«Їдеш працювати у Польщу? Готуйся стати бидлом!» – історія заробітчанина

«Їдеш працювати у Польщу? Готуйся стати бидлом!» – історія заробітчанина
  • Неофіційні робочі поїздки до Польщі досі залишаються популярними серед українців.
  • Ми поговорили з чоловіком, який кілька місяців працював у Польщі.
  • Розпитали про враження та речі, які здивували

 

Герой нашого матеріалу погодився розповісти про свою подорож анонімно. Бо польські роботодавці досі не виплатили йому всі гроші, а публікація у ЗМІ може загрожувати абсолютною невиплатою. Тому ми змінили ім'я. Андрій – звичайний працівник офісу, який щодня приходить на роботу о 9-й ранку. Весь день працює і о 6-й вечора вже вільний. За щоденну роботу з клієнтами Андрій отримував трохи більше мінімальної української зарплати. Знайомий чоловіка запропонував йому роботу, за яку у Польщі платять в рази більше.

Хто їде працювати у Польщу

На заробітки їдуть різні люди. Але у поляків уже склався стереотип. Нібито українці постійно п'ють пиво та поводять себе як «бидло». Проте Андрій розповів, яка насправді складається картинка:  

– До Польщі їде три категорії людей: перші – такі як я, на місяць, аби заробити грошей; друга категорія їде на постійне місце проживання – ці люди відчувають себе дуже розслаблено; третя – ті, хто тікає від проблем, які трапилися в Україні.

Відео дня
blockquote>

Насправді українців у Польщі дуже багато. Вони працюють усюди: на заводах, роблять ремонти та виконують іншу фізичну роботу. Багато хто намагається отримати право залишитися в країні на постійно, тому подають документи на карту побуту.

Яка робота для українців є у Польщі

Стосовно роботи є різні варіанти, проте найпоширеніші та найдоступніші – це різноробочі професії. Але і тут не все просто. Українські агенції, які допомагають у пошуку роботи, пропонують одні вакансії та поки працюють із документами, вакансію закривають.

– Перед тим як їхати в Польщу я ходив у агентство, бо був не повністю впевнений у своєму знайомому. Я отримав необхідну інформацію, за яку мав заплатити три тисячі гривень. У ціну входив пошук вакансії та віза за одну тисячу гривень. І жодної гарантії, що ти попадеш на ту роботу, яку пообіцяли, – розповідає Андрій.

Чоловік радить використовувати особисті зв'язки, аби бути впевненим, що у чужому місті тебе зустрінуть, допоможуть із житлом та роботою.

– Я їхав до знайомого. Він шукав різні роботи і ми їх виконували. У основному, ми проводили інтернет і копали траншеї. Але там копання траншеї виглядає не так як у нас – прокопали лопатою забули і все. У поляків всі газончики рівні, кущики ростуть, камінчики декоративні. Треба спеціальною лопатою прорізати газон, його легенько підняти і перекласти на плівку, щоб нічого не пошкодити. Потім вузькою лопатою прокопати цю землю, покласти на сторону, розмістити кабель, зверху землею, плівку кинути і засипати газон. Робота довга і дуже кропітка, – розказує Андрій.

Якщо їхати на роботу до Польщі, то наш герой радить і навіть наполягає на тому, що потрібно знати бодай елементарні фрази польською. Аби можна було пояснити, що потрібно і зрозуміти, що від тебе потребують інші.

Період адаптації до місцевості і роботи – це теж складно.

–  Я не міг працювати фізично 12 годин підряд. У мене навіть на третій день кров носом пішла від перевтоми. Я шокований був, – розповідає заробітчанин. – В Україні я фізично не працював. Те, що ходив у спортивний зал – не рахується.

Андрій за свою першу подорож на заробітки втратив 12 кілограмів ваги.

– Коли працюєш, то не їси. Просто немає можливості. У перший тиждень я всі ціни переводив на українські і здавалося, що все дуже дорого. Але потім виявляється навпаки.

Першого ж тижня наш герой хотів повернутися додому, проте його залишили друзі. Працюючи у Польщі, є ще один важливий момент – те, з ким доведеться жити.

– Ти на роботі попрацював фізично, прийшов додому і маєш відпочити. Тут вагому роль грає компанія, з якою можна поспілкуватися та приготувати їжу після робочого дня.

Скільки заробляють у Польщі

У Польщі українці можуть заробити від 15 тисяч гривень на місяць. Усе залежить від того, де працювати і скільки. Також є різниця між тим, чи класти гроші на картку чи везти готівку. Наш герой повертався додому із готівкою, адже комісія у банку сягала $100-200.

– Коли я їхав додому, то мені порадили, де краще заховати гроші, щоб їх не вкрали. Тому що в автобусах ріжуть кишені та сумки, – розповідає Андрій.

Крім того, заробітчани бояться залишати гроші в квартирах, де живуть. Часто бувають випадки, коли ті, хто виїжджають, крадуть кошти співмешканців, які ще залишаються працювати.

Потяг, літак чи автобус

Якщо сьогодні ти вирішив поїхати на заробітки за кордон, то завтра вже можеш бути там. Усе, що потрібно – квитки на транспорт і біометричний закордонний паспорт. А далі, як пощастить. Андрій їхав з Вінниці до Познані.

– Я подзвонив за телефоном, уточнив, коли їде автобус. Мені вислали повідомлення про час відправлення, автобусний номер і навіть фото транспорту. Прийшов на автовокзал, віддав тисячу гривень і в Познані вийшов, – говорить чоловік.

Щонайменше три автобуси кожного дня курсують із Вінниці до Познані. Поїздом теж багато хто користується. Проте, якщо їхати потягом, то потрібно бути готовим до двох-трьох пересадок за подорож. Здебільшого на потязі їдуть ті, хто добре розуміє мову.

– Мене на кордоні запитували, куди я їду. А я нічого не міг відповісти. Добре, що поруч зі мною сидів товариш, який не вперше їхав до Польщі, то він пояснив, що я їду до друга побачити країну, – розповідає наш герой.

Літаком українські заробітчани теж користуються, але менше. Усе через те, що квитки потрібно бронювати за місяць до подорожі. А ціна ідентична ціні квитка на автобус і подорож займає набагато менше часу.

Побут і наркотики

Зв'язатися з рідними немає жодних проблем. Потрібно просто обрати потрібний тарифний план місцевого оператора.

– За 25 злотих на місяць я мав безкоштовні розмови в мережі та 10 ГБ інтернет-трафіку. Щоб подзвонити додому вистачало, – говорить Андрій.

Крім того, яким чином залишатися на зв'язку в іншій країні, потрібно ще й подбати про свою страховку. Андрій оформив її в Україні за 200 гривень. Це була туристична страховка. Робочу можна взяти, вже коли безпосередньо людина перебуває у Польщі на своєму робочому місці. Проте, це теж під питанням, адже українці працюють неофіційно.

Найбільше нашого героя вразили умови життя інших українців на заробітках. Більша частина чоловіків постійно п'є пиво «Оболонь», воно коштує дорожче, ніж місцеве і нагадує людям «смак України». Але ті, хто багато працює фізично і зовсім мало відпочиває – частіше далекобійники – можуть вживати легкі наркотики.

– Там так само як і в Україні –  всі наркодилери кришовані. У них є заправки, які насправді тільки виглядають як заправки, а насправді там наркотики відмивають великими партіями, – розповідає чоловік.

Наркотики доступніші, ніж в Україні через рівень зарплат. До того ж, поляки масово їх розповсюджують.

– Одного місцевого поляка здибали, то я думав, шо у нього ДЦП, а це його так наркотики розбили, що він йти не міг, – говорить Андрій. – В Україні я ніколи з наркотиками не стикався і не бачив людей під їх дією.

Довідка

Скільки українців у Польщі та скільки вони заробляють ?

Середня заробітна плата українця у Польщі сягає 19-ти тисяч гривень на місяць. Павло Клімкін заявив, що за останніми даними, в Польщі проживають близько півтора мільйона українців і лише один відсоток займає керівні посади. У 2017 році українці перерахували з Польщі близько $2,5 млрд. Яку суму щомісяця перевозять готівкою – невідомо. Кожен 4-й заробітчанин має в планах залишитися в Республіці Польща на постійне проживання.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (41)
  • Жора

    Девушкам могу предложить хороший бизнес.... Айтишники  и базарные мешки просто БОМЖИ против таких заработков....   Вы не задумывались почему так много мастеров фотографов ? А очень просто .....есть спрос.... Зачем нужны профи студийные фото ? А фото нужно чтобы у иностранцев выманивать деньги..... Делаете себе студийную фотографию ЧТО   именно в ВЕЧЕРНЕМ платье, и еще пару фото где вы  на каблуках (шпильках) .... Интурист хорошо клюет....  Скидываете и делаете на многих сайтах  анкеты.... И пишете что хотите выйти ЗАМУЖ..... На вас клюет интурист, он должен быт денежным мешком , а не бомжом... Предлагаете  ему приехать в Винницу  на СВИдание, так на недельку.... И говорите что возможен будет при симпатии секс.... Это вроде как СЕКС-ТУРИЗМ. Ну и самое главное  пишете  чтобы переслал пару штук баксов чтобы вы купили себе  одежду,обувь для встречи, разное там эротич белье.... и.т.д. Ну и также пишете что деньги нужны для оплаты и брони гостиницы на неделю..  Из этих денег вам прилично  достанется.... ,ведь вы не все потратите на проживание , и на разные расходы.... За неделю позанимаетесь с интуристом сексом, это такое  как без него, получите а может нет оргазмы.... Потом интуристу скажите, что у нас , ну значит между вами и и интуристом  ничего не будет, нет любви, и мол секс не такой. Интурист уезжает домой. А вы за неделю ИМЕЕТЕ  пару штук  баксов..... И ищете нового  дурачка....  Совет мужчинам......На сайте знакомств Мамба  если увидите  в анкете  девушек студийные фото , знайте  что это  валютная проститу*ка , и вы как местный чувак ей не нужны.....
  • Аня

    Так як п'ють поляки...та валяються...то українці мовча палять в стороні.у нас такої кількості алкашів та ледарів НЕ МАЄ!!
  • Вінничанин

    Юлін лекторат на заробітках.
  • Жора

    Зарабатывайте деньги, а не работайте рабами... Рабство сейчас не в моде.... Дропшиппинг это ВАШ УСПЕХ и ваши деньги !!!!



    https://www.olx.ua/obyavlenie/zarabatyvay-skolko-zahochesh-po-sisteme-dropshiping-rabotay-doma-IDz9l9a.html#b5da461bdb

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
17:03 ТОП-5 пам'яток Вінниці для незабутнього вікенду та подорожі крізь епохи 16:37 Екс-голова лісового управління Бондар вийшов з-під варти за два мільйони гривень застави 16:20 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:11 На Келецькій п'яний та «під кайфом» водій потрапив у ДТП Від читача 15:02 Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 15:15 Музиканту Джанго, який публічно підтримує росію, вінницькі СБУшники оголосили підозру 14:50 Ветерани та ВПО можуть скористатись безкоштовною послугою переїзду в Україні (Новини компаній) 14:13 Війна — не завада любові: історія сапера зі Жмеринки Івана та його коханої Яни photo_camera 14:10 Де поставити зубні імпланти у Вінниці? Огляд кращих стоматологій Вінниці (партнерський проєкт) 13:19 Зникла 82-річна Лілія Марценюк з Вінниці. Допоможіть розшукати жінку 12:20 Військові чекають ваші книги! У Вінниці розпочався збір «Літературний донат» photo_camera 12:06 Загиблі мирні люди, зруйновані лікарні та багатоповерхівки: про 784-й день війни 11:50 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 11:43 До 400 тисяч гривень готові дати ветеранам на бізнес у Вінниці. Триває конкурс 11:17 Знищили усі 13 ворожих ударних дронів. Цієї ночі на Вінниччині працювала ППО 10:36 Сталося аварійне відключення води на 16-ти вулицях та в одному мікрорайоні. Адреси 10:07 У Вінниці знеструмили шість вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення 09:20 ДІЛА — лабораторна діагностика в ім’я здоров’я кожної людини (Новини компаній) 09:11 Вінниця проводжає на вічний спочинок військового Сергія Плаксюка 08:26 Сьогодні вітаємо Івана та Віктора. Історія, заборони та прикмети 18 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up