заробітну плату та інше.

Здавалося б, усе просто, пацієнт отримує право сам вибрати собі лікаря. У лікарів буде стимул розвиватися в плані якісної допомоги, тому що реальна кількість пацієнтів буде визначати фінансування. Але виникає багато питань, з якими ми звернулися до головного лікаря Вінниці Олександра Шиша.  

Як бути іногороднім студентам? Підписувати декларацію за місцем проживання, а якщо захворів під час навчання/канікул, то до кого звертатися по допомогу (наприклад, якщо студенти проїздять на сесію, яка триває три тижні)?

- Іногороднім студентам доцільно укладати декларацію про вибір лікаря за місцем переважного перебування (денна форма навчання – за місцем проживання на час навчання, заочна форма – за місцем постійного проживання). У разі невідкладних та екстрених захворювань під час сесії/канікул – для надання медичної допомоги звертатись за місцем перебування (найближче «відділення невідкладної допомоги» ЦПМСД, приймальні відділення лікарень, «швидка допомога»).

Якщо сімейний лікар пішов у декрет/захворів/за поважних причин не працює, але місце за ним зберігається. Що робити пацієнтам, переписувати декларацію з іншим лікарем?

- Таких пацієнтів будуть обслуговувати інші лікарі центру первинної медичної допомоги. Також, у разі бажання пацієнт матимете можливість змінити лікаря, уклавши декларацію про вибір іншого лікаря.

Якщо лікар не подобається. Скільки разів та за який період можна змінювати сімейного лікаря?

- Декларація підписується безстроково, її не потрібно буде перепідписувати щороку. З іншого боку, у будь-який час можна підписати угоду з іншим лікарем. Обмежень в термінах переукладання декларацій не встановлено.

Якщо лікар звільнився. Усі його пацієнти протягом якого часу мають переукласти декларацію?

- Проектом наказу обмежень в часі для переукладання декларацій не встановлено.

У які лікарні можна звертатися? За місцем проживання чи яка подобається?

- Це обирає сам пацієнт, обмежень немає. Проте, краще обирати лікаря, який практикує поруч з місцем проживання пацієнта – це скоротить витрати часу на дорогу тощо.

Чи можеш мешканець сільської місцевості підписати декларацію з лікарем міської лікарні (чи навпаки)?

- Так. Підписати декларацію про надання первинної медичної допомоги можна з будь-яким сімейним лікарем будь-якого закладу, незалежно від місця проживання.

Чи будуть сімейні лікарі виїжджати на виклики додому до хворого. За яких умов?

- Відповідно до проекту наказу МОЗ України, передбачено, що первинна медична допомога надається за місцем надання первинної медичної допомоги (у м. Вінниці – це 5 центрів ПМСД). Лікар із надання ПМД сам прийматиме рішення про надання допомоги за місцем проживання (перебування) пацієнта або проведе консультацію з використанням засобів телекомунікації (телефон, Skype, Viber тощо). Патронаж новонароджених однозначно залишиться.

Що буде з пацієнтом, котрий відмовиться підписувати декларацію з лікарем?

- Нічого не буде. Отримати медичну консультацію чи допомогу такий пацієнт зможе у приватних клініках.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Екатерина Василивна

    Ще більше хабарів буде. Бо вже нада буде в карман дати щоб лікар приїхав додому . Наша країна з кожним днем радує і радує.
  • Екатерина Василивна

    пацієнта або проведе консультацію з використанням засобів телекомунікації (телефон, Skype, Viber тощо).  Жесть то навіщо вже лікарі можна в гуглі лікуватися. Тріндєц

    З.А.Глядач reply Екатерина Василивна

    Уявляю,як проктолог "консультуватиме" по Скайпу :))
  • З.А.Глядач

    "Чи можеш мешканець сільської місцевості підписати декларацію з лікарем міської лікарні (чи навпаки)? - Так. Підписати декларацію про надання первинної медичної допомоги можна з будь-яким сімейним лікарем будь-якого закладу, незалежно від місця проживання."

    Все,пи.дець... Рагулі за.буть... Будуть натовпом пертися у ВСІ лікарні і доводити,що саме їм потрібно в першу чергу,бо "городи,градки,худоба"...
  • З.А.Глядач

    "на лікування пацієнта на первинному рівні буде виділятися 370 грн в рік"

    А не зажирно,цілих 370 грн. на рік?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up