Який має бути реальний прожитковий мінімум? Думка вінничан
07 грудня 2017
8
1261 переглядів
Який має бути реальний прожитковий мінімум? Думка вінничан
  • З 1 грудня в Україні зріс прожитковий мінімум. Для працездатних осіб він виріс на 78 гривень і нині становить 1 762 гривні.
  • Ми поцікавилися у перехожих вінничан, скільки на їх думку має становити прожитковий мінімум?

 

 

Людмила (21), менеджер:

– Я займаюся вокалом і на нього витрачається дві тисячі гривень на місяць. А ще ж потрібно платити за купу всього іншого. Наприклад, проїзд, харчування, квартплату, комуналку, ліки, якщо раптом захворію. За моїми підрахунками, мінімум для життя потрібно п'ять тисяч гривень. Якщо брати в середньому, то це ще плюс три тисячі.

Денис (36), кондуктор:

– Якщо рахувати з квартирою, то мені вистачило би семи тисяч гривень на місяць. За ці гроші можна вдягатися, нормально харчуватися та оплачувати рахунки. Але на місяць у мене виходить три тисячі гривень. Тому доводиться економити навіть на їжі. Про те, щоб кудись сходити, мова взагалі не йде.

Галина (75), пенсіонерка:

– У мене пенсія дві тисячі гривень. З них, десь 800 йдуть на комуналку, квартплату, телефон. А ще ж онукам треба чимось допомогти і здоров'я вже не те. Мені треба суглоб міняти, а він 120 тисяч коштує. То де такі гроші взяти? Було б добре, хоча б чотири тисячі мати. А так, тільки на виживання вистачає.

Василь (55), охоронник:

– Те, що підняли прожитковий мінімум, ще нічого не означає. Ніхто чомусь не звернув уваги на те, що піднялися ціни на комуналку, продукти харчування та медичні послуги. Я заробляю дві з половиною тисячі. І як цього може вистачати? Це знущання над людьми. З цими цінами людина повинна мати хоча б шість тисяч на місяць.

Юлія (17), студентка ВДПУ:

– Живу на стипендію та гроші, якими допомагають батьки. На місяць виходить приблизно три тисячі гривень. Цих грошей вистачає на їжу, елементарний одяг, оплату гуртожитка та десь погуляти. За меншу суму, мені здається, жити у Вінниці просто неможливо.

Андрій (22), студент:

– Звичайно, все залежить від потреб кожної людини. Та мені здається, що мінімум має становити чотири тисячі. Шість, то буде взагалі ідеально. І це не великі потреби: оплата за житло, комуналка, їжа, одяг і якісь розваги. У мене виходить приблизно чотири тисячі на місяць. Але я все одно на деяких речах маю економити.

 

Читають зараз: 1
(8)
Коментарі
img
img
Валерка 07.12.2017 11:42
з України

Для України потрібно встановити мінімалку 400 доларів (нехай буде в гривнях, але з обов'язковою прив'язкою до долара), + підвищення манімалки раз на рік на 10-15% (з обов'язковою прев'язкою до далара).

img
Пупкин Вася 07.12.2017 11:52
з Вінниці

Мечтатель )

img
Денис Семерук 07.12.2017 14:03
з України

За чей счет?)

img
Dmytro Protsenko 08.12.2017 11:15
з Вінниці

Давай краще 4000

img
тато 07.12.2017 15:24
з України

Зарплату и пенсии им. Еще в здобутках Революции FreeГідності усомнитесь.


Читайте також "Люди"
Найчастіше коментують
Найчастіше читають
Від Читачів
Блоги